Rehber Xiaomi Snapdragon Telefonlar için 9008 Unbrick (EDL) Kablosu Yapımı

medyanet60

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Enes
Cihazım
Xiaomi Mi5s
Konular
0
Hocam ben edl kabloyu yaptım. Tekrar ölçtüm 3 ve 4 doğru sorun yok. Telefonu açıp taktığımda pc görüyor telefonu kablo sağlam gibi. Ama telefonu kapatıp takıyorum kabloları birbirine değdrip bağlayınca telefon normal şarj olur gibi açılıyor. Edl moda geçmiyor. sanki kabloları değdirmiyorum gibi tepki veriyor. Sorun ne olabilir çözemedim.

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Hocam ben edl kabloyu yaptım. Tekrar ölçtüm 3 ve 4 doğru sorun yok. Telefonu açıp taktığımda pc görüyor telefonu kablo sağlam gibi. Ama telefonu kapatıp takıyorum kabloları birbirine değdrip bağlayınca telefon normal şarj olur gibi açılıyor. Edl moda geçmiyor. sanki kabloları değdirmiyorum gibi tepki veriyor. Sorun ne olabilir çözemedim.
Son romlar ile edl kablo çalışmıyor.

harunserefli

miui ayrıcalıktır:)
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
harun
Cihazım
mi5s
Meslek
MODALİFE
Konular
38
bootloader kilidi actirmamak için resmen dayatma yapıyor bu xiaomi markası bu kadar saçmalık olamaz. kendi stock romlarini yüklemek için BL açık olması lazım ee vatandaş nasıl açacak da beta ya yada stabile geçecek. son çıkardığın romlarla da edl moda geçişin önünü kapat o zaman firma çözüm bulacak gerçekten çok saçma bir dayatma. firma şunu diyebilir BL açıldığı zaman oluşabilecek tehditlerden ve zararlardan sorumlu değilim der ve izini verir. Bu BL kilidi HTC cihazlarda da vardı başvuru yapıyorsun onay maili gelince bağla bilgisayar a ve ve aç kilidi bu kadar olmalı

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

medyanet60

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Enes
Cihazım
Xiaomi Mi5s
Konular
0
Son romlar ile edl kablo çalışmıyor.

Haydaa :D Ne yapabilirim hocam o zaman? Global beta üzerinden açılmazsa telefon çöp olana kadar bu şekilde kullancaz mı yani. Bu işin bi kolayı olmalı böyle saçmalık mı olur. Dalga geçer gibi Xiominin amacı ne

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Haydaa :D Ne yapabilirim hocam o zaman? Global beta üzerinden açılmazsa telefon çöp olana kadar bu şekilde kullancaz mı yani. Bu işin bi kolayı olmalı böyle saçmalık mı olur. Dalga geçer gibi Xiominin amacı ne
Merak etmeyin açılır. Büyütecek birşey yok, edl mode kullanımı aslında sorun yaratacak birşey siz ondan korkun :)

Redmi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

medyanet60

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Enes
Cihazım
Xiaomi Mi5s
Konular
0
Merak etmeyin açılır. Büyütecek birşey yok, edl mode kullanımı aslında sorun yaratacak birşey siz ondan korkun :)

Peki hocam inşallah öyle olur :) Kontrol ettim 72 saat 17 saate düşmüş. Gece deneyip sonucu buraya yazarım. Eminim yeni alan herkes karşılaşacak bu tarz sorunlarla. Edl kullanmaya zaten meraklı değilimde işte firmanın kolaylık sunması lazım.

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Peki hocam inşallah öyle olur :) Kontrol ettim 72 saat 17 saate düşmüş. Gece deneyip sonucu buraya yazarım. Eminim yeni alan herkes karşılaşacak bu tarz sorunlarla. Edl kullanmaya zaten meraklı değilimde işte firmanın kolaylık sunması lazım.
Hocam 72 saat her türlü bekleyeceksiniz :) hangi romda olursanız olun kilit açmak için bekletiyor.

medyanet60

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Enes
Cihazım
Xiaomi Mi5s
Konular
0
Hocam 72 saat her türlü bekleyeceksiniz :) hangi romda olursanız olun kilit açmak için bekletiyor.

Hmm anladım. İşte bunu hiçbir anlatımda yazmamış kimse :) Chatin_62 hocamın anlatımı var detaylı onda da illa china developer diyor. ona uğraştım zaten olmadı edl ve bootloader engeli yüzünden. Bide üstüne betada deneyince 72 saat hatası verince dedim heralde açamıcaz bunu. Bakalım şu süre bitsin bian önce trwp kurup rootlayayım derdim o :)

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Hmm anladım. İşte bunu hiçbir anlatımda yazmamış kimse :) Chatin_62 hocamın anlatımı var detaylı onda da illa china developer diyor. ona uğraştım zaten olmadı edl ve bootloader engeli yüzünden. Bide üstüne betada deneyince 72 saat hatası verince dedim heralde açamıcaz bunu. Bakalım şu süre bitsin bian önce trwp kurup rootlayayım derdim o :)
72 saat olayı yeni geldi. Açılacak süre bitince dert etmeyin.

Üst Alt