Rehber Xiaomi Snapdragon Telefonlar için 9008 Unbrick (EDL) Kablosu Yapımı

Lopus

ι̇уιℓєя нєя zαмαη тαкℓιт є∂ιℓιя.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ4 TD-LTE
Meslek
Hwdrm. Sist.
Konular
269
hocam yeni sürüm derken ben kablo sipariş ettim gelince denemeyi düşünüyorum mi 5s için ?
MIUI romlarından bahsediyor kablo ile EDL moda alamazsanız tespoint yöntemiyle cihazı EDL moda alabilirsiniz.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
hocam yeni sürüm derken ben kablo sipariş ettim gelince denemeyi düşünüyorum mi 5s için ?

Hocam yaklaşık bir yıl önce bu kablo ile cihazlar edl moda alınabiliyordu ancak artık kablo işe yaramıyor ve EDL'ye almak için test point yapmak gerekiyor. Boş yere kablonuzu ziyan etmeyin, işe yaramayacaktır :)

andersin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ersin
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
4
Hocam yaklaşık bir yıl önce bu kablo ile cihazlar edl moda alınabiliyordu ancak artık kablo işe yaramıyor ve EDL'ye almak için test point yapmak gerekiyor. Boş yere kablonuzu ziyan etmeyin, işe yaramayacaktır :)
içini açıp düğmelere basarak yapılıyormuş biraz karıştırdım buldum fakat benim pc şimdi görüyor flashlarken zaman aşımına uğradı diyor %14 de kalıyor. Ne yapmam lazım bilgisi olan varsa paylaşabilirmi ?

eski sürüm miflash indirdim bu seferde 2. resimdeki hatayı alıyorum.

tamam arkadaşlar sorunu hallettim. bu konuyla alakalı mi5s için söylüyorum sorun yaşayan arkadaşlara yardımcı olabilirim.

Ekli dosyalar

• ScreenShot_20180725174922.png
    ScreenShot_20180725174922.png
    3,7 KB · Görüntüleme: 43
  • ScreenShot_20180725175518.png
    ScreenShot_20180725175518.png
    12,6 KB · Görüntüleme: 46
Son düzenleme:

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
içini açıp düğmelere basarak yapılıyormuş biraz karıştırdım buldum fakat benim pc şimdi görüyor flashlarken zaman aşımına uğradı diyor %14 de kalıyor. Ne yapmam lazım bilgisi olan varsa paylaşabilirmi ?

eski sürüm miflash indirdim bu seferde 2. resimdeki hatayı alıyorum.

tamam arkadaşlar sorunu hallettim. bu konuyla alakalı mi5s için söylüyorum sorun yaşayan arkadaşlara yardımcı olabilirim.
1 Nisan tarihli 64Bit Mi Flash'ı kullandınız mı?

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

andersin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ersin
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
4
1 Nisan tarihli 64Bit Mi Flash'ı kullandınız mı?

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

linkteki flash denedim birde eski sürüm denedim ama sorunum eski sürümde %70 e geldi sonra telefonu aygıtlarda farklı gördüldüğünü fark ettim kablo çıkarmadan direk linkteki flash ile denedim kurulum tamamlandı. artık eski sürümden kaynaklı birşey oldu mu bilmiyorum. windows 10 da deniyordum laptop temin ederek bir arkadaşta win 7 de yaptım.

Red mi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ibrahim
Cihazım
Redmi Note 5
Konular
1
Selamlar Redmi Note 5 pro cihaza mi 10 yükledim çin romu yüklemişim sonra twrp ile global kurdum tabi doğal olarak yer bul hatası verdi sonra twrp ekranında sistem temizleyip yeniden kurmak istedim ama sanırım yanlış bişey sildim cihaz brick oldu şuanda sadece Qualcomm görüyor cihazı flash rom kurmak istediğimde zaman aşımı diyor ve 88 sn de iptal ediyor öncesinde uzunca bir süre try to connect yazıyor 2014 flash tool ile denediğimde ise dizim hatası diye uzunca bir hata alıyorum. Yardım edecek biri var ise ücretli yada ücretsiz sorun değil.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Selamlar Redmi Note 5 pro cihaza mi 10 yükledim çin romu yüklemişim sonra twrp ile global kurdum tabi doğal olarak yer bul hatası verdi sonra twrp ekranında sistem temizleyip yeniden kurmak istedim ama sanırım yanlış bişey sildim cihaz brick oldu şuanda sadece Qualcomm görüyor cihazı flash rom kurmak istediğimde zaman aşımı diyor ve 88 sn de iptal ediyor öncesinde uzunca bir süre try to connect yazıyor 2014 flash tool ile denediğimde ise dizim hatası diye uzunca bir hata alıyorum. Yardım edecek biri var ise ücretli yada ücretsiz sorun değil.
chatin_62 Zenex

NETELLER

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adem
Cihazım
Mi 6X
Konular
4