Rehber Xiaomi Redmi Note 5 AntiRollback HardBrick Çözümü !

wanted007

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
7.0
Cihazım
mi 4c
Konular
0
Arkadaslar. Konuyu basindan sonuna kadar her mesaji okuyarak arkadasimin telefonunu kurtarmaya calistim ama fayda etmedi..

Arkadasimin telefonu Mee7s modeli 4/64. Guncelleme aldiktan sonra recovery menu kisir dongusu olmus. Telefon acilmiyor surekli recovery ve restart yapiyormus. Wipe vs yapmakta fayda etmemis. Her neyse yakinlarinda bir tamiciye vermis artik ne kurmaya calisti bilmiyorum ama cihaz usb ile baglayinca direkt edl modda baglaniyor. En bastaki qfil ile rom yuklemeyi denedim hem global hem china rom yukledim yukleme normal bitiyor ama acma tusuna basinca cihaz hicbir tepki vermiyor.

Anti test note 5 dosyasi ile miflash ile cihaza rom flashlayabildim. Yalniz cihaz yazilimi sorunsuz yuklemesine ragmen yine hicbir tepki vermiyor. Sarja takinca (elimde ampermetre var) 1a sarj cekiyor yani bataryayi fulleyebiliyor. Bataryasi full suan 4.33v. usta cihaza ne yapmis olabilir? Yada ben mi bir yerde hata yapiyorum. Bu durumu yasayan arkadaslar varsa bilgilendirirse sevinirim...

Nurulika

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mikail
Cihazım
Redmi Pro
Konular
51
arkadaşalr bir şey soracaktım şimdi benim note 5 hardbrick oldu bi firehose dosyası bulup çin yazılımı attım fakat açılınca ben wifi ye bağlandığım gibi "activate device" diyor ben buna hiç mi hesabı kurmadım ama bu mi hesabı nereden geldi bilmiyorum ne yapmalıyım sabahtan 5*6 kez kurdum bu cihaza hiç mi hesabı kurmadım

Sxiao

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
30
arkadaşalr bir şey soracaktım şimdi benim note 5 hardbrick oldu bi firehose dosyası bulup çin yazılımı attım fakat açılınca ben wifi ye bağlandığım gibi "activate device" diyor ben buna hiç mi hesabı kurmadım ama bu mi hesabı nereden geldi bilmiyorum ne yapmalıyım sabahtan 5*6 kez kurdum bu cihaza hiç mi hesabı kurmadım
telefonu ikinci el mi aldınız

Sxiao

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
30
hiçbir bilgim yok bi adam güncellerken bu sıkıntı verdi , adama sordum hiç mi hesabı girmedim dedi
Hocam şurdan telefon numaranızı yada epostanızı girip şifre sıfırlama talebinde bulunun hesap yoksa malesef önceden birileri başka hesap açmış olmalı

Nurulika

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mikail
Cihazım
Redmi Pro
Konular
51
Hocam şurdan telefon numaranızı yada epostanızı girip şifre sıfırlama talebinde bulunun hesap yoksa malesef önceden birileri başka hesap açmış olmalı
benim mi hesabım değil işte sıkıntı orada benim hesap "19..." ile başlarken bu hesap "6...." ile başlıyor

tosbai

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
hc
Cihazım
redmi note 3
Konular
0
Emeğinize sağlık. Ama bu işlemi edl mode da yapmak lazım. onunla ilgili de not olsa daha iyi olur. Selametle.

klvz

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
İbrahim
Cihazım
Not5
Konular
0
hocam merhaba Pie güncellemesinden sonra cihazda sıkıntılar meydana gelmeye başladı versiyon düşürmek istiyorum Antiroll back 4 çıktı sizin yöntemle gitsem sıkıntı yaşar mıyım yani sıkıntı sız bir şekilde versiyon düşürebilirmiyim şimdiden kolay gelsin.

cengiz_tekin

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
cengiz
Cihazım
android
Konular
8
aynı sorunu redmi 5 plus cihazda yaşıyorum yardım edecek varmı

dispanserZ

Mi5 64gb
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Umut
Cihazım
Redmi Note 5 Pr
Meslek
Öğrenci
Konular
28
aynı sorunu redmi 5 plus cihazda yaşıyorum yardım edecek varmı
Kardeşim cihazının arka kapağını açıp test point yapman gerek. İnternette videoları var. Sonra cihazının modeli globalmi çinmi ona göre romu indirip mi flash ile flaşlıcaksın.

Üst Alt