Çözüldü Xiaomi MI6 Hat Sorunu (IMEI Silinmiş)

aykutkaraca

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Aykut Karaca
Cihazım
Mi Mix
Konular
0
Tamam hocam simdi birbirimizi anliyoruz. Yanlis anlasilmalar olabilir.

Evet soft brick demek istedim pardon. Gercekten boyle oldu. Bir islem yaparken takildi telefon sonra power butona basili tutup restart ettim ve logo da takili kaldi. Herhangi bir islem yapmamistim kesinlikle be root icin ugrastim ne rom yukledim. Unlock bootloader belki yapmis olabilirim ama 1 ay once denemistim emin degilim. Bu durum kesinlikle cok az olan bir durum eminim. Kendi kendine soft brick yapti Xiaomi. Tabiki 64 bit miflash ile 64 bit windows 7 de yaptim. Bir baska durum. Mesela Lopus hocamin linkini verdigi Miflash 2016.04.01 versiyonu edl modda 5000 sn uzerinde suruyordu. Kendiside anlamadi. Ama hata vermiyordu. Yani her nekadar islemler belli ve bilindik olsa da karsilasilan seyler cok cesitli cunku cok fazla parametre var bu iste.

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Tamam hocam simdi birbirimizi anliyoruz. Yanlis anlasilmalar olabilir.

Evet soft brick demek istedim pardon. Gercekten boyle oldu. Bir islem yaparken takildi telefon sonra power butona basili tutup restart ettim ve logo da takili kaldi. Herhangi bir islem yapmamistim kesinlikle be root icin ugrastim ne rom yukledim. Unlock bootloader belki yapmis olabilirim ama 1 ay once denemistim emin degilim. Bu durum kesinlikle cok az olan bir durum eminim. Kendi kendine soft brick yapti Xiaomi. Tabiki 64 bit miflash ile 64 bit windows 7 de yaptim. Bir baska durum. Mesela Lopus hocamin linkini verdigi Miflash 2016.04.01 versiyonu edl modda 5000 sn uzerinde suruyordu. Kendiside anlamadi. Ama hata vermiyordu. Yani her nekadar islemler belli ve bilindik olsa da karsilasilan seyler cok cesitli cunku cok fazla parametre var bu iste.
Bilgisayarın durumuna kablonun kalitesine vs göre max 5dk da flash işlemi tamamlanır bunun üstündeki sürelere fake flash diyoruz.

Eğer bootloader kilidiniz kapalı ise custom rom a geçiş yapamazsınız bu durumda %100 box gerekir. Kilidin durumu hakkında kesin bilgi gerekli. Cihazı fastboot a alıp fastboot oem device-info komutu verip ss atabilir misiniz?

aykutkaraca

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Aykut Karaca
Cihazım
Mi Mix
Konular
0
...
(bootloader) Device tampered: false
(bootloader) Device unlocked: true
(bootloader) Device critical unlocked: true
(bootloader) Charger screen enabled: false
(bootloader) Display panel:
OKAY [ 0.047s]
finished. total time: 0.063s

unlock etmistim, evet kilit acik.

Yanliz recovery moda gecemiyorum , vol up ve power tusuna basinca hemen MiPcSuite connect ekrani geliyor. Recovery menusu gelmiyor.

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
...
(bootloader) Device tampered: false
(bootloader) Device unlocked: true
(bootloader) Device critical unlocked: true
(bootloader) Charger screen enabled: false
(bootloader) Display panel:
OKAY [ 0.047s]
finished. total time: 0.063s

unlock etmistim, evet kilit acik.

Yanliz recovery moda gecemiyorum , vol up ve power tusuna basinca hemen MiPcSuite connect ekrani geliyor. Recovery menusu gelmiyor.
Yarın yazın bana hocam uzaktan bağlanıp halletmeye çalışırım. Kilidi açmanız iyi oldu kilit kapalı olsaydı box sız olmazdı.

Lopus

ι̇уιℓєя нєя zαмαη тαкℓιт є∂ιℓιя.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ4 TD-LTE
Meslek
Hwdrm. Sist.
Konular
269
Madem konuda benimde adım geçmiş iki kelamde ben edeyim yanlış hatırlamıyorsam bundan 1 hafta önce aykutkaraca hocamın bilgisayarına uzak bağlantı ile yardım amaçlı bağlandım cihaz edl moda girmiş mi flash ile rom atmaya çalıştığımızda türlü türlü hatalar verdi fazla vaktim olmadığından bende uzaktan bağlantı yeterli olmayacağını düşünüp bırakmıştım umarım sorunuz çözülür

Dogankara54

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Dogan
Cihazım
Xiaomi mi5
Konular
11
Zenex hocam galiba siz bu forumda sorumlusunuz ve bu cihazlara hakimsiniz. Size bir konuda danismak istiyorum. Ayrı konu actim ama cvp gelmedi. Mi5s n11 uzerinden aldim henüz elime ulasmadi. Cihaz lg panel acaba ilerde sikinti yasar miyim? Saticiya sorduğumda ghost sorunun mi5 te olduğunu ama mi5s de henüz raslamadigini soyledi.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
LG panellerinde kronik ama 5s lerde şuana kadar bir sikayet yok benimde LG panel bende de yok Allah a şükürler olsun İnşallah hiç olmaz yani LG panellerin sağlam ciktigida oluyor ama işte şans ama 5s lerde görmedim 6 ay kadar kullananlara sordum lg paneli olanlar da var ama yok diyorlar

ahmislamm

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ahmet
Cihazım
xiaomi mi6
Konular
0
Merhabalar aynı sorun bugün benim başımada geldi.telefondan pek anlayan birisi değilim en azından yazılım olarak bu sorunu nasıl halledebilirim.şimdiden teşekkürler

ertanx

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ertan
Cihazım
Mi 6
Meslek
Teknisyen
Konular
48
Merhabalar aynı sorun bugün benim başımada geldi.telefondan pek anlayan birisi değilim en azından yazılım olarak bu sorunu nasıl halledebilirim.şimdiden teşekkürler

3. mesajda Zenex hocam yazmış ne yapılması gerektiğini.

Musty2442

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Android 7
Cihazım
Mi6
Konular
2
Mi6 da kronik bir sorun var, cihazın imeiler düşüyor. Fabrika ayarlarına döndürmemeniz gerekli.

merhaba ben rom rot bilgim co az mi6 yi bir hafta once gittigidiyor cepporttan aldim yurt disimi yada nasil bir cihaz oldugunu nasil anlarim bir de bu cihazi fabrika ayralarina hic mi dondirmeyecegiz ya da guncelleme geldikten sonra recoveryden wipe yapmayi dusunuyordum temiz olsun diye yapamayacak miyim imeiler gitmesin diye? simdiden tesekkur ederik cevabiniz icin

ysfakc

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YUSUF
Cihazım
Mİ 6
Konular
16
merhaba ben rom rot bilgim co az mi6 yi bir hafta once gittigidiyor cepporttan aldim yurt disimi yada nasil bir cihaz oldugunu nasil anlarim bir de bu cihazi fabrika ayralarina hic mi dondirmeyecegiz ya da guncelleme geldikten sonra recoveryden wipe yapmayi dusunuyordum temiz olsun diye yapamayacak miyim imeiler gitmesin diye? simdiden tesekkur ederik cevabiniz icin
Sizin icin sorun yok istediğinizi yapabilirsiniz bu imei tamiri yapılan cihazkar için geçerli. Sizdeki faturali ise problem cikmaz. Sayet garanti olsun istiyorsanız faturaki imei ile cihazdaki imeileri karşılaştırın. Yada e devletten imei sorgulayın orada yazar.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt