Çözüldü Xiaomi MI6 Hat Sorunu (IMEI Silinmiş)

FTS

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Samet
Cihazım
Mi 6
Konular
0
Mesela Bootloader kilidi kapalıyken sakın fabrika ayarlarına dönmeyin şu an için çözümü yokmuş sanırım. Ben bilinçsizce yaptım , birisi belki çözer diye bekliyorum günlerdir

ysfakc

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YUSUF
Cihazım
Mİ 6
Konular
16
Gece 1 lerde imei atıp tonlarca rom attım bir cihaza ama sadece fabrika ayarına çevirince gitti imei.
Ogrendigimiz iyi oldu fabrika ayarlarina donmek yok, hantallasirsa rom yukleriz artik

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ysfakc

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YUSUF
Cihazım
Mİ 6
Konular
16
Zenex hocam galiba siz bu forumda sorumlusunuz ve bu cihazlara hakimsiniz. Size bir konuda danismak istiyorum. Ayrı konu actim ama cvp gelmedi. Mi5s n11 uzerinden aldim henüz elime ulasmadi. Cihaz lg panel acaba ilerde sikinti yasar miyim? Saticiya sorduğumda ghost sorunun mi5 te olduğunu ama mi5s de henüz raslamadigini soyledi.

__SEFA__

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SEFA
Cihazım
mix 3
Konular
15
Zenex hocam galiba siz bu forumda sorumlusunuz ve bu cihazlara hakimsiniz. Size bir konuda danismak istiyorum. Ayrı konu actim ama cvp gelmedi. Mi5s n11 uzerinden aldim henüz elime ulasmadi. Cihaz lg panel acaba ilerde sikinti yasar miyim? Saticiya sorduğumda ghost sorunun mi5 te olduğunu ama mi5s de henüz raslamadigini soyledi.

Cevap gelmese bile her konunun kendi yerinde görüşülmesi makbuldür
5s de de ghost screen olabiliyor
LG panellerde kronik problem

Mesela Bootloader kilidi kapalıyken sakın fabrika ayarlarına dönmeyin şu an için çözümü yokmuş sanırım. Ben bilinçsizce yaptım , birisi belki çözer diye bekliyorum günlerdir

İyi bir noktaya değindiniz hocam
Bootloader da kendi kilitlenmiyor. Repair yapıldığına göre bootloader kilidiniz de aslında açıktı
Bootloader kapamanın 2 yolu var.
1- fastboot ta "fastboot oem lock" komutu
2- xiaomi flash tool ile yazılım yüklerken "celean and lock" komutunun seçilmesi.
Bu ikisini kesinlikle yapmayın

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62

--SEFA-- hocamın dedikleri aynen doğrudur. Lg panellerin kronik sorunudur ghost screen.

ysfakc

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YUSUF
Cihazım
Mİ 6
Konular
16
--SEFA-- hocam haklısınız arkadaşın sorunu çözüme kavuştuğu icin burdan sordum teşekkürler.

erdinc_yil

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ERDİNÇ
Cihazım
mi6
Konular
1
Tekrar Selam;

Telefon çinden geldi dışarıdan imei attırdım. Üzerinde beta sürüm vardı. Yaklaşık 1 ay önce Fastboot ile Global Rom yükledim. Yaklaşık 25 gün sorunsuz kullandım. Yaklaşık 5 gün önce imei ler kendi kendine silindi. fabrikasyon reset attım. Fastboot ile Global Rom yükledim.
İmei repair yapılması gereklidir.

Tekrar selam,

Telefonumdaki imei sorunu devam ediyor. İmei alınamıyor uyarısı aliyorum. Acil aramalar dahil calismiyor. Bu telefonu bugün telefoncuya goturdum yapamadılar. Üzerine orijinal imei yini attırıp pasaport kayıt yaptırmayı düşünüyorum. Boyle bir olayla karşılaşan ve çözüme kavuşturan varmi. Nasıl yardımcı olabilirsiniz. İzmir deyim buralarda bu telefonu ücretle yapabilecek varmi? İnanin çok memnun olduğum telefonumdan soğudum.

Tekrar Selam;

Telefon çinden geldi dışarıdan imei attırdım. Üzerinde beta sürüm vardı. Yaklaşık 1 ay önce Fastboot ile Global Rom yükledim. Yaklaşık 25 gün sorunsuz kullandım. Yaklaşık 5 gün önce imei ler kendi kendine silindi. fabrikasyon reset attım. Fastboot ile Global Rom yükledim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Tekrar Selam;

Özelden mesaj atın akşama doğru yardımcı olurum.

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Mesaj bekliyorum.

aykutkaraca

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Aykut Karaca
Cihazım
Mi Mix
Konular
0
Hocam selam,

bende ayni sorunu Mi Mix ile yasiyorum. Uzun ugraslar sonucunda hard brick olan telefona edl modda global orjinal rom attim olmadi ama fastboot modu acildi. Sonra fastboot modda rom attim (flash_all.bat dosyasini kullanarak) en sonunda acildi ama mi account cant get device id hatasi veriyor yani cihazin imei leri silinmis. Sim kart takinca da tanimiyor zaten. Sonucta telefon acilmiyor aktivasyon ekraninda kaliyor. Telefon acilmadigi icin adb devices gormuyor ama fastboot aciliyor. Telefonu kapatip acarsam bootloop yani logo da takili kaliyor (Tekrar rom atmam gerekiyor). Bunun IMEI lere bagli oldugunu dusunuyorum.

Sonucta IMEI leri Qualcomm makinalarda nasil duzeltirim?? QPST diyebir program varmis henuz yukleyemedim ama bunla mi oluyor? Aksam girerseniz teamviewer dan baglanalim??

Üst Alt