Çözüldü Xiaomi MI6 Hat Sorunu (IMEI Silinmiş)

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Hocam selam,

bende ayni sorunu Mi Mix ile yasiyorum. Uzun ugraslar sonucunda hard brick olan telefona edl modda global orjinal rom attim olmadi ama fastboot modu acildi. Sonra fastboot modda rom attim (flash_all.bat dosyasini kullanarak) en sonunda acildi ama mi account cant get device id hatasi veriyor yani cihazin imei leri silinmis. Sim kart takinca da tanimiyor zaten. Sonucta telefon acilmiyor aktivasyon ekraninda kaliyor. Telefon acilmadigi icin adb devices gormuyor ama fastboot aciliyor. Telefonu kapatip acarsam bootloop yani logo da takili kaliyor (Tekrar rom atmam gerekiyor). Bunun IMEI lere bagli oldugunu dusunuyorum.

Sonucta IMEI leri Qualcomm makinalarda nasil duzeltirim?? QPST diyebir program varmis henuz yukleyemedim ama bunla mi oluyor? Aksam girerseniz teamviewer dan baglanalim??
Sizin durumunuzda ilk olarak mi acc bypass yapılmalı ardından imei atılmalı. Box gerekli.

aykutkaraca

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Aykut Karaca
Cihazım
Mi Mix
Konular
0
Box nedir? Yani ne yapmam gerekiyor? Yabanci sitede Redmi 3 icin .qcn dosyasi buldum. QSPT programi ile mi IMEI atiliyor?

TeamViewer ile baglansak?

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Box nedir? Yani ne yapmam gerekiyor? Yabanci sitede Redmi 3 icin .qcn dosyasi buldum. QSPT programi ile mi IMEI atiliyor?

TeamViewer ile baglansak?
Box ın türkçesi kutu. Bu cihazlara yazılımsal işlem yapan bir kutu yani. Redmi 3 qcn si mi mix e olmaz. Evet qpst ile atılıyor. Mi heaabı sorgulama ekranını geçmeniz için bypass lazım onun için de cihazın bu kutuya bağlanması lazım yani teamviewer ile olacak iş değil bu.

aykutkaraca

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Aykut Karaca
Cihazım
Mi Mix
Konular
0
yani bu box satin alinabiliyor mu? Mix icin qcn dosyasini nasil olusturacagim? Kim kurtarabilir telefonu?

aykutkaraca

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Aykut Karaca
Cihazım
Mi Mix
Konular
0
Telefondan ve bilgisayardan anliyorum. Dedigim gibi tamamen olu telefonu deep flash ile kurtardim. Benim plan su. Box a gerek olmayabilir. Gordugum kadari ile QSPT Qualcomm com port dan calisiyor yani edl moda girersem QSPT gorebilir telefonu. Bunuda "fastboot oem edl" komutu ile yaparim. Yada deep flash kablosu ile. Sizce olmaz mi?

Bu durumda Mix icin qcn dosyasi yaratabilirsem kendim hallederim diye dusunuyorum.

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Telefondan ve bilgisayardan anliyorum. Dedigim gibi tamamen olu telefonu deep flash ile kurtardim. Benim plan su. Box a gerek olmayabilir. Gordugum kadari ile QSPT Qualcomm com port dan calisiyor yani edl moda girersem QSPT gorebilir telefonu. Bunuda "fastboot oem edl" komutu ile yaparim. Yada deep flash kablosu ile. Sizce olmaz mi?

Bu durumda Mix icin qcn dosyasi yaratabilirsem kendim hallederim diye dusunuyorum.
Hocam belki bilgisayardan anlıyorsunuz ama şu durumda ne telefondan anlıyorsunuz ne de bilgisayardaki programlardan.

Qpst nin çalışması için Diag mode gereklidir. Diag mode açılması için de root gereklidir. Root yetkisi kullanılması için adb izni gereklidir. Bu adımlara göre cihazın usb hata ayıklamayı açmanız gerekli ki bunları yapabilesiniz. Cihazınız açılış ekranında takılı kaldığı için hata ayıklamayı açamazsınız yani bunların hiçbirini gerçekleştiremezsiniz. Qcn dosyasını oluşturamazsınız. Başka bir cihazdan yedek çekilir. Box satılıyor 100dolar 150 dolar 200 dolar bir ton box var işinizi görecek olanı bulmanız gerekli.

aykutkaraca

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Aykut Karaca
Cihazım
Mi Mix
Konular
0
Biraz daha yol gosterici olursaniz cok sevinecegim. Eger anlamiyorsam, anlatarak yardimci olabilirsiniz. mesela bu box i nerden alabilecegimi yada bunu yapan yerlerin olup olmadigini soyleyerek. Arkadasiniz Lopus cok daha yardimci olmustu (Flashlama sirasinda) saolsun. Yoksa hic ugrasmadan servisemi yollayayim (Baska ulkeden aldim). Sonucta kendi kendine bu hale geldi.

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Biraz daha yol gosterici olursaniz cok sevinecegim. Eger anlamiyorsam, anlatarak yardimci olabilirsiniz. mesela bu box i nerden alabilecegimi yada bunu yapan yerlerin olup olmadigini soyleyerek. Arkadasiniz Lopus cok daha yardimci olmustu (Flashlama sirasinda) saolsun. Yoksa hic ugrasmadan servisemi yollayayim (Baska ulkeden aldim). Sonucta kendi kendine bu hale geldi.
Hocam az önce telefondan da bilgisayardan da anladığını söyleyen sizdiniz. Bu kadar bilen bir insanın Flashlama için bile yardım alması çok tuhaf. İlk olarak siz aşağılara inmelisiniz herşeyi bildiğinizi düşünerek yaklaşmanız öğrenmeye kapalı olduğunuzu belirtir.

Bir telefon için 100 dolar vermek akıl kârı değil. Bu box tan bende var ki zaten ben bu işi yapıyorum. Sokaktaki telefoncuların %80 i bu cihazların ismini bile bilmiyor gezip %20 lik kısma denk gelip cihazınızı yaptırabilirsiniz. Cihaz kesinlikle kendi kendine o hale gelmez.

aykutkaraca

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Aykut Karaca
Cihazım
Mi Mix
Konular
0
Hocam sizin sorununuz nedir? Ben kesinlikle herseyi biliyorum diye birsey soylemedim. Bir mesajda yazilabilecek seyleri tektek sorarak 10 mesajda soyluyorsunuz. Insanlara yardimci olmak icin bu sitede calismiyormusunuz? Dedimki ben anliyorum biraz daha acik konusursaniz anlarim demek istedim. Bastan soylesenize bu isi yaptiginizi ve sizin yapabileceginizi. Bu sitede yeniyim kimseyi tanimam. Ucreti nedir hizmetinizin?

Cihaz kendi kendine soft boot oldu. Sitede bir konu actim. Bakabilirsiniz. Once takildi sonra power tusuna basili tutup restart ettigimde Mi logo da takili kaldi. Bunu yalan soylecek degilim 40 yasindayim. Ister inanin ister inanmayin. Sonra Miflash ile rom atip duzeltirken pili bitti e hard brick oldu. Sonra kendim kurtardim.

Bu arada yardim almak anlamadigim anlamida gelmez. Deneyimler paylastikca artar. Olaydan Lopusta anlamadi. Bir suru hata aldim ve 20-30 kez flash yaptim herseferinde farkli hatalar aldim. ACK count dont match, missed hello packet, status read error (too many links) bu hatalari internette arayin bulamazsiniz bir cozum. Sonucta cok sey ogrendim ve dahasinida ogrenebilirim tabi insanlar paylasmak istedikce.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Hocam sizin sorununuz nedir? Ben kesinlikle herseyi biliyorum diye birsey soylemedim. Bir mesajda yazilabilecek seyleri tektek sorarak 10 mesajda soyluyorsunuz. Insanlara yardimci olmak icin bu sitede calismiyormusunuz? Dedimki ben anliyorum biraz daha acik konusursaniz anlarim demek istedim. Bastan soylesenize bu isi yaptiginizi ve sizin yapabileceginizi. Bu sitede yeniyim kimseyi tanimam. Ucreti nedir hizmetinizin?

Cihaz kendi kendine soft boot oldu. Sitede bir konu actim. Bakabilirsiniz. Once takildi sonra power tusuna basili tutup restart ettigimde Mi logo da takili kaldi. Bunu yalan soylecek degilim 40 yasindayim. Ister inanin ister inanmayin. Sonra Miflash ile rom atip duzeltirken pili bitti e hard brick oldu. Sonra kendim kurtardim.

Bu arada yardim almak anlamadigim anlamida gelmez. Deneyimler paylastikca artar. Olaydan Lopusta anlamadi. Bir suru hata aldim ve 20-30 kez flash yaptim herseferinde farkli hatalar aldim. ACK count dont match, missed hello packet, status read error (too many links) bu hatalari internette arayin bulamazsiniz bir cozum. Sonucta cok sey ogrendim ve dahasinida ogrenebilirim tabi insanlar paylasmak istedikce.

Benim herhangi bir sorunum yok. Sorulara uygun yanıtlar veriyorum. Soru olmadan yanıt veremem. Siz sordukça ben de anlatıyorum yanıt veriyorum. Evet insanlara yardımcı olmak için çalışıyorum ve yardımcı da oluyorum. Adım adım son mesajımda olayı anlattım. Edl den qcn restore yapılamayacağını, diag mode gerektiğini vs vs.

Custom rom a geçip mi kilidi atlanıp imei tamiri yapıldıktan sonra tekrar miui ye geçilebilir. Bu şekilde box a ihtiyaç olmadan düzeltilebilir diye düşünüyorum. İmzamda ücretli teknik destek için özel mesaj atabileceğinizi belirten bir ibare mevcut. Özel mesajla ücreti va konuşabiliriz.

Soft boot dan kastınız soft brick galiba? Kendi kendine olacak bir durum değil bu. En son belirtmiş olduğunuz aldığınız hatalardan biri edl mode port alışverişinin kapandığından dolayı diğer 2 si yanlış mi flash kullandığınızdan dolayıdır. 64 bit mi flash ile 64 bit bir pc de kurulum yapmak gerekir edl mode için.

Soru sorun ki cevaplayalım, aldığınız hatalsrı söyleyin ki çözüm bulalım.

Lopus hocam her zaman buradayım çözemediğiniz birşey olursa yazabileceğinizi biliyorsunuz :)

Üst Alt