Çözüldü Xiaomi MI6 Hat Sorunu (IMEI Silinmiş)

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Kapalı kullanmayı da açtıktan sonra kapatmayı da önermem kapalı olması her zaman sorundur. İstediğiniz zaman kapatabiliyorsunuz ama açamıyorsunuz açmak için bazı şeyler gerekli.

Redmi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Musty2442

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Android 7
Cihazım
Mi6
Konular
2
Kapalı kullanmayı da açtıktan sonra kapatmayı da önermem kapalı olması her zaman sorundur. İstediğiniz zaman kapatabiliyorsunuz ama açamıyorsunuz açmak için bazı şeyler gerekli.

tesekkur ederim cevaplaraniz icin

Lopus

ι̇уιℓєя нєя zαмαη тαкℓιт є∂ιℓιя.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ4 TD-LTE
Meslek
Hwdrm. Sist.
Konular
269
boatloader kapali hakde kullanmayi mi onermezsiniz yoksa kapatinca herhangi bir sikinti falan mi oluyor onu mu onermezsiniz? bunu acip kapatabiliyoruz istedigimiz zaman anladigim bu vakit ayirio cevap verdiginiz icin tesekkur ederim
Bootloader kilidi kapalı olursa cihaza yazılımsal konuda müdahale etme açısından kısıtlanıyor kilit açık kalması her zaman iyidir cihazın.

Musty2442

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Android 7
Cihazım
Mi6
Konular
2
Bootloader kilidi kapalı olursa cihaza yazılımsal konuda müdahale etme açısından kısıtlanıyor kilit açık kalması her zaman iyidir cihazın.

dogrudur ancak garanti konusunu netlige kavusturduktan sonra acmayi dusunuyorum hafta ici deltayi arayacam nasipse

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
dogrudur ancak garanti konusunu netlige kavusturduktan sonra acmayi dusunuyorum hafta ici deltayi arayacam nasipse
Bizim sözlerimizin sizin için önemi yok galiba? Forum adminimiz cantara konuyla ilgili kendileriyle konuştu vs bl kilidinin açılması garanti için bir sorun teşkil etmiyor.

Musty2442

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Android 7
Cihazım
Mi6
Konular
2
Bizim sözlerimizin sizin için önemi yok galiba? Forum adminimiz cantara konuyla ilgili kendileriyle konuştu vs bl kilidinin açılması garanti için bir sorun teşkil etmiyor.

hocam kusura bakmayin vakit ayirip cevap yazdiniz vermis okdugunuz bilgilerde cok onemli benim icin ancak deltanin boatloader kilidiyle ilgi vermis oldugunuz bilgiden sonra google da arama yaptigimda pek birsey bulamadim, forumda da bulamadim,bulayamayinca bende sizin vermis oldugunuz bilgiyle deltayi arayacaktim durum bu. malesef maddi durumum iyi degil oyuzden arastirarak hareket etmek istiyorum. yinede ozurdilerim sizden amacim en dogru bilgiyle hareket etmek.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426

Şöyle söyleyelim... Bootloader kilidinin açılması Xiaomi'nin iznine bağlı bir durum. Kullanıcı bireysel olarak Xiaomi'den telefonumda bu işlemi yapabilir miyim diyerek izin istiyor ve Xiaomi izin veriyor. Dolayısıyla her hangi bir yetkili servisin bu izni yasa dışı olarak değerlendirmesinin her hangi bir mantığı yok. Ancak bootloader kilidi açıldıktan sonra yapılacak işlemler kullanıcı sorumluluğunda. Mesela ses seviyesini aşırı yükletip hoparlörü patlatırsanız ya da işlemciye hız aşırtarak yanmasına neden olursanız bunlar elbette ki kullanıcı hatası olarak değerlendirilir ve cihaz garanti dışı sayılır.

Musty2442

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Android 7
Cihazım
Mi6
Konular
2
Şöyle söyleyelim... Bootloader kilidinin açılması Xiaomi'nin iznine bağlı bir durum. Kullanıcı bireysel olarak Xiaomi'den telefonumda bu işlemi yapabilir miyim diyerek izin istiyor ve Xiaomi izin veriyor. Dolayısıyla her hangi bir yetkili servisin bu izni yasa dışı olarak değerlendirmesinin her hangi bir mantığı yok. Ancak bootloader kilidi açıldıktan sonra yapılacak işlemler kullanıcı sorumluluğunda. Mesela ses seviyesini aşırı yükletip hoparlörü patlatırsanız ya da işlemciye hız aşırtarak yanmasına neden olursanız bunlar elbette ki kullanıcı hatası olarak değerlendirilir ve cihaz garanti dışı sayılır.

tesekkur ediyorum cevaplariniz icin ozaman kilit acma talebinde bulunmak garantiyi bozmuyorsa ve kikidin acik olmasi ileride yazilim kaynakli sikintili durumlarda daha avantajli olacak ise acma talebinde buluncagim. #zenex'e de tesekkur ediyorum tekrardan.
bir ara pittech diye bi forum vardi general mobile formu acaba sizler ve hiddenking oraninda yineticileri miydiniz?

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
tesekkur ediyorum cevaplariniz icin ozaman kilit acma talebinde bulunmak garantiyi bozmuyorsa ve kikidin acik olmasi ileride yazilim kaynakli sikintili durumlarda daha avantajli olacak ise acma talebinde buluncagim. #zenex'e de tesekkur ediyorum tekrardan.
bir ara pittech diye bi forum vardi general mobile formu acaba sizler ve hiddenking oraninda yineticileri miydiniz?

Hayır hocam, değildik :)

Üst Alt