Rehber Xiaomi Mi5'e TWRP Yükleme, Şifre Sorunu Çözümü, Wipe ve Custom Rom Yükleme

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
tam anlayamadım sadece rom dosyası var başka dosya bulamadım firmvare dosyası nasıl oluyor yardımcı olurmusunuz
Bulduğunuz rom xda da dır büyük ihtinalle. Sayfayı kurcalayın firmware fodyası da vardır.

Redmi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

alidursun2322

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
1
Cihazım
mi 5 prime
Konular
1
denilenleri tarif edildiği gibi yaptım twrp açılmıyor telefon mı ekranında kaldı tekrar fastbot moda giremiyorum telefonu görmüyor

hilfiger

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
erhan
Cihazım
mi4
Konular
7
twrp yükledim. ancak açılınca donuyor ? bunun sebebi ne olabilir.

hilfiger

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
erhan
Cihazım
mi4
Konular
7
Güncel olanı da yükledim siteden alıp yine donuyor anlamadım. bootloader kiliti açıktı oda kapandı muhtelemen ondan yapiyor.

mezhh

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
mi5
Konular
4
Hocam ilk posta eklersen belki yardımı ola bilir sorun yaşayan arkadaşlara

Ben telefona recovery kurdum, şifre sorunu yaşadım, verilerimi de yedeklemediğim için sıfırlamak istemedim ve telefon açılmadığı için verilerimi kurtaramadım. Bir az araştırdıktan sonra ZCX TWRP buldum, bu sefer onu flashladım. Telefon da , recovery de sorunsuz açıldı.

Android 7 için bunu kullandım

mirror

Android 6 için uygun versiyon

mirror

kutay.celenk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
kutay
Cihazım
mi5
Konular
2
arkadaslar mi5 telefonuma 7.1 LineageOS 14.1 ve 5.8.3 yüklerken e: unknown command [log] hatası alıyorum format data yapıp yüklememe rağmen bu hatayı alıyorum. Romu yüklüyor ancak resurrection romda root yetkisinde sadece uygulamalar yazısı görünmüyor ve root yetkisi veremiyorum. bu hatayla root yetkisi verememin bir bağlantısı var mı. hatayı almamak için ne yapmam lazım. firmware_miui_7.7.20_dev yükleyip yükledim romu

eymenygt

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eymen
Cihazım
Mi5 3/64
Konular
3
arkadaslar mi5 telefonuma 7.1 LineageOS 14.1 ve 5.8.3 yüklerken e: unknown command [log] hatası alıyorum format data yapıp yüklememe rağmen bu hatayı alıyorum. Romu yüklüyor ancak resurrection romda root yetkisinde sadece uygulamalar yazısı görünmüyor ve root yetkisi veremiyorum. bu hatayla root yetkisi verememin bir bağlantısı var mı. hatayı almamak için ne yapmam lazım. firmware_miui_7.7.20_dev yükleyip yükledim romu
e:unknown command hatası önemli bir hata değil, TWRP sürümü ile ilgili. Root için ise Magisk (önerimdir) veya SuperSU kurmanız gerekmekte. Bu arada tavsiye edilen firmware sürümü de 7.7.13 şu an. Pek sorun çıkarmaz ama mükemmeliyet isterseniz 7.7.20 sürümünden düşürebilirsiniz.

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Üst Alt