Rehber Xiaomi Mi5'e TWRP Yükleme, Şifre Sorunu Çözümü, Wipe ve Custom Rom Yükleme

browneyes45

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Xiaomi mi 6
Meslek
Özel Güvenlik Görevlisi
Konular
10
Hoc

Hocam sanırsam sadece multi eu romda çalışıyor twrp
Suan multi devoleper yukledim zenex hocamin verdigi linkteki twrp yi kurdum sonra twrp de sifreyi kaldirip romu tel bellegine atip kurdum 1 saattir romun acilmasini bekliyorum

gurkanse

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
gürkan
Cihazım
mi 5
Konular
94
hocam en son
format data
install rom 6.6.23
restart recovery
recover açılınca dokunmatik çalışmıyor.fastboot moda aldım komutla tekrar geçirdim olmadı.elle(ses açma+güç) denedim gene olmadı.yapmak istediğim son hamle olarak super su kurmaktı ama ne yaptıysam recovery mod ta dokunmatik çalışmıyor.güç tuşuna basınca ekranda kilit resmi çıkıyor "swipe to unlock" diyor ama yapamıyorum çünkü işlemiyor.

neden oluyodur bu? nasıl düzeltebilirim?

rezn0v

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Mi5
Konular
5
Suan multi devoleper yukledim zenex hocamin verdigi linkteki twrp yi kurdum sonra twrp de sifreyi kaldirip romu tel bellegine atip kurdum 1 saattir romun acilmasini bekliyorum
Hocam kullandığınız twrp linkini banada verebilir misiniz

browneyes45

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Xiaomi mi 6
Meslek
Özel Güvenlik Görevlisi
Konular
10
hocam bu dosyayı xiaomi klasörünün içindeki google klasörüne attım komut penceresini acıp flasladım sonra tus kombinizasyonuyla actım ama icerisine rom atamadım tekrardan global rom kurdum suan tekrar twrp yukliycem bakalım

rezn0v

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Mi5
Konular
5
H
hocam bu dosyayı xiaomi klasörünün içindeki google klasörüne attım komut penceresini acıp flasladım sonra tus kombinizasyonuyla actım ama icerisine rom atamadım tekrardan global rom kurdum suan tekrar twrp yukliycem bakalım
Hocam aşamaları biraz daha detaylı anlatır mısınız. Adb uzerinden direk. Flashladım ben bunu sabah ama twrp açılıyor ses var görüntü yok

browneyes45

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Xiaomi mi 6
Meslek
Özel Güvenlik Görevlisi
Konular
10
H

Hocam aşamaları biraz daha detaylı anlatır mısınız. Adb uzerinden direk. Flashladım ben bunu sabah ama twrp açılıyor ses var görüntü yok
Detayli anlatim forum da mevcut zaten sadece dosya degistirdim miflash uygulamasinin bulundugu klasorde google android klasorunun icine atin recovery.img dosyasini sonra ayni klasorun icinde komut penceresini acip fastboot flash recovery recovery.img yazil onayliyoruz telefonu recovery modda aciyoruz hata olursa tekrar ayni islemi uygulaya ilirsiniz

rezn0v

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Mi5
Konular
5
Detayli anlatim forum da mevcut zaten sadece dosya degistirdim miflash uygulamasinin bulundugu klasorde google android klasorunun icine atin recovery.img dosyasini sonra ayni klasorun icinde komut penceresini acip fastboot flash recovery recovery.img yazil onayliyoruz telefonu recovery modda aciyoruz hata olursa tekrar ayni islemi uygulaya ilirsiniz
Hocam ben adb klasörünün içine atıp yapıyorum. Klasik yöntem. Ne yaptığınızı tam anlayamadım aslına bakarsanız. Mi Flash ile nasıl yaptınız. O programı sadece fastboot romlar yüklerken kullanıyoruz diye biliyorum

browneyes45

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Xiaomi mi 6
Meslek
Özel Güvenlik Görevlisi
Konular
10
Hocam ben adb klasörünün içine atıp yapıyorum. Klasik yöntem. Ne yaptığınızı tam anlayamadım aslına bakarsanız. Mi Flash ile nasıl yaptınız. O programı sadece fastboot romlar yüklerken kullanıyoruz diye biliyorum
Hocam miflash uygulamasinin oldugu klasordede adb klasoru var onu anlatmak istiyorum :)

rezn0v

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Mi5
Konular
5
Hocam miflash uygulamasinin oldugu klasordede adb klasoru var onu anlatmak istiyorum :)
Şimdi anladım hocam :) peki diğer yöntem den farkı nedir bunun? Acaba adb dosyalarının olduğu klasörden yüklemeye çalışıyorum ben o yüzden mi kuramadım bir türlü. Yüklüyorum twrp çalışıyor ama görüntü yok sinir oldum artik

Üst Alt