Yardım xiaomi mi 6 ekran donma sorunu [ACİL YARDIM]

clbemre

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre Celebi
Cihazım
xiaomi mi 6
Konular
1
Arkadaşlar merhabalar, 2 gündür telefonumda çok absürt bir hata var durup dururken ekran donmaya başladı örnek vermek gerekirse tuş kilidini açıyorum arka planda açılıyor ama ekran siyah yada tuş kilidi ekranı görünüyor sanki screenshot alıp ekrana koymuşum gibi ekran donuk duruyor ama arkada tıklama işlemleri gerçekleşiyor yani ezberden müzik falan açabiliyor yada telefonu kapatabiliyorum. ve bu sadece kilit açarken değil durup dururken her ekranda başıma geliyor örneğin instagrama giriyorum tak diye kitleniyor ama dediğim gibi arkada hala işlere devam edebiliyorum ezberden, tuşları kitleyip açıyorum ama ekran donduğu gibi duruyor. anlamadığım nokta bu yazılımsal bişey mi donanımsal birşey mi garantiye yollamak istemiyorum yorumlara baktım hiç kimse memnun değil bozuk olan telefonu daha da bozuk hale getirmişler genelde ve 2 aydan erken telefon alan yok şikayet sitelerinde onlarca şikayet var .

Fabrika ayarlarına döndürdüm telefon resetlenirken bile aynı şekilde ekran donuyo arkada işler devam ediyor.
acaba miuı 9 ile alakalı olabilir mi ben bilgisayar üzerinden sistemi komple baştan yükleme şansım var mı lütfen yardımcı olur musunuz ?

clbemre

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre Celebi
Cihazım
xiaomi mi 6
Konular
1
Doğru demiş, galiba ben de aynısını demiştim ama :) Şunu da bir kenarda tutmakta fayda var teknoloji işi şans işi ne zaman ne olacağı belli olmaz.

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Evet orası öyle ama ben telefonla bir den fazla şey yapıyorum ve sıfırlamak benim herşeyimi alt üst ediyor bu yüzden bu gibi durumlarda cok fazla geriliyorum. Pazartesi garantiye vericez bakalım ne olacak sonucu buraya yazarım tekrar.
ilgin için teşekkür ederim :)

Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Evet orası öyle ama ben telefonla bir den fazla şey yapıyorum ve sıfırlamak benim herşeyimi alt üst ediyor bu yüzden bu gibi durumlarda cok fazla geriliyorum. Pazartesi garantiye vericez bakalım ne olacak sonucu buraya yazarım tekrar.
Rica ederim.

Oyla:

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4

Öncelikle geçmiş olsun. Fakat bu durum farklı bir markada da başınıza gelebilirdi? O zaman siz aynı cihazdan 2 adet kullanacaksınız; Bilgisayardaki Raid mantığı gibi, birine birşey olursa diğeri ile işinizi görmeye devam edeceksiniz. Bu işin başka çözümü yok.

Oyla:

clbemre

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre Celebi
Cihazım
xiaomi mi 6
Konular
1
Öncelikle geçmiş olsun. Fakat bu durum farklı bir markada da başınıza gelebilirdi? O zaman siz aynı cihazdan 2 adet kullanacaksınız; Bilgisayardaki Raid mantığı gibi, birine birşey olursa diğeri ile işinizi görmeye devam edeceksiniz. Bu işin başka çözümü yok.
Farklı bir markadada gelebilirdi ama çözümü daha rahat olurdu garantiye vermekten korkmazdım :) problem bu zaten yoksa bozulur tabi kul yapımı elektronik cihazlar bunlar. Benim korkum garantide başına neler geleceği :)

Oyla:

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Farklı bir markadada gelebilirdi ama çözümü daha rahat olurdu garantiye vermekten korkmazdım :) problem bu zaten yoksa bozulur tabi kul yapımı elektronik cihazlar bunlar. Benim korkum garantide başına neler geleceği :)

Farklı bir markayı ithalatçı garantili alsaydınız yine aynısı olacaktı. Farklı Markayı ithalatçı garantili almazdım diyorsanızda; o zaman bu cihazı da almayacaktınız.

Oyla:

Ömer Tuğrulelçi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ömer
Cihazım
mi 6
Konular
0
Benim mi6 da ekranda donma ve kendi kendine rastgele yerlere dokunma yapiyordu. Bende Hepsiburada dan almıştım. Garantiye gönderdim ekranı değiştirmişler. Yeni geldi 2gun oldu sorun gözükmüyor fakat 55gunde geldi oda tehditle.
Mesela benim telefon da donma olunca telefonun alt tarafını sıkınca düzeliyor daha sonra tekrar donuyordu.
[doublepost=1514094869,1514094845][/doublepost]Benim mi6 da ekranda donma ve kendi kendine rastgele yerlere dokunma yapiyordu. Bende Hepsiburada dan almıştım. Garantiye gönderdim ekranı değiştirmişler. Yeni geldi 2gun oldu sorun gözükmüyor fakat 55gunde geldi oda tehditle.
Mesela benim telefon da donma olunca telefonun alt tarafını sıkınca düzeliyor daha sonra tekrar donuyordu.

Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Telefonu garantiye verdim, henüz 3-4 gün oldu ve telefonun ekranını değiştirip teslim ettiler. Bu bu yüzden netteki yorumlara çok aldırmamak gerekiyormuş bunu öğrenmiş olduk :)
Geçmiş olsun. Bir telefoncu açsaydı cihazı garantiden de olacaktınız.

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Dominikk

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ozan Süner
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
1
Tekrar aynı sorunu oldu, bugün gene garantiye verdim.
Ekrandan kaynaklanmıyor, benimde ekranim değişti ama değişen bir şey olmadı. 3.keredir serviste umarim sorununuz çözülür

Lenovo K53a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:
Üst Alt