Yardım xiaomi mi 6 ekran donma sorunu [ACİL YARDIM]

clbemre

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre Celebi
Cihazım
xiaomi mi 6
Konular
1
Arkadaşlar merhabalar, 2 gündür telefonumda çok absürt bir hata var durup dururken ekran donmaya başladı örnek vermek gerekirse tuş kilidini açıyorum arka planda açılıyor ama ekran siyah yada tuş kilidi ekranı görünüyor sanki screenshot alıp ekrana koymuşum gibi ekran donuk duruyor ama arkada tıklama işlemleri gerçekleşiyor yani ezberden müzik falan açabiliyor yada telefonu kapatabiliyorum. ve bu sadece kilit açarken değil durup dururken her ekranda başıma geliyor örneğin instagrama giriyorum tak diye kitleniyor ama dediğim gibi arkada hala işlere devam edebiliyorum ezberden, tuşları kitleyip açıyorum ama ekran donduğu gibi duruyor. anlamadığım nokta bu yazılımsal bişey mi donanımsal birşey mi garantiye yollamak istemiyorum yorumlara baktım hiç kimse memnun değil bozuk olan telefonu daha da bozuk hale getirmişler genelde ve 2 aydan erken telefon alan yok şikayet sitelerinde onlarca şikayet var .

Fabrika ayarlarına döndürdüm telefon resetlenirken bile aynı şekilde ekran donuyo arkada işler devam ediyor.
acaba miuı 9 ile alakalı olabilir mi ben bilgisayar üzerinden sistemi komple baştan yükleme şansım var mı lütfen yardımcı olur musunuz ?

clbemre

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre Celebi
Cihazım
xiaomi mi 6
Konular
1
Ne yapmayı düşünüyorsunuz?

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Valla napıcamı şaşırdım, bi daha da yurtdışı telefon almam zaten, birazdan telefoncu bi tanıdık var ona götürücem bakalım ne olacak.

Oyla:

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23
ozgrcvdr

Delta servis ile masaya oturuldu konuşuldu. Bl kilidinin açılması garanti dışı bırakmıyor cihazları. Kvk için cantara hocam bir açıklama yaptımı bilmiyorum.

clbemre add account and device işlemini yaptıktan sonra mi unlock tool ile kilidi açmaya çalışıp 72 saati görürseniz 72 saat sonra kilidi açabilirsiniz. Başvuruyu yapınca süre başlamıyor. Cihazı kapatıp ses açma ve güç tuşlarıyla başlatın wipe all data yapın ne olacak bakalım. Tanıdık telefoncunuz daha önce eline xiaomi almamışsa kesinlikle vermeyin.
Hocam aslında bende böyle biliyordum.bi süre önce bu konunun muhabbeti oldu hatta.ben bl kilidi garantiyi bozmaz demiştim bu konuda
ozgrcvdr

Delta servis ile masaya oturuldu konuşuldu. Bl kilidinin açılması garanti dışı bırakmıyor cihazları. Kvk için cantara hocam bir açıklama yaptımı bilmiyorum.

clbemre add account and device işlemini yaptıktan sonra mi unlock tool ile kilidi açmaya çalışıp 72 saati görürseniz 72 saat sonra kilidi açabilirsiniz. Başvuruyu yapınca süre başlamıyor. Cihazı kapatıp ses açma ve güç tuşlarıyla başlatın wipe all data yapın ne olacak bakalım. Tanıdık telefoncunuz daha önce eline xiaomi almamışsa kesinlikle vermeyin.
Hocam eyvalla teşekkür ederim.aslında ben alttaki konuda bl kilidinin garantiyi bozmadığını yazmıştım ama aksi ve mantıklı bi yorum gelmişti o yüzden iki arada bi derede kalmıştım
Soru - Sıfır alındı ancak açılışta unlocked yazıyor

Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Valla napıcamı şaşırdım, bi daha da yurtdışı telefon almam zaten, birazdan telefoncu bi tanıdık var ona götürücem bakalım ne olacak.
Ben sizi tekrardan uyarmak istiyorum, telefoncu xiaomi den anlamıyorsa vermeyin telefonu. Elinizde şuan garanti var garantiden sonuç alınamazsa tüketici hakem heyeti var, telefoncu cihazın garantisine zarar verecek birşey yaparsa bu elinizdeki imkanlardan olursunuz.

Oyla:

clbemre

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre Celebi
Cihazım
xiaomi mi 6
Konular
1
Ben sizi tekrardan uyarmak istiyorum, telefoncu xiaomi den anlamıyorsa vermeyin telefonu. Elinizde şuan garanti var garantiden sonuç alınamazsa tüketici hakem heyeti var, telefoncu cihazın garantisine zarar verecek birşey yaparsa bu elinizdeki imkanlardan olursunuz.

Evet o imkanlardan olurum ancak aylarca uğraşacak vaktim yok malesef telefon lazım , eğer olmazsa satıp yeni almam gerekicek.

Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Evet o imkanlardan olurum ancak aylarca uğraşacak vaktim yok malesef telefon lazım , eğer olmazsa satıp yeni almam gerekicek.
Tercih sizin.

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
ozgrcvdr

Hayır hocam KVK ile bu konuda görüşme yapılmadı...

Konuya ilişkin ise Zenex hocam en akla yatkın tavsiyeleri vermiş zaten, yoruma gerek kalmamış :)

Oyla:

clbemre

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre Celebi
Cihazım
xiaomi mi 6
Konular
1
Gösterdiniz mi durum ne?

Garantiye gönder dedi, ben açarsam problem olabilir telefon çöp olmasın dedi uğraştırcak ama gene de garantiye gönder dedi. garantide yaptırıp satıcam zaten xiaomi xiaomi dedik övdük onca kişiye aldırdım bu telefondan başıma gelene bak bi daha töbe

Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Garantiye gönder dedi, ben açarsam problem olabilir telefon çöp olmasın dedi uğraştırcak ama gene de garantiye gönder dedi. garantide yaptırıp satıcam zaten xiaomi xiaomi dedik övdük onca kişiye aldırdım bu telefondan başıma gelene bak bi daha töbe
Doğru demiş, galiba ben de aynısını demiştim ama :) Şunu da bir kenarda tutmakta fayda var teknoloji işi şans işi ne zaman ne olacağı belli olmaz.

Oyla:
Üst Alt