Yardım xiaomi mi 6 ekran donma sorunu [ACİL YARDIM]

clbemre

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre Celebi
Cihazım
xiaomi mi 6
Konular
1
Arkadaşlar merhabalar, 2 gündür telefonumda çok absürt bir hata var durup dururken ekran donmaya başladı örnek vermek gerekirse tuş kilidini açıyorum arka planda açılıyor ama ekran siyah yada tuş kilidi ekranı görünüyor sanki screenshot alıp ekrana koymuşum gibi ekran donuk duruyor ama arkada tıklama işlemleri gerçekleşiyor yani ezberden müzik falan açabiliyor yada telefonu kapatabiliyorum. ve bu sadece kilit açarken değil durup dururken her ekranda başıma geliyor örneğin instagrama giriyorum tak diye kitleniyor ama dediğim gibi arkada hala işlere devam edebiliyorum ezberden, tuşları kitleyip açıyorum ama ekran donduğu gibi duruyor. anlamadığım nokta bu yazılımsal bişey mi donanımsal birşey mi garantiye yollamak istemiyorum yorumlara baktım hiç kimse memnun değil bozuk olan telefonu daha da bozuk hale getirmişler genelde ve 2 aydan erken telefon alan yok şikayet sitelerinde onlarca şikayet var .

Fabrika ayarlarına döndürdüm telefon resetlenirken bile aynı şekilde ekran donuyo arkada işler devam ediyor.
acaba miuı 9 ile alakalı olabilir mi ben bilgisayar üzerinden sistemi komple baştan yükleme şansım var mı lütfen yardımcı olur musunuz ?

clbemre

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre Celebi
Cihazım
xiaomi mi 6
Konular
1
Ekrandan kaynaklanmıyor, benimde ekranim değişti ama değişen bir şey olmadı. 3.keredir serviste umarim sorununuz çözülür

Lenovo K53a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Umarım sizinde, teşekkürler.

Oyla:

clbemre

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre Celebi
Cihazım
xiaomi mi 6
Konular
1
Böyle mesaj gördükçe mi6 almaktan soğuyorum resmen
Valla telefonu çok severek kullanıyordum hatta mi7 çıkınca onu almayı bile düşünüyorum. telefon canavar gibi özellikle parmak izi okuması piyasadakilerden çok çok hızlı anında yani ve kamerası çok çok iyi ama böyle bir sorun oluştu başa gelen çekiliyor yapacak bir şey yok.

Oyla:

YasinAcar

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mi6
Cihazım
Xiamio Mİ6
Konular
0
Arkadaşlar telefonu aldım hevesle kullanırken sabah bi uyandım orta kısım çalışmıyor 1 cm kadar garantiye verdim yazılım güncellemekten telefonu çizmekten başka bir şey yapmamışlar

Oyla:

melcom

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Xiaomi
Cihazım
Mi 6
Konular
0
Bu gün mi6 yı hepsiburadaya iade talebi ile geri gönderdim( İlk kullanımda Resetleme ve donma arızası yaptı, ve bir daha açamadım.) . Telefon için kılıf ve ekran koruyucu siparişi de vermiştim. İade işleminden sonra tekrar mi6 alıp kullanmayı düşünüyordum. Bu forumdaki mi6 sorunlarını okusaydım sanırım hiç bulaşmazdım.

Sadece donanım özelliklerine bakıp aldığım bir cihazdı. Hatta alırken 3-4 bin tl yi aynı özelliklerde sırf marka diye başka telefona vermeye gerek yok demiştim.. Sanırım kronik bir sorun var cihazlarda.. Forumu okudukça fark ediyorum.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2018-01-04 at 20.57.21.jpeg
    WhatsApp Image 2018-01-04 at 20.57.21.jpeg
    65,5 KB · Görüntüleme: 21
Oyla:

merakci

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Rami
Cihazım
-
Konular
39
Kronik olsa bu forumdaki herkes bu şikayetle konu açardı ama mesela benim kullandığım telefonda herhangi bir sıkıntı yok. Kronik diyerek telefona suç atmak uygun değil. Oldukça memnunum.

Oyla:

melcom

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Xiaomi
Cihazım
Mi 6
Konular
0
Amacım telefona suç atmak değil. Aksine çok isteyerek almıştım. Bazı serilerinde bu sorun kronik olamaz mı? Aynı telefonda aynı arızaları bir çok insan yaşamış.Şimdi ben tekrar bu telefonu almaya çekinirim.

Oyla:

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Amacım telefona suç atmak değil. Aksine çok isteyerek almıştım. Bazı serilerinde bu sorun kronik olamaz mı? Aynı telefonda aynı arızaları bir çok insan yaşamış.Şimdi ben tekrar bu telefonu almaya çekinirim.

Kronik sorun demek, her cihazda bu sorunun oluşması demek. Bazı serilerinde sorun olsa; Aynı üretim tarihli cihazlarda da birinde sorun çıkabiliyorken; diğerinde sorun yok. Bende 7 aydır cihazı severek sorunsuz olarak kullanıyorum. İçine sinmezse başka cihaz alın.

Oyla:

kartalsezo

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
xiaomi
Cihazım
mi 6
Konular
5
bende de bu son son bir kaç gündür olmaya başladı arama ekranında dondu telefon kapanmadı. candy crash ve twitter açıkken sürekli donuyor. güç tuşuna basılı tutup açıyorum ama uygulamalar açık kapanmamış oluyor.
yardım edebilir misiniz ?

Oyla:

YasinAcar

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mi6
Cihazım
Xiamio Mİ6
Konular
0
bende de bu son son bir kaç gündür olmaya başladı arama ekranında dondu telefon kapanmadı. candy crash ve twitter açıkken sürekli donuyor. güç tuşuna basılı tutup açıyorum ama uygulamalar açık kapanmamış oluyor.
yardım edebilir misiniz ?
Aynı sıkıntı bende de var sürekli oluyordu ayarlardan ek ayarlardan geliştirici seçenekleri kapatın minimum seviyeye dğşer benim günde 1 veya 2 kez donuyor en fazla

Oyla:
Üst Alt