Yardım xiaomi mi 6 ekran donma sorunu [ACİL YARDIM]

clbemre

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre Celebi
Cihazım
xiaomi mi 6
Konular
1
Arkadaşlar merhabalar, 2 gündür telefonumda çok absürt bir hata var durup dururken ekran donmaya başladı örnek vermek gerekirse tuş kilidini açıyorum arka planda açılıyor ama ekran siyah yada tuş kilidi ekranı görünüyor sanki screenshot alıp ekrana koymuşum gibi ekran donuk duruyor ama arkada tıklama işlemleri gerçekleşiyor yani ezberden müzik falan açabiliyor yada telefonu kapatabiliyorum. ve bu sadece kilit açarken değil durup dururken her ekranda başıma geliyor örneğin instagrama giriyorum tak diye kitleniyor ama dediğim gibi arkada hala işlere devam edebiliyorum ezberden, tuşları kitleyip açıyorum ama ekran donduğu gibi duruyor. anlamadığım nokta bu yazılımsal bişey mi donanımsal birşey mi garantiye yollamak istemiyorum yorumlara baktım hiç kimse memnun değil bozuk olan telefonu daha da bozuk hale getirmişler genelde ve 2 aydan erken telefon alan yok şikayet sitelerinde onlarca şikayet var .

Fabrika ayarlarına döndürdüm telefon resetlenirken bile aynı şekilde ekran donuyo arkada işler devam ediyor.
acaba miuı 9 ile alakalı olabilir mi ben bilgisayar üzerinden sistemi komple baştan yükleme şansım var mı lütfen yardımcı olur musunuz ?

kartalsezo

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
xiaomi
Cihazım
mi 6
Konular
5
Aynı sıkıntı bende de var sürekli oluyordu ayarlardan ek ayarlardan geliştirici seçenekleri kapatın minimum seviyeye dğşer benim günde 1 veya 2 kez donuyor en fazla
denedim bakalım ne olacak donma olacak mı ?

Oyla:

melcom

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Xiaomi
Cihazım
Mi 6
Konular
0
Kronik sorun demek, her cihazda bu sorunun oluşması demek. Bazı serilerinde sorun olsa; Aynı üretim tarihli cihazlarda da birinde sorun çıkabiliyorken; diğerinde sorun yok. Bende 7 aydır cihazı severek sorunsuz olarak kullanıyorum. İçine sinmezse başka cihaz alın.

İçime sinmeyen cihazı zaten kullanmam merak etme.

Bakın sizin mesajınızdan sonra bile 2 farklı kullanıcı aynı sorunu yazmış. Neredeyse insanlar günde 1-2 kez donmasına razı olacak. Sorunu görmek, çözmek veya başka insanlarında aynı sorunu ileride yaşmasına engel olmaya çalışmak var.. Fanboyluk yapmaya gerek yok.

Oyla:

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
İçime sinmeyen cihazı zaten kullanmam merak etme.

Bakın sizin mesajınızdan sonra bile 2 farklı kullanıcı aynı sorunu yazmış. Neredeyse insanlar günde 1-2 kez donmasına razı olacak. Sorunu görmek, çözmek veya başka insanlarında aynı sorunu ileride yaşmasına engel olmaya çalışmak var.. Fanboyluk yapmaya gerek yok.

Fanboyluk Yapacak olsam, Heryerde cihazda 0 sıfır sorun var, hemen alın diye belirtmem gerekir. Bu sorunu yaşayan kullanıcılar da var, Boya atması sorunu yaşayan kullanıcılar da var. Geri tuşuna basma sorunu yaşayan kullanıcılar da. Ben bu sorunları da belirtiyorum. Fakat cihazda bunlar tamamen kronik sorundur; elbet herkes yaşayacak diye belirtmiyorum; belirtsem de hatalı olur. Ne yazıkki bu sorunları yaşayanlar var.

Oyla:

kartalsezo

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
xiaomi
Cihazım
mi 6
Konular
5
Aynı sıkıntı bende de var sürekli oluyordu ayarlardan ek ayarlardan geliştirici seçenekleri kapatın minimum seviyeye dğşer benim günde 1 veya 2 kez donuyor en fazla
HALA DEVAM EDİYOR ... BASKA NASIL BİR ÇÖZÜM SUNULABİLİR

Oyla:

ykk07

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
yusuf
Cihazım
xiaomi
Konular
0
merhaba benimde sol dokunmatik tuş bazen algılamıyor, biraz uğraşmam gerekiyor algılaması için acaba neden kaynaklanıyordur ?

Oyla:

Yksl

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
İbrahim
Cihazım
Mi 6
Konular
0
Merhabalar mobil veri kotaniz tükendi diye bildirim geliyor mobil veriyi kullanamıyorum nasil duzeltecegim

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Merhabalar mobil veri kotaniz tükendi diye bildirim geliyor mobil veriyi kullanamıyorum nasil duzeltecegim
Güvenlik uygulaması içerisinde yer alan veri yönetimi bölümünden ayarlayabilirsiniz.

Oyla:

Yksl

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
İbrahim
Cihazım
Mi 6
Konular
0
Güvenlik uygulaması içerisinde yer alan veri yönetimi bölümünden ayarlayabilirsiniz.
Hocam tam olarak tarif edebilirmisiniz uğraştım ama düzelme yok malesef korkuyorum da ayarlarını felan bozarım diye

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Hocam tam olarak tarif edebilirmisiniz uğraştım ama düzelme yok malesef korkuyorum da ayarlarını felan bozarım diye
Güvenlik uygulamasına girin. Ekranı aşağıya kaydırın damla şeklinde simgesi bulunan veri yönetimi bölümüne girin. Sağ üst köşedeki ayar simgesine tıklayarak veri limitinizi ayarlayın.

Oyla:
Üst Alt