Sohbet xiaomi maceram buraya kadarmış :(

anticlock

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
FIRAT
Cihazım
Mi 8
Konular
12
Merhaba arkadaşlar, yazılanları okuduğumda açıkçası aslında marka konusunda çok da bilgi sahibi olmadığımızı üzülerek anlamış oldum. Hem Android hem de uzun zaman İOS kullanan biri olarak diyebilirim ki her marka aslında farklı müşteri potansiyeline sahiptir. Kullanım amacınız ne ise sizi tatmin edecek markalar aslında bellidir. Blackbery iş insanlarına hitap eder örneğini verebiliriz. Bunun sebebi mekanik klavye kullanılarak korsan uygulamalar tarafından şifre vb. verilerin alınamamsı. Xiaomi dünya pazarında yer edinmek adına donanımlarının çok iyi olmasına rağmen fiyatlarını düşük tutmaktadır. Markalaşma yolundaki bu adımlarının asıl sebebi yakın bir zamanda dünya borsasına açılmayı amaçlaması. Dünya pazarına açılabilmesi için satış rakamlarının ciddi boyuta çıkması gerekiyor ki bu güvenilir marka anlamına gelir. Ne kadar satarsanız o kadar Pazar payı kaparsınız, ne kadar Pazar payı kaparsanız o kadar güvenilir markasınız dır. Yakın bir zaman da da şu an ucuza aldığımız telefonların fiyatları bu kadar da ucuz olmayacak. Şirket profili bir Samsung olmayabilir yada bir İphone ama şu var açık kaynağı dibine kadar size kullandırarak telefondan alacağınız performansı sizin istediğiniz boyutlarda size sunar. Yazılım konusundaki çeşitlilik aslında bir miktar da bu yüzden. Global kararlı sürüm kullanan arkadaşlar genel olarak sıkıntı yaşamayacaklardır. Yeni gelen güncellemeyi hemen kurmak yerine bir süre bekleyerek güncelleme yapan arkadaşlarımız dan geri dönüşleri takip etmelidir. Aslında yazacak çok şey var ama uzatmak istemiyorum. Lütfen markaya haksızlık etmeyelim. Diğer markalarla da kıyaslamayalım. Herkese mutlu günler.

ribac23

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
cabir
Cihazım
s6 edge
Konular
50
Sorun çok gerçekten... ama bu fiyata bu kalite de başka modelde yok. artılar eksiler bir kenara koyulsa artılar ağır basar... gülü seven dikenine katlanır... ama huawei alırsanız (iki kat fiyat) illa ki memnun kalırsınız...

buz_mavisi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
1
Cihazım
mi4
Konular
0
3 senede çok Xiaomi aldım kullandım. Çok sorunla da karşılaştım.
-10 kadar mi4 aldım kimi ekran sarardı.3u kapandı açılmadi (ikisinden iade aldım).Hemen hemen hepsinde arkadaşların dediği gibi sebeke 5 dişden 1 e dusuyordu. Buna bağlı olarak mobil veri bağlantısı kesiliyordu. H+ bağlı görünmesine rağmen.mobil veriyi kapatıp açınca düzeliyor.
- mi5 aldım ghost ekran çıktı.
- note 4 ve redmi 5 plus aldım. Bu iki telefonda da şebeke düşmesi 5 dişten 1 e düşme ve mobil veri kopması yaşanıyordu. h+ bağlı görünmesine rağmen bağlantı yoktu.Mobil veriyi kapatıp açınca duzeliyor.cok şey denedim her türlü romu attım nafile.
- Mı note 3 aldım akrabaya sorun yok gibi.
- Geçen hafta arkadaşa note 6 pro aldim. Elime alma firsatim olmadı. Umarım Ghost screen çıkmaz.
Kısaca Xiaomi alırım fakat bu şebeke problemi beni gerçekten biktirdi. Bir modelde olsa anlarim mi5 MI6 da dahi yaşayan var bu problemi.

alf0606

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
orta
Cihazım
redmi 5 plus
Konular
34
Neredeyse kullanmadığım marka kalmamıştır xiaomi ile gerçek android deneyimini yaşadığımı söyleyebilirim android tercih etmemin sebebi açık bir işletim sistemi olması xiaomide bunu sonuna kadar kullanıcılarına veriyor piyasada bu marka için envay çeşit rom var hangisi hoşuna giderse kullanırsın ben mesela biraz sadelik istedim miu dan sıkıldım pixel rom kurdum kullanıyorum önceden çok ön yargılarım vardı bu markaya ama cesaretimi toplayıp mi 4 le başlayan xiaomi serüvenim redmi 5 plus ile devam ediyor bundan sonrada devam edecek neden gidip 3gb ram 16gb hafızalı j7 prayma 1400 vereyim o fiyata canavar gibi şayomiler varken en azından parasının hakkını içindeki donanım veriyor selametle

Asaf04

Yârdan Uzak Aleme Daldık...
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Asaf
Cihazım
Redmi Note 6 Pr
Meslek
Öğrenci
Konular
36
Neredeyse kullanmadığım marka kalmamıştır xiaomi ile gerçek android deneyimini yaşadığımı söyleyebilirim android tercih etmemin sebebi açık bir işletim sistemi olması xiaomide bunu sonuna kadar kullanıcılarına veriyor piyasada bu marka için envay çeşit rom var hangisi hoşuna giderse kullanırsın ben mesela biraz sadelik istedim miu dan sıkıldım pixel rom kurdum kullanıyorum önceden çok ön yargılarım vardı bu markaya ama cesaretimi toplayıp mi 4 le başlayan xiaomi serüvenim redmi 5 plus ile devam ediyor bundan sonrada devam edecek neden gidip 3gb ram 16gb hafızalı j7 prayma 1400 vereyim o fiyata canavar gibi şayomiler varken en azından parasının hakkını içindeki donanım veriyor selametle

Oneplus daha iyi he şuan ne kullanıyorum Mi5 ama sonra ki cihazım Xiaomi kendini bozduğu için Oneplus veya Nokia olacak

Önce ki son iki cihazım da zaten

Nokia Lumia 930
Huawei P8

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Oneplus daha iyi he şuan ne kullanıyorum Mi5 ama sonra ki cihazım Xiaomi kendini bozduğu için Oneplus veya Nokia olacak

Önce ki son iki cihazım da zaten

Nokia Lumia 930
Huawei P8
Ben Oppo ile Vernee'ye takıldım son bir aydır... Ama, fiyatları "benim" istediğim seviyede değil, piyasaya göre de fazlasıyla uygun...

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
37

Captainalp

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alp
Cihazım
Mi note 3
Konular
7
Hadi turk milletinin araba konusunda kavga etmesini anlayabiliyorum her ne kadar zevk ve renklerin tartismasi salakca olsada arabalar devletimizden dolayi cok cok pahali. İnsanlarda ellerinde tum varligi bir seye yatirinca haliyle araci var gucuyle savunmaya calisiyor. Ama telefon oyle degil 3 5 milyarlik cihazlar icin xioami forumda baska marka konusulmaz vs kalp kirmaya gerek yok isteyen istedigini alsin abartmayin ya.
En dogru karar diye birsey yoktur. O yuzden cok marka cok model var. En kotu iki uc oneri yapin birakin degmez yahu kavga etmeye.

gizliderviş

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
LEVENT
Cihazım
Mİ 11 LİTE
Konular
1
son 4 senedir Xiaomi kullanıyorum.farklı modeller arasında geçiş yaptım hepsinden memnun kaldım.Çevremde çok fazla kişiye Xiaomi aldırdım kimseden bir şikayet gelmedi.Stabil bir şekilde kullanıyor herkes

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Hadi turk milletinin araba konusunda kavga etmesini anlayabiliyorum her ne kadar zevk ve renklerin tartismasi salakca olsada arabalar devletimizden dolayi cok cok pahali. İnsanlarda ellerinde tum varligi bir seye yatirinca haliyle araci var gucuyle savunmaya calisiyor. Ama telefon oyle degil 3 5 milyarlik cihazlar icin xioami forumda baska marka konusulmaz vs kalp kirmaya gerek yok isteyen istedigini alsin abartmayin ya.
En dogru karar diye birsey yoktur. O yuzden cok marka cok model var. En kotu iki uc oneri yapin birakin degmez yahu kavga etmeye.
Herkes, kendi fikri ve tecrübeleri ile tavsiyelerini yazıyor, konu içerisinde kavga olduğunu da nereden çıkardın... wasntme~~ Forumlar bu gibi şeyler için yok mu? 8-|

Oppo Find X hocam. Yes~~
Ohhooo, oralara hiç çıkamam hocam... Oppo K1 bile şu an benim bütçeyi delip geçiyor...;)

Üst Alt