Satış Xiaomi, Huawei, LeEco, Zte, Meizu listesi şok fiyatla kılıf cam koruma da geldi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

selduman

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Koray
Cihazım
Mi Mix 256gb
Konular
17
Regionella
oneplus 3t cihazını 33 gün gibi teslim almış oluyor.

2 adet mi mix yarın kargolanacak, sahipleri 38 gün gibi teslim almış olacaklar.

mate 9 kargolandı, 50 günü geçti ama onda renk sorunu vardı, tercih edilen renkleri daha üretimde değildi vs. kısmı iade yapıldı.

mx6 onu da biraz geç kargoladım ama onun da box ile türkçeleştirilmesi için arkadaşa vermiştim. ondan gecikti. ön ödemeli değildi. gecikme için cam koruma, usb kablo iiki adet, şarj adaptörü gönderildi.

mi5s mi kilitli gönderildi, onu da cam ve kılıfla hediye ettim.

ön ödemeli teslim edilmemişler azaldığı için excell dosyasını ilk mesaja yeniden ekleyeceğim.

Nero1453

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hasan
Cihazım
G4
Konular
2
Koray Bey lanet olsunki keske iade etmeseydim.surekli ayni seyi tekrarliyorsunuz.tum yazismalari whatsup ve ozeldeki okudum.keyfi degisim yapmadim.hem verdiginiz kisiye tekrar yazilim attiginizi soylediniz ne malum yazilimsal bir problem olmadigi.ve duzeldigi.ayrica siz demistiniz vodafone hatlar ile xioami cihazlarda 4.5 g sorunu oldugunu.neyse uzatmays gerek yok.takip nosunu yazin buraya insanlar gorsun one plus resim paylasmis bana neden gondermediniz cunku bugun de kargoya vermediniz uzun uzun yazmakla bu isler olmuyor koray bey.hemen resmi atar misiniz insanlar okusun seffaf olun.

Nero1453

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hasan
Cihazım
G4
Konular
2
Ayrica Koray bey mi5s olmaz diye niyetlendik sizle mx6da sozlestik diyosunuzki kargodayim rose rengi gondereyim.bir erkek nasil rose telefon kullanir.almayacagimi bile bile kargodayim diosunuz cuma gunu sonrada c.tesi size mi5s gondereyim diyosunuz cumartesi gunu onuda gondermiyosunuz.

selduman

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Koray
Cihazım
Mi Mix 256gb
Konular
17
Ayrica Koray bey mi5s olmaz diye niyetlendik sizle mx6da sozlestik diyosunuzki kargodayim rose rengi gondereyim.bir erkek nasil rose telefon kullanir.almayacagimi bile bile kargodayim diosunuz cuma gunu sonrada c.tesi size mi5s gondereyim diyosunuz cumartesi gunu onuda gondermiyosunuz.
Yarın kargo fişini burada paylaşacağım. Sabahtan da kargoya acil gidip geri çekeceğim kargoyu zira para iadesi istemişsiniz, Dükkana arkadaşınız gelecekmiş. Kimsenin gelmesine gerek yok, para iadesini hesabınıza da yaparım. Birisi gelecekse de adresim duvarımda yazıyor.

Yalnız söyleyeyim, bana verdiğiniz imei'leri ben aldım, onları bana vereceksiniz zira mi5s'e yazdırdım onları ve onlarla satacağım onu. Kargoyu geri çektiğim için kargo ücreti ödeyeceğim.

Adresim duvarımda var, ya da hesap numarası verin göndereyim bu iş uzamasın.

Cihazda şebeke sıkıntısı olduğunu da o romla da sanmıyorum çünkü ikisi de xiaomi.eu romuydu. Biri beta ise biri stabil. Farkedeceğini hiç sanmıyorum. Aramızdaki ticaret gecikti diyorsunuz cihazı alıp 1 gün kadar denedim redmi pro'yu sorun göremedim. Hattım Avea. Rom atayım ama ben yine de sorun çözülür diye düşündüm, size beta göndermişsem stabil, size stabil göndermişsem beta yükleyip üstüne cam ekran koruyucu takıp sattım. Siz şebekeden ziyade cihazın ekranını da sevmediniz. Siz verdiğiniz paranın 120 130tl fazlasına faturalısını satıyorlar diye sevmediniz (ANCAK ARADA RENK FARKI VAR, FATURALILAR SEVİLMEYEN VE SİZİN İSTEMEDİĞİNİZ GOLD RENK, gri ya da siyah faturalı resmi ürün Türkiye'ye gelmedi, renklere göre de xiaomi'nin fiyatlarının değiştiğini mi5, mi5s, mi5s plus serilerinden biliyoruz, gold ucuz, silver bir miktar daha pahalı, siyah ise en aşırı pahalı olan).

Redmi Pro'ya alışamadınız sevmediniz. Aldım iade başka isteyen de olunca almak kolay geldi. Size zorla sevmeyeceğiniz içinize de sinmeyecek cihaz vermeyeyim diye. Derken aralık sonunda bir tatil akabinde de kar kış elektrik felaketleri geldi ve bu arada sizinle sık sık konuştuk. Lütfen iletişim eksikliği oldu demeyin, sizin gibi bir çok kişi ile yazışırken arada çok aşağılara gidip artık göremediğim mesajlar oluyor whatsapp'ta.

telefonum bazen kapalıydı evet. uzun yolda araç sürerken kapadım, pazar günü, cumartesi akşamı kapadım, yurtdışına cihaz almaya giderken kapadım. Teknik servisler de hafta sonu çalışmıyor. Numaram hem şahsi hem iş amaçlı çok uzun süredir olan hattım. Çevirirken soyadımın 7 harfinden il 6'sını tuşlar gibi çevirdiğiniz hattım. Kimseden kaçtığım, hattımı kapadığım filan yok. bazen bir mola gerekebiliyor o kadar yoğun soru ve istek yapanlardan, kapadım telefonu doğrudur. Kaçış değil mola.

Size geç yeni istediğiniz cihaz göndermiş göndermemiş olabilirim. Bunda sizden ikinci kere iade cihaz almak istemediğimden, size en iyi cihazı vermek istediğimden, sorunlu flyme os'li bir meizu hele ki mx6 (bana 3 kere geri gelen bir cihaz, el ile pc'den Türkçe yapılmıyor yapmayın dediğim halde, diğer modellere benzemez dediğim halde) kaldo ki mx6'ları ben getirmiyorum, kutusuz aksesuarsız sahibinden'de olanların hepsini bir Türkmen, Çin'li gezgin getirir toptan satar telefonculara, o getiriyor ve onda da kalmadığı için gold rose dedim o da olmadı. mi5s'i de lanet olsun ki box ile işlemlerini yaptırğım arkadaş elektrik kesintisi, kargoların çalışamaması vs yapıp hazır edemedi.

yanlışı açıkcası redmi pro'yu beğenmediğinizde, onu alıp satınca parasını size vermemek ile yaptık. ne sorunlu mx6 ne de mi kilitli mi5s ile uğraşmayacaktık.

En uzun soru cevapları, en uzun tartışmaları ve en iyi desteklerimden birini size sundum aslında. Size sorunlu ikinci bir cihaz (ilki sorunsuzdu yanlış anlaşılmasın) gönderip kendi başımı ağrıtmak istemediğimden arada elimdeki fiyatı bir miktar daha üst ama sorun çıkarmayacak modelleri sık sık önererek sizden ikinci bir iade almama tarafını seçiyordum, belki ondan da bir miktar oyaladım sizi o da olmadı. Dediğim gibi mi5s gönderdim yarın sabah burada fişini paylaşacağım çünkü fişi dükkanda kaldı, erkenden de arayıp geri çekeceğim. Arkadaşınız ya da hesap numarası gelsin yapayım iadenizi.

mi5s alsanız da bir kulp bulacaksınız ki mi kilitli cihazlarda destek ücretli, garanti olmadığını, o cihazların ref olduğunu belirttim, sıfır kutulu ürünlere benzemez dedim, işte o zaman sorun yaşardık.

selduman

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Koray
Cihazım
Mi Mix 256gb
Konular
17
kasım 11'den beri ön ödeme satışında
gelmeyen cihaz : 3 adet. ikisinin para iadesi yapıldı, diğer cihazın sahibi beklemeye devam ediyor.

gelmeyen cihazlardan biri kayıp. maddi olarak bu işin riski de bu. Cihazlar Çin'den Avrupa'ya bir şekilde ulaşıyor. Avrupa'ya girene kadar bir takip kodu vs yok. Avrupa'ya girince takipleniyorlar.

17 kadar ön ödemeli cihaz teslim edilmiş ya da 17 ocak 3 4 cihaz kargoya verilecek.
2 adet mi mix, 1 axon 7, 1 mi5s bugün kargoda.

5adet ön ödemeli teslim edilmemiş. honor8 ve 4 adet siyah mi5s. mi5s'ler bu hafta teslim edilecek. siyah renk beni çok zorluyor xiaomi'de. siyah mi5s bulmak ne kadar zor.

30 kadar stok. satışı olmuş kasım başından beri.

kasım başları gibi ön ödeme satışlardan biri 55 günü bulmuş teslim edilmesi.
kasım ortası olanlar 45 günü geçmiş.
aralık başı siparişler 38 günde.
aralık ortası sipariş 33 günde.
aralık sonunda ödemesi olan bir ön sipariş 20 günde teslim edilmiş ya da 17 ocakta kargosu yapılmış durumda.

Bundan da ders çıkarmış olduk, kasım-şubat sonunda ön ödemeli satışı seneye kaldıracağız demek ki ölmez sağ kalırsak. Şubat ortasına (malum çin yeni yılı tatili var) kadar oneplus 3t hariç ön ödemeli kaldırıldı. oneplus 3t avrupa'dan avrupa modeli getirmeye devam.

Sıkıntı 11.11 ve black friday dünya genelindeki büyük indirimlerden ve dünyanın birbirine yeni yılı hediyesi verme arzusu kaynaklı oldu.

excel dosyasını düzenliyorum. Yarın yine ilk sayfada yerini alacak.

Son düzenleme:

Nero1453

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hasan
Cihazım
G4
Konular
2
Koray Bey uzunca yazmissiniz sagolun gercekten.Bu kadar yazmak yerine boyle problemli bir musterinin kargo fisini ben unutmaz ve burada paylasirdim.Ben yine diyorumki siz sabah kargo fisini dun tarihli olacak sekilde paylasin burasi cok onemli.ayrica imei meselesi de sahsima ait olan imeileri baska cihazda kullanamazsiniz biliyorsunuz piyasada suc olan bir suru uygulama var ve canimin yanmasini arzu etmem.Ben basima boyle bir gelmesinden se kargonun devam etmesini talep ederim.Koray Bey sahsinizla alakali sohbetlerimde hic problem yasamadim.Ancak c.tesiden beridir taninmayacak tavirlar sergilediniz.Defalarca mesaj atmama ragmen whatsup degil normal mesaj ulasmama okuyamama ihtimaliniz yok.cevap vermediniz.Su denilebilirdi Emre bey cumartesi su sebeplerde oturu kargonuzu yapamadim size 1 hafta sonra cihazinizi gonderiyorum veya paranizi iade ediyorum gibi cevap verebilirdiniz burayi atliyosunuz.Insanlari burada sizde bende yoruyorum.Sizden ricam eger kargoda ise ! Iptal etmeden sabah fisini paylasmaniz yok degilse para iadesi yapmaniz ve imeilerimide geri vermenizdir.Bu mesajdan anlasilacagi uzere cozumcu yaklasiyorum.Nedense siz hep farkli yerlere cekiyorsunuz konuyu.

kartal21

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
tekin
Cihazım
mi 5s
Meslek
emekli
Konular
3
Koray Bey uzunca yazmissiniz sagolun gercekten.Bu kadar yazmak yerine boyle problemli bir musterinin kargo fisini ben unutmaz ve burada paylasirdim.Ben yine diyorumki siz sabah kargo fisini dun tarihli olacak sekilde paylasin burasi cok onemli.ayrica imei meselesi de sahsima ait olan imeileri baska cihazda kullanamazsiniz biliyorsunuz piyasada suc olan bir suru uygulama var ve canimin yanmasini arzu etmem.Ben basima boyle bir gelmesinden se kargonun devam etmesini talep ederim.Koray Bey sahsinizla alakali sohbetlerimde hic problem yasamadim.Ancak c.tesiden beridir taninmayacak tavirlar sergilediniz.Defalarca mesaj atmama ragmen whatsup degil normal mesaj ulasmama okuyamama ihtimaliniz yok.cevap vermediniz.Su denilebilirdi Emre bey cumartesi su sebeplerde oturu kargonuzu yapamadim size 1 hafta sonra cihazinizi gonderiyorum veya paranizi iade ediyorum gibi cevap verebilirdiniz burayi atliyosunuz.Insanlari burada sizde bende yoruyorum.Sizden ricam eger kargoda ise ! Iptal etmeden sabah fisini paylasmaniz yok degilse para iadesi yapmaniz ve imeilerimide geri vermenizdir.Bu mesajdan anlasilacagi uzere cozumcu yaklasiyorum.Nedense siz hep farkli yerlere cekiyorsunuz konuyu.
Kardeşim allah sana peygamber sabrı vermiş gerçekten... Başka da birşey demiyorum.

patron45

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ali
Konular
3
Kardeşim allah sana peygamber sabrı vermiş gerçekten... Başka da birşey demiyorum.
Koray bey gerçekten işini doğru dürüst yapan rahatlıkla alışveriş yapılabilecek bir satıcı ancak biraz ilgisiz arızalı telefonumu göndermiştim kendisine 1 ay bekletti beni kendisine ulaşmak ve cevap almak gerçekten zor ama genede kendisine teşekkür ediyorum. sonuca bakarsak başarılı, ancak sürece bakarsak sancılı geçiyor.

MI 4W cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:

selduman

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Koray
Cihazım
Mi Mix 256gb
Konular
17
emre bey beni büyük zarara uğrattı.

mi5s istedi, kendi imeilerini yazdırttı cihaza, 50tl para verdim. Hayır efendim para iadesi yap dükkanını basacağım adam göndereceğim dedi, sabah kargoyu geri çağırdım, parasını iade ettim, şimdi imeileri de sildireceğim diyor. 50tl çöpe gitti. çünkü o cihaza ben 50tl verip box olan arkadaşa mi5s'e attırdım.

Bana sabır versin esas çünkü Emre bey gördüğüm en sorunlu müşterim oldu şimdiye kadar.
Redmi Pro sattım ve sırf 130tl daha yüksek faturalı Türkiye'de satılıyor diye ekranı beğenmedi diye ki aradaki renk farkını es geçmeyin çünü Emre Beyin aldığı cihazın resmi ithalat olanı yok renk olarak, cihazı iade aldım. Bir türlü başka cihaz beğendiremedik. box ile türkçe imei vs derken gecikmesini ki onda da benim suçum yok. Kendisine para iadesini de yaptım, para iadesini yapmadan önce imeileri almam gerektiğini çünkü mi5s'e parası ile atıldığını belirrtim. Para iadesini yaptıktan sonra o imeileri kapattıracağım seni zarara uğrattıracağım minvalinde sms attı.

Sırf kin, insan karalamak adına hareket etmiş birisi artık gözümde. şu 20 günlük süreçte en çok konuşltuğum yardımcı olmaya çalıştığım kişi kendisiydi oysa ki. Cevap alamadığını belirtmiş. admin'lere yazmış.

whatsapp mesajlarını burada paylaşsam. 7 Kasım'da başlamışız.

9 kasım civarı ödeme yapılmış redmi pro
16 aralık civarı teslim edilmiş redmi pro silver.
arada iade almışım. şebeke problemi ve amoled ekranın beğenilmemesi.
o arada cihazı başkasına sattım.
30 aralık civarı mi kilitli mi5s cihazlar için değişim konuşulmuş. O aralar anadolu yakasında elektrik yoktu. Box ile mi kilitli cihazlara işlem yapan arakdaşın bölgesi ben ben şehir dışındaydım.

gecikmeler nedeniyle diğer telefon sattığım arkadaşlarla da çok ilgilenmem gerekiyordu, sadece Emre Bey yok.

yıl başı sonrası elektrik ve kar problemleri derken, daha güzel sorunsuz cihazlar verme çabasındayken 15 gün benim eşekliğim ve yoğunluğumdan cihazı gönderemedik ve olay intikam alma yarışına dönüştü.

Yönetici Notu: Mesaj içeriği hakaret içeren ifadeler nedeniyle yeniden düzenlenmiştir.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Nero1453

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hasan
Cihazım
G4
Konular
2
yırtık dondan çıkar gibi çıkıyorsunuz ama emre bey beni büyük zarara uğrattı.

mi5s istedi, kendi imeilerini yazdırttı cihaza, 50tl para verdim. Hayır efendim para iadesi yap dükkanını basacağım adam göndereceğim dedi, sabah kargoyu geri çağırdım, parasını iade ettim, şimdi imeileri de sildireceğim diyor. 50tl çöpe gitti. çünkü o cihaza ben 50tl verip box olan arkadaşa mi5s'e attırdım.

Bana sabır versin esas çünkü Emre bey gördüğüm en sorunlu müşterim oldu şimdiye kadar.
Redmi Pro sattım ve sırf 130tl daha yüksek faturalı Türkiye'de satılıyor diye ekranı beğenmedi diye ki aradaki renk farkını es geçmeyin çünü Emre Beyin aldığı cihazın resmi ithalat olanı yok renk olarak, cihazı iade aldım. Bir türlü başka cihaz beğendiremedik. box ile türkçe imei vs derken gecikmesini ki onda da benim suçum yok. Kendisine para iadesini de yaptım, para iadesini yapmadan önce imeileri almam gerektiğini çünkü mi5s'e parası ile atıldığını belirrtim. Para iadesini yaptıktan sonra o imeileri kapattıracağım seni zarara uğrattıracağım minvalinde sms attı.

Sırf kin, insan karalamak adına hareket etmiş birisi artık gözümde. şu 20 günlük süreçte en çok konuşltuğum yardımcı olmaya çalıştığım kişi kendisiydi oysa ki. Cevap alamadığını belirtmiş. admin'lere yazmış.

whatsapp mesajlarını burada paylaşsam. 7 Kasım'da başlamışız.

9 kasım civarı ödeme yapılmış redmi pro
16 aralık civarı teslim edilmiş redmi pro silver.
arada iade almışım. şebeke problemi ve amoled ekranın beğenilmemesi.
o arada cihazı başkasına sattım.
30 aralık civarı mi kilitli mi5s cihazlar için değişim konuşulmuş. O aralar anadolu yakasında elektrik yoktu. Box ile mi kilitli cihazlara işlem yapan arakdaşın bölgesi ben ben şehir dışındaydım.

gecikmeler nedeniyle diğer telefon sattığım arkadaşlarla da çok ilgilenmem gerekiyordu, sadece Emre Bey yok.

yıl başı sonrası elektrik ve kar problemleri derken, daha güzel sorunsuz cihazlar verme çabasındayken 15 gün benim eşekliğim ve yoğunluğumdan cihazı gönderemedik ve olay intikam alma yarışına dönüştü.
Koray Bey yazık ki çok yazık iftira atıyorsunuz.Sizi Allah'a havale ediyorum.Ben kim dükkan basmak kim?Size dedim ki birini göndereceğim ücreti sizden alması için.Ben Kayseri'deyim.Gelecek kişi öz ve öz kardeşim benden farksız biri değildir.Belki de gitmezdi uğraştırma abi beni böyle durumlarla diye.Nihayetinde orada ne ile karşılaşacağını bilemezdi.(Bu tahmin sizin gibi direk iftira değil).İmei kısmı da şahsıma faturalı olan imeileri kusura bakmayın tanımadığım bilmediğim insanlara vermenizi istemememden kaynaklıdır.En doğal hakkımdır.
Ayrıca son mesajımda iki tercih sundum ya iadeyi yapın yada cihazı gönderin dedim.Hangisi menfaatimizie ise dedim.Allah için mesajları koyun.İnsanlar okusun hakem olsun.Hala bi kargo fotosu bile koyamadınız 16.01.2017 tarihine ait.İademi aldım eft kesintili zararsa bu zarar bu kaadar ay para sizde durdu zararsa bu zarar.Allah yolunuzu açık etsin.Size sabır versin tabi bayağı bir koşturuyorsunuz.Ama bir Emre Beyin kargosunu veremedin.Ben olsam önce onu çözerdim.Forumu daha meşgul etmek istemem.Ben ücretimi aldım.Konu kapanmıştır benim açımdan.Sizinde yolunuz açık olsun.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt