Yardım WhatsApp'dan"Giriş Yapmak İçin Resmi WhatsApp Uygulamasına Sahip Olmanız Gerekir " Hatası Alıyorum

• Konbuyu başlatan Masra
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 466
  • Görüntüleme 32K

bilarman

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
3
Ama bir başkasının numarasıyla nasıl giriş yapıyorlar orası mantığa yatmıyor zaten bizim burada yardımcı olmaya çalıştığımız sorun sadece kendi numaralarından değil hiç bir şekilde başka bir numara üzerinden whatsapp'a giriş yapamayan telefon sahipleri, eğer kendi numarasında giremiyor da başka numara üzerinden giriş sağlayabiliyorsa bu sorunun çözümü daha bulunamadı. Mümkün mertebe hiç bir numara üzerinden whatsapp'a giriş sağlayamayan arkadaşlar cihaz sertifikasında ve mac adresi değiştirerek çözümü arasınlar.
Şuan bu sorunun kesin çözümü şudur diyebilen hiç çıkmadı. Bu sorunu çözenlerin kullandıkları yöntemler hep farklı.

Sizin sorunuza gelecek olursak, aynı telefonda farklı bir numara ile giriş yapabilmenin çözümü o numara ile Google oturumu açmaktır. Yani telefonda kullanılacak yeni numara ile gmail hesabı ve bu hesaba bağlı play store oturumu açmak gerekir. Ayrıca play storede oturum açmadan önce bu uygulamanın tüm verilerini uygulamalar bölümünden bulup silmek gerekir. Aksi takdirde banlanan numaranın verileri üzerine ikinci numara ile oturum açtığınızda play store önceki verileri baz alacağından direk hata verecektir.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hiç bir şekilde farklı numara ile bile whatsapp giriş yapmıyorlarsa sertifika yükleyip denesinler.
-----
Sadece kendi telefonumda ve kendi telefon hattım ile whatsapp giriş yapamıyorum buna ÇÖZÜM HALEN ARANIYOR...
Ben genelde bu sorunu temiz bir kurulumla farklı romlarla çözüyorum. Romlardan bazıları işe yaramıyor ama yarayanı mutlaka çıkıyor.

Örneğin bu sorundan dolayı 2 gün önce Arrow OS yükledim. Whatsapp sorunsuz çalıştı. Ancak bu roma alışkın değilim ve google ın arama ve mesajlaşma uygulamalarını sevmiyorum. Bundan dolayı mıuı 14 e geçtim. Ama orda Whatsapp çalışmadı. Tekrar geri arrow'a döndüm. Bu sefer de arrow'da çalışmadı. Sonra sertifika yükledim ama cihazda sertifika görünmedi. En sonunda uygulamalardan play store'yi bulup tüm verilerini temizledim. Ve artık Whatsapp çalışıyor. Umarım bu tecrübemin bir faydası olur size.

Son düzenleme:

Metin

(:
Premium Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin Çınar
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
131
Ne lanet bir sorun bu yaa. Hâlâ cihazımı 2. Cihaz olarak bağlayıp kullanıyorum whatsapp uygulamasını. :D

fatihxxx

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Rüzgar
Cihazım
Samsung
Konular
0
Play storeden veri temizlenmeden cihaz sertifikası güncellenmiyor zaten veri temizliği şart.

morische

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
moris
Cihazım
Note 13 Pro 5G
Meslek
Mühendis
Konular
13
Hocam aynı sorun bende de oldu. Sertifika yükledim, dediklerinizi yaptım. Kontrol ettiğimde sertifikalı görünüyordu. 1 saat sonra baktığımda tekrar sertifikasızdı. Bir yerde hata yaptım sanırım. Hangi yolla sertifika yüklememizi tavsiye edersiniz?

fatihxxx

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Rüzgar
Cihazım
Samsung
Konular
0
Hocam aynı sorun bende de oldu. Sertifika yükledim, dediklerinizi yaptım. Kontrol ettiğimde sertifikalı görünüyordu. 1 saat sonra baktığımda tekrar sertifikasızdı. Bir yerde hata yaptım sanırım. Hangi yolla sertifika yüklememizi tavsiye edersiniz?
Flaşlamada ne kullandınız telefonun stock romunu mu kullanıyorsunuz?

morische

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
moris
Cihazım
Note 13 Pro 5G
Meslek
Mühendis
Konular
13

fatihxxx

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Rüzgar
Cihazım
Samsung
Konular
0
safetynet-fix-v2.4.0 isimli bir magisk modülü kullandım. Stock rom dan Endonezya roma geçtim.
Kanka safetynet artık stabil çalışmıyor istisna telefonlarda çalışıyor ama genel olarak hatalı sonuç veriyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:

morische

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
moris
Cihazım
Note 13 Pro 5G
Meslek
Mühendis
Konular
13
Kanka safetynet artık stabil çalışmıyor istisna telefonlarda çalışıyor ama genel olarak hatalı sonuç veriyor.
fatihxxx Hocamın sayesinde, Google Play sertifika sorunu nu çözdüm daha doğrusu O çözdü. İşlem uzun sürdü ama sabırla, tek tek, ne yapmam gerektiğini gösterdi. Sağolsun clap~~

fatihxxx

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Rüzgar
Cihazım
Samsung
Konular
0
Ne lanet bir sorun bu yaa. Hâlâ cihazımı 2. Cihaz olarak bağlayıp kullanıyorum whatsapp uygulamasını. :D
Karekod sorunu giderildi mi ki ?

Yoksa başka bir telefondan hesabına giriş yapıp, kendi telefonuna mı qr kod bağlantısı kuruyorsun.

Son düzenleme:

Metin

(:
Premium Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin Çınar
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
131
Karekod sorunu giderildi mi ki ?

Yoksa başka bir telefondan hesabına giriş yapıp, kendi telefonuna mı qr kod bağlantısı kuruyorsun.
Evet, başka cihaza whatsapp kurup, qr kodu ile 2. Cihaz olarak bağlıyorum kullandığım telefonu.

Üst Alt