Yardım WhatsApp'dan"Giriş Yapmak İçin Resmi WhatsApp Uygulamasına Sahip Olmanız Gerekir " Hatası Alıyorum

• Konbuyu başlatan Masra
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 255
  • Görüntüleme 15K

Erhankaan

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
erhan
Cihazım
Mi 8
Konular
22
Acayip bir durumda şu, benim telefon numarami farklı cihaz olarak oppo 52 ye WhatsApp kurabiliyorum ama kendi poco f5 pro cihazimda orjinal uygulamayı yükleyin hatası alıyorum... Kendi cihazima aldiğim ikinci numaranin whatsappini kuruyorum, onda problem olmuyo ne hikmetse ikinci hesap ekle yaptiğimda malum önceki numarami kurmayi denediğimde SMS sirasinda riskli uygulama sayfası geliyor ama sayfadan çiktiğimda ikinci numaramla ilgili WhatsApp açik devam ediyor. Bunun hikmeti nedir...

palermo

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Palermo
Cihazım
Note5
Konular
1
Orjinal wp'ye giriş yapamayan arkadaşlar cihazınız rootlumu ya da custom rommu stock rommu bunları belirtirseniz güzel olacak ?
global son versiyon global rom yükledim, cihaz bl kilidi kapalıydı hata verdi, bl kilidi açtım tekrar global rom yükledim gene hata verdi.
Farklı numara sorunsuz çalışıyor, farklı telefondan benim numaramda sorunsuz çalışıyor ama benim telefonumda benim numaram ile sms kodu kısmına geldiğinde pat uyarı çıkıyor...

fatihxxx

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Rüzgar
Cihazım
Samsung
Konular
0
global son versiyon global rom yükledim, cihaz bl kilidi kapalıydı hata verdi, bl kilidi açtım tekrar global rom yükledim gene hata verdi.
Farklı numara sorunsuz çalışıyor, farklı telefondan benim numaramda sorunsuz çalışıyor ama benim telefonumda benim numaram ile sms kodu kısmına geldiğinde pat uyarı çıkıyor...
Kank telefona imei repair yapmayı denediniz mi ? Bence bu durum hatsal değil deneyen herkes başka telefonlardan numarasıyla giriş yapabilmiş göz attığım tüm yorumlarda bunu gördüm bence bu imei ' sorunu ben orjinal wp 'ye girebiliyorum denerdim yoksa bir deneyin derim elinizde eski telefon olabilir çalışmayan android olabilir onun imeisini telefona atıp tekrar deneyin derim. Global rom da telefonla uyumlu mu onu araştır.

fatihxxx

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Rüzgar
Cihazım
Samsung
Konular
0
Benim kanaatim imei üzerinden ban atılıyor telefonun kendisine, yoksa diğer telefonlardan girilmezdi. Numara değişikliğine gidenler olmuş yine olmamış zaten numara değişikliği yapmak büyük hata zaten deneyen kişiler başka ve farklı imeili telefonlardan girebilmişler. Yasaklamalar kesinlikle imeiden yapılıyor diye düşünüyorum aksi taktirde telefon sıfırlayan da olmuş hatta custom ya da stock rom atanlar yine çözüme kavuşamamış. Geriye tek seçenek kalıyor imeiden başka bir şey değil diye düşünüyorum.

fatihxxx

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Rüzgar
Cihazım
Samsung
Konular
0
Benim kanaatim imei üzerinden ban atılıyor telefonun kendisine, yoksa diğer telefonlardan girilmezdi. Numara değişikliğine gidenler olmuş yine olmamış zaten numara değişikliği yapmak büyük hata zaten deneyen kişiler başka ve farklı imeili telefonlardan girebilmişler. Yasaklamalar kesinlikle imeiden yapılıyor diye düşünüyorum aksi taktirde telefon sıfırlayan da olmuş hatta custom ya da stock rom atanlar yine çözüme kavuşamamış. Geriye tek seçenek kalıyor imeiden başka bir şey değil diye düşünüyorum.
Bu işlemlere başlamadan önce cihaz sertifikası uçmuşmu ona bir bak bilgi ver bu konu daha önemli.

palermo

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Palermo
Cihazım
Note5
Konular
1
Bu işlemlere başlamadan önce cihaz sertifikası uçmuşmu ona bir bak bilgi ver bu konu daha önemli.
Hocam çift sim yuvalı 2.sim taktım imei farklı ondada aynı hatayı verdi maalesef, rom yüklemesinde repair işlemi yapıldı farklı imei yüklettim oda olmadı.

Başka bir şey var ama nedir ... sms doğrulama adımında ne oluyorsa 1-2 sn kod girilecek yer geliyor hemen sonrasında uyarıyı yapıştırıyor.

fatihxxx

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Rüzgar
Cihazım
Samsung
Konular
0
Hocam çift sim yuvalı 2.sim taktım imei farklı ondada aynı hatayı verdi maalesef, rom yüklemesinde repair işlemi yapıldı farklı imei yüklettim oda olmadı.

Başka bir şey var ama nedir ... sms doğrulama adımında ne oluyorsa 1-2 sn kod girilecek yer geliyor hemen sonrasında uyarıyı yapıştırıyor.
Sürekli yineliyorum ama kontrol sağlarmısın cihazın sertifikası var mı? Bende Arrows rom kurdum giriş yapamıyordum ayni senin gibi sonra sertifikayı kontrol ettim cihaz sertifikası uçmuştu. Sertifika konusunu çözüme kavuşturdum sonrasında wp ye giriş yapabildim. Sonrasında stock roma geri dönüş yaptım şuan stock rom kullanıyorum.

palermo

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Palermo
Cihazım
Note5
Konular
1
Sürekli yineliyorum ama kontrol sağlarmısın cihazın sertifikası var mı? Bende Arrows rom kurdum giriş yapamıyordum ayni senin gibi sonra sertifikayı kontrol ettim cihaz sertifikası uçmuştu. Sertifika konusunu çözüme kavuşturdum sonrasında wp ye giriş yapabildim. Sonrasında stock roma geri dönüş yaptım şuan stock rom kullanıyorum.
Tekrar kontrol edeceğim ama telefonda durduk yere bu sertifika silinir mi ki ? 6-7 yıldır sorunsuz çalışıyordu sonra gitti ... neyse sonrasında çin ve global rom yükledim durum değişmedi bide telefonda her uygulama , google play, wifi vs herşey çalışıyor, sertifika yüklü olmasa bu dediklerimde hata vermez mi ki ?

caglar104

Bosyaf
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
çağlar
Cihazım
Mi11t pro,Mi14
Konular
80
İmeiye ban atsalar hiç bir numara çalısmaz whatsappda.numaraya atsalar baska cihaz da çalısmaz whatsapp.cihaza atmıs olabilirler.her cihazında bir kimliğim oluyor.root varsa device ID değiştirin deneyin birde. Tamamen mantığıma yatanı söylüyorum. Çözüm olurmu hiçbi fikrim yok

Halim66

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halim
Cihazım
Redmi Note 10s
Konular
10
konuyu uzatmak istemiyorum ama en başında söyledim bu durumla ilgili durumu

x numaralı hattımızdan y cihazına yükleyince böyle hata veriyor
ama x numaralı hat başka bir cihazda yükleyip kullanabiliyorsunuz
aynı y cihazına başka bir numaralı hat kullandığında yükleyip kullanabiliyorsun

aslında tamamen saçmalık
ne numaranız ne telefonunuz banlanmış oluyor
ikisi bir arada olması yasaklanıyor
ben bunun çözümünü söylemiştim
en başında format atıp kurduğunuzda önce başka hat takıp sonra kendi hattınız ile devam etmeniz gerektiğini
sanırım o da patlamış
telefon alırken deneyip öyle alacağız anlaşılan

modlu whatsapp için demiyorum normal whatsapp kullanıcılar için diyorum

Üst Alt