Yardım WhatsApp'dan"Giriş Yapmak İçin Resmi WhatsApp Uygulamasına Sahip Olmanız Gerekir " Hatası Alıyorum

• Konbuyu başlatan Masra
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 466
  • Görüntüleme 32K

fatihxxx

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Rüzgar
Cihazım
Samsung
Konular
0
Tekrar kontrol edeceğim ama telefonda durduk yere bu sertifika silinir mi ki ? 6-7 yıldır sorunsuz çalışıyordu sonra gitti ... neyse sonrasında çin ve global rom yükledim durum değişmedi bide telefonda her uygulama , google play, wifi vs herşey çalışıyor, sertifika yüklü olmasa bu dediklerimde hata vermez mi ki ?
Bilgim olduğundan söylüyorum zaten dün cihaz sertifikası yoktu bende ama wp, banka hesapları gibi gibi önemli resmi uygulamalar dışında play store dahil her şey çalışıyor. Wp de resmiyete önem verdiğinden cihaz sertifikası olmazsa resmi wp yükleyin hatası veriyor. Basta da dikkatinizi çektim arkadaşlar stock romda hiçbir şey yokken root vardı ama altını çiziyorum wp çalışıyordu ama arrows custom rom flaşlayınca sertifika uçtu ve wp ye giriş yapamadım. Cihaz sertifikası sorununu düzeltince arrows rom da giriş sağlayabildim.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Herkesin sorunu bu olmayabilir ama custom rom flaşlayan arkadaşlar cihaz sertifikalarını kontrol etmelerinde büyük fayda var. Custom romlar resmi romlar olmadığından sertifika devre dışı kalıyor. Wp de resmi olmayan cihazda çalışmaz hele ki sertifikası olmayan cihazda hiç çalışmaz. Bunun denetimi google play store üzerinden yapılmakta. Google play storeye giriş yapın sağ üstten profil resminize tıklayın ayarlar deyin hakkında seçeneğine tıklayın en aşağıda cihazınız sertifikalı ya da cihazınız sertifikasız yazar. Zaten resmi wp yi play storeden ediniyoruz sertifikasız cihazlar sazan gibi play storeden enselenebiliyor. 😅

Son düzenleme:

palermo

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Palermo
Cihazım
Note5
Konular
1
konuyu uzatmak istemiyorum ama en başında söyledim bu durumla ilgili durumu

x numaralı hattımızdan y cihazına yükleyince böyle hata veriyor
ama x numaralı hat başka bir cihazda yükleyip kullanabiliyorsunuz
aynı y cihazına başka bir numaralı hat kullandığında yükleyip kullanabiliyorsun

aslında tamamen saçmalık
ne numaranız ne telefonunuz banlanmış oluyor
ikisi bir arada olması yasaklanıyor
ben bunun çözümünü söylemiştim
en başında format atıp kurduğunuzda önce başka hat takıp sonra kendi hattınız ile devam etmeniz gerektiğini
sanırım o da patlamış
telefon alırken deneyip öyle alacağız anlaşılan

modlu whatsapp için demiyorum normal whatsapp kullanıcılar için diyorum
TAM OLARAK BU ŞEKİLDE

Bilgim olduğundan söylüyorum zaten dün cihaz sertifikası yoktu bende ama wp, banka hesapları gibi gibi önemli resmi uygulamalar dışında play store dahil her şey çalışıyor. Wp de resmiyete önem verdiğinden cihaz sertifikası olmazsa resmi wp yükleyin hatası veriyor. Basta da dikkatinizi çektim arkadaşlar stock romda hiçbir şey yokken root vardı ama altını çiziyorum wp çalışıyordu ama arrows custom rom flaşlayınca sertifika uçtu ve wp ye giriş yapamadım. Cihaz sertifikası sorununu düzeltince arrows rom da giriş sağlayabildim.

Herkesin sorunu bu olmayabilir ama custom rom flaşlayan arkadaşlar cihaz sertifikalarını kontrol etmelerinde büyük fayda var. Custom romlar resmi romlar olmadığından sertifika devre dışı kalıyor. Wp de resmi olmayan cihazda çalışmaz hele ki sertifikası olmayan cihazda hiç çalışmaz. Bunun denetimi google play store üzerinden yapılmakta. Google play storeye giriş yapın sağ üstten profil resminize tıklayın ayarlar deyin hakkında seçeneğine tıklayın en aşağıda cihazınız sertifikalı ya da cihazınız sertifikasız yazar. Zaten resmi wp yi play storeden ediniyoruz sertifikasız cihazlar sazan gibi play storeden enselenebiliyor. 😅
Ben global orjinal rom yükledim ve yükledikten sonra google play ve banka uygulamaları dahil çalışıyor tek sorun whatsapp direk uyarı basıyor ve şöyle bir durumda var benim numaram benim telefonumda bu hatayı veriyor, farklı numara ile benim telefonumda çalışıyor zaten..

Yani sertifika sorunu olsa farklı numarada neden açılsın , başka bir şey var ..

morische

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
moris
Cihazım
Note 13 Pro 5G
Meslek
Mühendis
Konular
13

Yani cihaz sertifikası sorununu düzeltince yeniden whatsapp plus kullanabiliyormuyuz? Benim cihazda da sertifika yokmuş.

fatihxxx

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Rüzgar
Cihazım
Samsung
Konular
0
Yani cihaz sertifikası sorununu düzeltince yeniden whatsapp plus kullanabiliyormuyuz? Benim cihazda da sertifika yokmuş.
Sen denedin mi bilmiyorum ama ilk önce yakın birisinin numarasıyla giriş yapmayı dene giriş başarılı olmazsa sertifika kaynaklıdır. Çeşit çeşit hata alanlar var başka numaradan giriş olmazsa sertifikadandır. Ama bana sorsan senin yerinde olsam cihaz sertifikası için uğraşırdım bir şey kaybetmem sonuç olarak.

iŁКΞЯ

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
- łŁКΞЯ -
Cihazım
Mi9T
Konular
119
Konu üzerinden bir kaç ay geçmiş ama çorbada benimde tuzum olsun istedim belki birilerine yararı dokunur.

Çözüm;

İlk olarak telefondan tüm wp sürümlerini siliyorsunuz uygulama menüsünden mi kaldırdın sadece? Hayır yetersiz silinmiş olmuyor öyle. Ayarlardan uygulamalarım ya da uygulama yöneticisi olarak geçer onu buluyorsunuz. Uygulamalar karşınıza gelince arama yerine whatsapp yazın karşınıza çıkan whatsapp uygulamasını telefondan kaldırın. Ya da tek tek bakın tüm uygulamaların aktif olarak aramaya dahil edildiğinden emin olun bazen hepsi dahil olmuyor aramaya. Whatsapp uygulaması tamamen kalktığından emin olduktan sonra telefonu yeniden başlatın. Daha sonrasına whatsapp uygulamasını kesinlikle play storeden indirmiyorsunuz! Aile bireylerden birisi ya da bir arkadaşınız her kimi bulabilirseniz artık onun giriş yapabildiği telefonunda olan whatsapp uygulamasını kendinize göndereceksiniz. Tavsiyem Share me ile gönderin kendinize başka alternatif yolla da gönderebilirsiniz benim tavsiyem share me, gelen whatsapp uygulamasını telefonunuza kurun ve giriş yapın sorun çözülecektir.
Ben orijinal whatsapp kurabiliyorum (henüz). Sorunum whatsapp plus kuramamak. Bunun için çözüm arıyorum.
Orjinal wp'ye giriş yapamayan arkadaşlar cihazınız rootlumu ya da custom rommu stock rommu bunları belirtirseniz güzel olacak ?
Cihazın durumu ile QR kod ile plus kullanmanın alakası yok, tamamen plus daki QR kodun algoritmasının orijinal ile uyum sağlamamasından kaynaklı olarak giriş yapılmıyor. Root varsa şuan en iyi sonuç veren wa enhancher modülünü kullanmanız.

bilarman

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
3

Bu sorundan dolayı dün Arrow yükledim Whatsapp çalıştı. Akşamında hyper OS yükledim Whatsapp tekrar uçtu. Sonra geri tekrar Arrow yükledim ama Whatsapp çalışmadı. Dediğiniz yeri kontrol ettim, cihaz sertifikası yoktu. Bu cihaz sertifikası nasıl yüklenir acaba?

bilarman

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
3
Bu sorundan dolayı dün Arrow yükledim Whatsapp çalıştı. Akşamında hyper OS yükledim Whatsapp tekrar uçtu. Sonra geri tekrar Arrow yükledim ama Whatsapp çalışmadı. Dediğiniz yeri kontrol ettim, cihaz sertifikası yoktu. Bu cihaz sertifikası nasıl yüklenir acaba?
Sorun düzeltildi. Cihaz sertifikasını yükledim. Hepsi bu. Teşekkürler

bilarman

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
3
Düzeltiyorum. Cihaz hala sertifikalı değil ama Whatsapp çalışıyor. Cihaz sertifikası yükleme rehberinde, sertifika yüklenmezse uygulamalardan Google play storeye girip tüm verileri ve güncellemeleri kaldırmayı tavsiye ediyordu. Ardından yeniden başlatılmalıydı. Bu rehberi aynen uyguladım. Şimdi kontrol ettiğimde sertifika yüklü değil ama Whatsapp uygulaması hala çalışıyor.
Birde bu şekilde deneyin. Önce sertifika yükleyin, restart yapın. Ardından uygulamalardan play storedeki güncellemeleri ve tüm verileri temizleyin tekrar restart yapın.
Benim tahminim Whatsapp çeşitli tanımlayıcı verilerin yanında cihazın Mac adresinide alıyor. Arrow da her internet bağlantısında rastgele Mac adresi üretiyor. Bence Arrow burdan yırtıyor.

fatihxxx

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Rüzgar
Cihazım
Samsung
Konular
0
Ama bir başkasının numarasıyla nasıl giriş yapıyorlar orası mantığa yatmıyor zaten bizim burada yardımcı olmaya çalıştığımız sorun sadece kendi numaralarından değil hiç bir şekilde başka bir numara üzerinden whatsapp'a giriş yapamayan telefon sahipleri, eğer kendi numarasında giremiyor da başka numara üzerinden giriş sağlayabiliyorsa bu sorunun çözümü daha bulunamadı. Mümkün mertebe hiç bir numara üzerinden whatsapp'a giriş sağlayamayan arkadaşlar cihaz sertifikasında ve mac adresi değiştirerek çözümü arasınlar.

palermo

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Palermo
Cihazım
Note5
Konular
1
Hiç bir şekilde farklı numara ile bile whatsapp giriş yapmıyorlarsa sertifika yükleyip denesinler.
-----
Sadece kendi telefonumda ve kendi telefon hattım ile whatsapp giriş yapamıyorum buna ÇÖZÜM HALEN ARANIYOR...

Üst Alt