Yardım WhatsApp'dan"Giriş Yapmak İçin Resmi WhatsApp Uygulamasına Sahip Olmanız Gerekir " Hatası Alıyorum

• Konbuyu başlatan Masra
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 468
  • Görüntüleme 33K

Yusuftok516

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
S23, Mi 9 SE
Konular
40
Ne kadar saçma bir durum bu. Bu dayatma nedir? İster sahte uygulama kullanırım ister orijinal ürün kullanırım. Ben whatsapp plus kullanmak istiyorum. Nasıl bulunacak bunun çözümü? Yapmadığım denemediğim şey kalmadı.
Saçma bir yorum yapmışsınız, modlu whatsappın kullanılma sebeplerinden biri diğer kullanıcıların sildiği mesajı görebilmektir, whatsapp da haliyle diyor ki, biz bu "herkesten sil" özelliğini boşuna mı getirdik herkes görecekse. Buna sitem etmeniz ile "youtubeda adblock kullandığım için videolar yüklenmiyor, bu dayatma nedir?" demek kadar saçma bence

morische

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
moris
Cihazım
Note 13 Pro 5G
Meslek
Mühendis
Konular
13
Saçma bir yorum yapmışsınız, modlu whatsappın kullanılma sebeplerinden biri diğer kullanıcıların sildiği mesajı görebilmektir, whatsapp da haliyle diyor ki, biz bu "herkesten sil" özelliğini boşuna mı getirdik herkes görecekse. Buna sitem etmeniz ile "youtubeda adblock kullandığım için videolar yüklenmiyor, bu dayatma nedir?" demek kadar saçma bence
Sadece kullanıcıların sildiği mesajları görmek mi? Bu özelliği ben hiç kullanmadım. Bir çok özellik mevcut. Ondan dolayı tercihim o yönde.

Yine de her görüşe saygım var. Sizin tercihiniz farklı olabilir, benim ki farklı olabilir. Ki modlu whatsapp ı kullanan milyonlarca kullanıcı var. Size göre saçma olabilir.

palermo

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Palermo
Cihazım
Note5
Konular
1
Sonuç olarak whatsapp önlem alsın hiç bir şey demiyorum ama 6-7 yılı geçkindir orjinal wp kullanan hiç bir şekilde illegal bir uygulama yüklemeyen kullanıcılara bu hatayı yaşatmaları NORMAL değil, çözüm için şuan hiç bir şey yok ve kendileride DOĞRU bir cevap vermiyor...

Toorop

Premium Üye
Premium Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ceyhun
Cihazım
Poco X3 Pro
Konular
4
Öncelikle şunu belirtiyim, ilk çıkan modlardan birisini uzunca bir süre kullandım, uyarı geldikten sonra kaldırdım ve tekrar kullanmadım. Öyle son görülmemi kapatıyım, durumlarını gördüğümü kimse görmesin..vb özellikleri için falan değil, sadece tema özelliği için kullanmıştım. Bana göre de ya kendileri getirsin bu tema özelliğini yada bu kadar dayatma yapmasınlar, o zamanlar karanlık tema bile yoktu ki mod içerisinden istediğiniz şekilde ve renkte tema ayarlayabiliyordunuz. Sizin dediğiniz silinen mesajlar veya diğer gizlilik için getirdikleri özelliklere/engellere gelecek olursak, Play Store'da bile gelen tüm bildirimleri kaydedebileceğiniz, açıklamasında "silinse bile tüm mesajları görün" yazan uygulamalar mevcut. Durumlar için ise yanlış hatırlamıyorsam siz en başta durumu açmasanız bile zaten yükleniyordu daha sonra da siz kendi internetinizi kapatarak görebiliyordunuz. Son görülmeyi kişiye özel olarak kapatma, bir de hatırladığım online durumunuzu kimse göremiyordu, bunlar da kendi widgeti ile yapılabilen şeylerdi.

Ben kişisel olarak bunun önüne geçmek istemelerinin asıl nedeninin güvenlik ihlali, kullanıcıların kişisel bilgilerinin ele geçirilebilmesi ve tabii ki onlar için daha da önemlisi bu bilgilerin ve verilerin kendileri değil mod yapan kişilerin eline geçecek olması olduğu görüşündeyim. Meta gibi devasa çapta reklam trafiği olan bir şirket için ne kadar riskli bir durum kişi verilerine ulaşamamak siz düşünün. Bir zamanlar Netflix'e özel FB mesajlarına erişim verildi gibi haberler dolanıyordu, ne kadar doğru ne kadar yanlış bilemem ama kişisel verilerin ne kadar değerli olduğunu bu gibi durumlardan anlayabilirsiniz.

Peki sonuç nedir? Uygulama sahibi onlar, belirttiğiniz Youtube örneğinde olduğu gibi karşı önlem olarak alınan aksiyonlara yapacak birşey yok, ya bu şekilde kullanacağız yada erişim izni vermeme hakları var fakat Youtube bu konuda istese birşey yapamaz çünkü üyelik olmadan da erişilebilen bir platform. Diğer yandan Whatsapp telefon numaranızı engellediği an iş biter. Bu konuda olan durum ise biraz farklı, Türk ve yabancı bir çok kullanıcının, özellikle Redmi modellerde herhangi bir mod kullanmadıkları halde bu uyarıyı alması anormal ve Whatsapp her zamanki gibi hazır cevaplar vererek arkaplanda memur gibi keyfine göre iş yapıyor.

palermo

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Palermo
Cihazım
Note5
Konular
1
Çözümünü bilen yetkin arkadaşlardan paylaşımlar bekliyoruz...

fatihxxx

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Rüzgar
Cihazım
Samsung
Konular
0
Konu üzerinden bir kaç ay geçmiş ama çorbada benimde tuzum olsun istedim belki birilerine yararı dokunur.

Çözüm;

İlk olarak telefondan tüm wp sürümlerini siliyorsunuz uygulama menüsünden mi kaldırdın sadece? Hayır yetersiz silinmiş olmuyor öyle. Ayarlardan uygulamalarım ya da uygulama yöneticisi olarak geçer onu buluyorsunuz. Uygulamalar karşınıza gelince arama yerine whatsapp yazın karşınıza çıkan whatsapp uygulamasını telefondan kaldırın. Ya da tek tek bakın tüm uygulamaların aktif olarak aramaya dahil edildiğinden emin olun bazen hepsi dahil olmuyor aramaya. Whatsapp uygulaması tamamen kalktığından emin olduktan sonra telefonu yeniden başlatın. Daha sonrasına whatsapp uygulamasını kesinlikle play storeden indirmiyorsunuz! Aile bireylerden birisi ya da bir arkadaşınız her kimi bulabilirseniz artık onun giriş yapabildiği telefonunda olan whatsapp uygulamasını kendinize göndereceksiniz. Tavsiyem Share me ile gönderin kendinize başka alternatif yolla da gönderebilirsiniz benim tavsiyem share me, gelen whatsapp uygulamasını telefonunuza kurun ve giriş yapın sorun çözülecektir.

palermo

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Palermo
Cihazım
Note5
Konular
1
Konu üzerinden bir kaç ay geçmiş ama çorbada benimde tuzum olsun istedim belki birilerine yararı dokunur.

Çözüm;

İlk olarak telefondan tüm wp sürümlerini siliyorsunuz uygulama menüsünden mi kaldırdın sadece? Hayır yetersiz silinmiş olmuyor öyle. Ayarlardan uygulamalarım ya da uygulama yöneticisi olarak geçer onu buluyorsunuz. Uygulamalar karşınıza gelince arama yerine whatsapp yazın karşınıza çıkan whatsapp uygulamasını telefondan kaldırın. Ya da tek tek bakın tüm uygulamaların aktif olarak aramaya dahil edildiğinden emin olun bazen hepsi dahil olmuyor aramaya. Whatsapp uygulaması tamamen kalktığından emin olduktan sonra telefonu yeniden başlatın. Daha sonrasına whatsapp uygulamasını kesinlikle play storeden indirmiyorsunuz! Aile bireylerden birisi ya da bir arkadaşınız her kimi bulabilirseniz artık onun giriş yapabildiği telefonunda olan whatsapp uygulamasını kendinize göndereceksiniz. Tavsiyem Share me ile gönderin kendinize başka alternatif yolla da gönderebilirsiniz benim tavsiyem share me, gelen whatsapp uygulamasını telefonunuza kurun ve giriş yapın sorun çözülecektir.
Cevap için teşekkürler hocam ama bu dediğinin kökünü yaptım ama durum değişmedi :)

Telefona yeni rom yükledim, sitesinden indirdim durum değişmedi , farklı cihazdan indirip apk ona gönderipte denesem durum değişmez , telefon komple sıfırlanmıştı zaten..
Çözümünden emin misin ? en son ne zaman denemiştin, diğer arkadaşlarda bir deneme yapsınlar bakalım, inş çözüm olur onlarda

morische

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
moris
Cihazım
Note 13 Pro 5G
Meslek
Mühendis
Konular
13

Çözüm;

Ben orijinal whatsapp kurabiliyorum (henüz). Sorunum whatsapp plus kuramamak. Bunun için çözüm arıyorum.

fatihxxx

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Rüzgar
Cihazım
Samsung
Konular
0
Orjinal wp'ye giriş yapamayan arkadaşlar cihazınız rootlumu ya da custom rommu stock rommu bunları belirtirseniz güzel olacak ?

Üst Alt