Yardım WhatsApp'dan"Giriş Yapmak İçin Resmi WhatsApp Uygulamasına Sahip Olmanız Gerekir " Hatası Alıyorum

• Konbuyu başlatan Masra
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 466
  • Görüntüleme 32K

Erhankaan

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
erhan
Cihazım
Mi 8
Konular
23
Arkadaşlar, dün yine Arrow romundan mıuı 20.7.9 romuna geçtim. WhatsApp yine çalışmadı. Tekrar geri Arrow'a döndüm. WhatsApp tekrar uçtu. Bu ve bundan önceki rom geçişlerimde de aynı yolu izledim ve whatsappı çalıştırmayı başardım.

Öncelikle Device ID programını yükleyin ve çalıştırın. Açılan pencerede 2. satırda " GOOGLE SERVİCE FRAMEWORK GSF " yazan yerdeki numarayı not edin veya kopyalayın. Sonra google.com adresinde Cihaz Kaydı sayfasına gidip sayfanın aşağısında bu kodu yazacağınız kutuya kodu yazın. Altında " BEN ROBOT DEĞİLİM " kutusunu işaretleyin ve " KAYIT ET " butonuna tıklayın. Bu butonun altında " KAYITLI ANDROİD KİMLİKLERİ " başlığı altında kayıt kodunuz çıkacaktır.

Daha sonra yüklü WhatsAppı telefondan silin. Play Store'ye gelip güncellemeleri kaldırın ve tüm verileri temizleyin. Telefonu yeniden başlatın. Marketten whatsappı indirin ve kurulumunu yapın. Hepsi bu.

Cihaz sertifikanız halen yüklü değil olarak gözükecektir, sorun yok. Bende de bu şekilde. Bugün tekrar mıuı Roma geçeceğim ve aynı yöntemi tekrar deneyeceğim. Sonucu tekrar paylaşırım.

Bu arada bir yerde okuduğum kadarı ile Google 100 cihaza kadar kayıt yapabiliyormuş. Ben de o kısımda aynı cihaza ait 2 adet kayıtlı kimlik numarası var.
hocam gelişmelerle alakali sonucu bizimlede paylasirmisiniz

palermo

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Palermo
Cihazım
Note5
Konular
1
Hocam herkeste farklı hatalar ile karşı karşıya kalınabiliyor bak üste ki hocamız da farklı bir hat taktığı zaman açıldığını belirtmiş net bir çözüm bulabilir isem paylaşım sağlarım kolay gelsin :)
İnş. bir çözüm bulabiliriz, benzer hata var ama herkesin yaşadığı hata dediğin gibi farklı farklı yaşanıyor.

palermo

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Palermo
Cihazım
Note5
Konular
1
Dediniz mantık dışı ben customrom cihazimi googledan kaydettirdim bide sertifika bypass yaptim magisk module ile ama yine banamaisin demedi hem öyle birşey olsa bile cihaz başka numara girdimizde de ayni hata vermeli fakat baska numara girince sikintisiz sekilde kabul ediyor
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Dediniz mantık dışı ben customrom cihazimi googledan kaydettirdim bide sertifika bypass yaptim magisk module ile ama yine banamaisin demedi hem öyle birşey olsa bile cihaz başka numara girdimizde de ayni hata vermeli
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Play store sertifika hatasi alanlar bunu magisk veya kernelsu ile flashalsin sonra play storeyi tüm verileri temizleyip yeniden başlatsin sonra play store girip ayarlardan hakkinda kisminda assada cihaz sertifikalı yazacaktir sonra WhatsApp indir ve deneyin olmazsa başka yöntem deneyin
Evet hocam bu yöntemide denedim olmadı...

Telefonumda play store sertifika yok diyordu , bu şekilde iken bile whatsapp kendi hattımda uyarı veriyor, farklı numarada çalışıyordu ... farklı telefonla benim hatta çalışıyordu
Ama sertifika durumunuda çözmek için dediğin yöntemide yapayım dedim.
Telefomuna root yüklemesi olması için fastboottan boot img dosyasını patch yapıp magisk yükledim sonrasında paylaştığın dosyayı yükledim başarılı bir şekilde vsvs işlemleri adım adım uyguladım sonrasında google play ön bellek temizlemesi yapıp güncelledim sertifika yüklü gözüküyor çok güzel işte bu sefer olacak dedim ama...
whatsapp temiz bir şekilde silip tekrar telefon doğrulama adımına geldim uyarı yine çıktı :(

İnş bir çözümünü buluruz

bilarman

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
3
Şimdi ARROW OS romundan MIUI XİAOMİ.EU 12.5.5 romuna geçiş yaptım. Bir önceki anlattığım yöntem bunda işe yaramadı. Uzun uğraşmalarım sonucu sonunda bunda da whatsappı çalıştırdım. Yine bu sitede açılan bir konuda paylaşılan Safetynet fix v2.4.0 adlı dosyayı magisk üzerinden flashlayıp restart yaptım. Telefon açılınca Google Playa girip tüm verileri temizledim. Ardından google playden whatsappı yükledim. Sorunsuz açıldı. Yapamayanlar bunu da deneyebilir.

palermo

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Palermo
Cihazım
Note5
Konular
1
Şimdi ARROW OS romundan MIUI XİAOMİ.EU 12.5.5 romuna geçiş yaptım. Bir önceki anlattığım yöntem bunda işe yaramadı. Uzun uğraşmalarım sonucu sonunda bunda da whatsappı çalıştırdım. Yine bu sitede açılan bir konuda paylaşılan Safetynet fix v2.4.0 adlı dosyayı magisk üzerinden flashlayıp restart yaptım. Telefon açılınca Google Playa girip tüm verileri temizledim. Ardından google playden whatsappı yükledim. Sorunsuz açıldı. Yapamayanlar bunu da deneyebilir.
hocam keşke herkesin hatası aynı olsa ama farklı bence bendeki hata..

Sen diyorsun ki wp açılmıyor sertifika kaynalı ama bende sertifika yok olmasına rağmen farklı numaradan giriyordu, banka uygulamaları vs de yükleniyordu nasıl oluyorsa...
Neyse tamam dedim sertifikayı yükleyip öylede deneyeyim dedim , yukarıda paylaşılan PlayIntegrityFix_v15.9.8 dosyayı magisk ile yükledim, playstore ön bellek sildim vs sertifika da yüklü dedi tekrar sıfırdan wp kurup denedim gene girmedi :D

Güler misin ağlar mısın...

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
bu sorun dün note 11s te başıma geldi. Google Play ayarlarda bu cihaz sertifikalı ibaresini görmeden whatsapp'i yükletmedi. Tabi önce root yöntemlerini denedim işe yaramayınce bende bootloader kilidini kapattım ve anında whatsapp oturum açıldı. Yani bu soruna yakalananlar sebebi başka şeyde aramasınlar Sebep videwine sertifikasının L1 olmaması. Yurtdışı cihazı olup imei attıranlar direnç ile işlem yaptırıp kilidi kapatabilir.

palermo

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Palermo
Cihazım
Note5
Konular
1
bu sorun dün note 11s te başıma geldi. Google Play ayarlarda bu cihaz sertifikalı ibaresini görmeden whatsapp'i yükletmedi. Tabi önce root yöntemlerini denedim işe yaramayınce bende bootloader kilidini kapattım ve anında whatsapp oturum açıldı. Yani bu soruna yakalananlar sebebi başka şeyde aramasınlar Sebep videwine sertifikasının L1 olmaması. Yurtdışı cihazı olup imei attıranlar direnç ile işlem yaptırıp kilidi kapatabilir.
Hocacm ben bootloader kilidini kapattırıp rom yüklemesi yaptım ama aynı hatayı almıştım(10 gün felan bl kilitli olduğu için tekrar romda yükleme yapamadım..) sertifika vs hatası yoktu ki whatsapp ile farklı numara ile o zamanda giriş yapıyordu..

bilarman

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
3
hocam keşke herkesin hatası aynı olsa ama farklı bence bendeki hata..

Sen diyorsun ki wp açılmıyor sertifika kaynalı ama bende sertifika yok olmasına rağmen farklı numaradan giriyordu, banka uygulamaları vs de yükleniyordu nasıl oluyorsa...
Neyse tamam dedim sertifikayı yükleyip öylede deneyeyim dedim , yukarıda paylaşılan PlayIntegrityFix_v15.9.8 dosyayı magisk ile yükledim, playstore ön bellek sildim vs sertifika da yüklü dedi tekrar sıfırdan wp kurup denedim gene girmedi :D

Güler misin ağlar mısın...
Birde Safetynet fix dosyasını yükleyip ardından diğer işlemleri denermisin?

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
Birde Safetynet fix dosyasını yükleyip ardından diğer işlemleri denermisin?
ben denedim valla onları google play sertifika düzelmedi. Herkeste sorun farklı olabilir belki ama ben cihazda bootloader kilidini kapattığım anda whatsapp çalıştı.

Metin

(:
Premium Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin Çınar
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
131
ben denedim valla onları google play sertifika düzelmedi. Herkeste sorun farklı olabilir belki ama ben cihazda bootloader kilidini kapattığım anda whatsapp çalıştı.
Bootloader kilidini Aosp yada miui custom rom kullanırken kapatmamız mümkün mü?
Fastboot oem lock kodu dimi?
MTK yada snapdragon işlemcili fark eder mi?

Üst Alt