Rehber TWRP Nedir ve ne işe yarar/nasıl kullanılır?

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
merhaba , saygıyla sizi takip ediyoruz, çok şey öğrendik sizden,az önce mi 5 telefonuma twrp yüklemeye çalıştım ,
amacım format atmadan root almaktı, başardım. root için twrp şart değil , fastbotta twrp son sürümünü
fastboot flash recovery c:\recovery.img
fastboot boot c:\recovery.img
komutları ile yükledim.twrp açıldı. format atmadan telefona attığım Magisk zip dosyasını flashladım.
açtığımda hem twrp yüklenmemişti. telefon kurtarma moduna giriyordu çünkü denedim , hem rootlanmıştı.
magiski güncelleyince resmi twrp google playden geldi . flash ile twrp yi de kurdum ama istesem kurmazdım telefon
rootlu olmuştu zaten. belki birilerinin işine yarar. selamlar
Bu durumda kendinizle çelişmiş oluyorsunuz...Root için madem TWRP şart değil, neden fastboot dan TWRP.img yi yüklediniz....TWRP yüklememiş olsaydınız, root atamayacaktınız....sevgilerimle

Gesendet von meinem MI MAX 2 mit Tapatalk
Aslında denemedim ama Root yapmak için "TWRP şart değil" yerine "TWRP'yi kalıcı olarak yüklemek şart değil" denebilir belki. Flash komutu olan yerine sadece boot komutu yazan işlem yapılarak cihaz Twrp ile açılabilir. Magisk ya da Super Su yüklenir ve cihaz restart edilir. Telefon bilgisayardaki Twrp ile açıldığı için yeniden açıldığında bundan eser kalmayacaktır. Yani cihaz eğer Recovery ile açılırsa yine kendi orijinal Recovery'si ile açılacaktır.

Mi MIX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Aslında denemedim ama Root yapmak için "TWRP şart değil" yerine "TWRP'yi kalıcı olarak yüklemek şart değil" denebilir belki. Flash komutu olan yerine sadece boot komutu yazan işlem yapılarak cihaz Twrp ile açılabilir. Magisk ya da Super Su yüklenir ve cihaz restart edilir. Telefon bilgisayardaki Twrp ile açıldığı için yeniden açıldığında bundan eser kalmayacaktır. Yani cihaz eğer Recovery ile açılırsa yine kendi orijinal Recovery'si ile açılacaktır.

Ne gerek var hocam böyle maceraya, hem Xiaomi'nin sağı solu belli olmaz

Gesendet von meinem Mi Max 2 mit Tapatalk

moon41

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
HASAN
Cihazım
mi5
Konular
1
Bu durumda kendinizle çelişmiş oluyorsunuz...Root için madem TWRP şart değil, neden fastboot dan TWRP.img yi yüklediniz....TWRP yüklememiş olsaydınız, root atamayacaktınız....sevgilerimle

Gesendet von meinem MI MAX 2 mit Tapatalk

Aynen böyle demek istedim,tam ifade edememişim , saygılar.

Gkh__

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Gökhan
Cihazım
Mii8se
Konular
5
Ya konu burda diye yaziyorum mi8se model telefon aldim bir arkadastan sifirlarken twrp ekran cikti cin ce yazilar baya acmadi sonra actim tamam dedi ama miu sürüm resimde attigim gibi oldu napmam lazim şimdi gene sifirliyorum o cikan ekran bi daha cikmiyor
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

AKINLASINN

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
AKIN
Cihazım
Mi 8 Se
Konular
7
Akşam bu konuya ihtiyacım olacak. Konu sahibine teşekkür ederim.

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Ya konu burda diye yaziyorum mi8se model telefon aldim bir arkadastan sifirlarken twrp ekran cikti cin ce yazilar baya acmadi sonra actim tamam dedi ama miu sürüm resimde attigim gibi oldu napmam lazim şimdi gene sifirliyorum o cikan ekran bi daha cikmiyor
Siz ne yapmak istiyorsunuz önce onu söyleyin bize. Twrp'ye girmek istiyorsanız, telefonu kapatıp, ses açma düğmesi ile güç düğmesine aynı anda basılı tutarak açmanız gerekiyor. Cihazınızda eu rom yüklü. Türkçe dil de var, Google uygulamaları da. Sorununuz nedir?

55_sms

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adem
Cihazım
mi8 lite
Konular
9
Hocam mükemmel bir anlatım olmuş. 5-6 gün sonra bende bootloader kiliti için verilen 15 günlük süre dolacak ve twrp inşaallah bi aksilik olmazsa (ben becerebilirsem ) telefona kurup kullanmaya başlayacam.

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Hocam mükemmel bir anlatım olmuş. 5-6 gün sonra bende bootloader kiliti için verilen 15 günlük süre dolacak ve twrp inşaallah bi aksilik olmazsa (ben becerebilirsem ) telefona kurup kullanmaya başlayacam.
Teşekkürler hocam, becerememeniz için bir neden göremiyorum

Gesendet von meinem MI MAX 3 mit Tapatalk

Grihava

iyi niyetini kaybetme.
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sedat
Cihazım
Xioami mi6
Meslek
Otomotiv
Konular
6
Merhaba güzel konu olmuş teşekkür ederim konuyu inceledim ama bulamadım

mi6 kullanıyorum imeilerin silinmemesi için nasıl wipe etmeliyim telefonu? (ya da imei böyle silinir mi)

Yeni rom atacağım zaman nasıl wipe etmem gerekiyor yardımcı olabilirseniz sevinirim
bu resimi internetten buldum böyle yapmam mı gerekiyor, tam anlamıyla kaynak bulamadım

XiaoMiu

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Harun
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
188
Merhaba güzel konu olmuş teşekkür ederim konuyu inceledim ama bulamadım

mi6 kullanıyorum imeilerin silinmemesi için nasıl wipe etmeliyim telefonu? (ya da imei böyle silinir mi)

Yeni rom atacağım zaman nasıl wipe etmem gerekiyor yardımcı olabilirseniz sevinirim
bu resimi internetten buldum böyle yapmam mı gerekiyor, tam anlamıyla kaynak bulamadım
Twrp'den yapacağınız wipe işlemlerinde İmei'ye zarar gelmez hocam.

Üst Alt