Mod Twrp Kullanarak Magisk Modülü kaldırma (2. Yöntem eklendi)

sami karaca

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
sami
Cihazım
Xiaomi Mi Mix 3
Konular
24
Magisk'i istediğimiz zaman devre dışı bırakıp tekrar aktif edebiliyormuyuz, supersu da bu özellik vardı

Moderatör tarafında düzenlendi:

kadir334

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
OnePlus 8t
Meslek
Esnaf
Konular
23
Hocak ben bu yöntemi bugün ilk defa denedim ama faydası olmadı.mi6 magisk ve gcam yüklü eu rom kullanıyordum ve yine aynı romun bi üst sürümünü yüklemek istedim.wipe yapmadan yükledim sorunsuz.sonra botta kaldım.androis yazısı bile çıkmadı hiç.twrp ye attı beni. Yüklü modüller olduğu için botta kaldığımı düşünüp twrp den unimod magisk i flaşlayıp terminal a girip unimod yazdım ama not found yazısı çıktı.sonra su yazdım yine olmadı.daha sonra magisk uninstaller flaşladım da oldu.bu paylaşım ilk yapıldığında deneme amaçlı terminale girdiğimde olmuştu ama gerçekten ihtiyaç duyduğumda not found yazısı çıktı.twrp deyken ekran resmi almıştım ama resmi bulamadım :)
Reis bende konudaki işlemleri harfiyen yaptım fakat bende de not found diyor varmı basına gelen ?

Edit: 2. yöntemi denediğim zamanda not found hatası alıyorum

Son düzenleme:

bayramavci

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bayram
Cihazım
Pocophone F1
Konular
32
hocam yöntem çalışmıyor mu, dolby atmos calısmayınca viper yükledik logo da kaldık

samster

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tolga
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
14
ClassiCTR Hocam ilk yükledim orada uninmod yazdığımda gelmediği için yeniden başlattım bu sefer ZİP error veriyor

ardacan15

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ardacan
Cihazım
Xiaomi mi max 2
Konular
31
Slm Orijinal romun backup almıştım ona geri döneceğim ama şimdi mi room kullanıyorum onunda twrp den backup alacağım ama neleri seçmem gerekiyor bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Slm Orijinal romun backup almıştım ona geri döneceğim ama şimdi mi room kullanıyorum onunda twrp den backup alacağım ama neleri seçmem gerekiyor bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim

Usta bir üyenin sorunun cevabını nerede bulacağını bilmesi lazım hocam ;)

ardacan15

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ardacan
Cihazım
Xiaomi mi max 2
Konular
31
Usta bir üyenin sorunun cevabını nerede bulacağını bilmesi lazım hocam ;)

Haklısınız ama acil rom değiştirmem lazım telefon kafayı yedi buraya yazarken bile zor yazıyorsun sıfırlamam laIm acil

gkhntsdmr

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
gökhan
Cihazım
Poco F2 Pro
Konular
31
1. Yöntem (Uninmod)
Bir çok kişinin başına gelmiştir. Magiskten bir modül flashladığımızda bazen uyumsuz oluyor ve telefon açılmıyor. Biz de mecburen Twrp'den "magisk uninstalleri" flashlayıp Magisk'i komple sistemden kaldırmak zorunda kalıyoruz. Bu da kullandığımız diğer modları da devre dışı bırakıyor. Sonra magisk'i yeniden kur, modları flashla derken bayağı bir zaman kaybımız oluyor.nİşte bu paylaşacağım Mod ile Magiskten flashladığımız Modları TWRP'den kaldırabiliyoruz.
  1. Ekte verdiğim "uninmod magisk v4" dosyasını TWRP'den flashlayın
  2. TWRP'den Gelişmiş(Advanced) kısmına girin Terminali açın
  3. Terminale uninmod yazıyoruz ve yüklü olan magisk modlarımız sıralanıyor. (Kullanılan modlara göre bir kaç dakika sürebilir)
  4. Kaldırmak istediğimiz Modun numarasını yazıyoruz ve mod kaldırılıyor.
Not: Bu modu her kullanmak istediğinizde "uninmod magisk v4" dosyasını TWRP'den yeniden flashlayıp, telefonu yeniden başlatmadan Terminale kodu yazıyoruz.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Yapımcı: by veez21

2. Yöntem (mm recovery)

Bu yöntem ilk yönteme göre gelişmiş bir yöntemdir.
Magisk'e girip İndir kısmından güncel Magisk Menager For Recovery Mode(mm) Modülünü indirip flashlıyoruz

Herhangi bir Uyumsuz magisk modül kullandığımızda Telefonu twrp modunda açıyoruz
Gelişmiş Seçeneklerden terminale giriyoruz.

/data/media/mm yazıyoruz şöyle bir ekran gelecek

• e) Modülleri Etkinleştir / Devre Dışı Bırak
  • l) Yüklü Modüllerin Listesi
  • m) magisk.img survive yapın f. sıfırlar
  • r) magisk.img öğesini yeniden boyutlandır
  • s) Magisk Ayarlarını Değiştir (Text Editor ile)
  • t) auto_mount öğesini değiştir
  • u) Modülleri kaldır
  • x) Çıkış
Buradan istediğiniz seçeneği seçebilirsiniz. Modu devre dışı bırakmak için "e" yazıp devam ediyoruz. Tamamen kaldırmak için "u" yazıyoruz
Ben örneği "e" üzerinden yaptım. "e" Komutu verince kurulu Magisk modülleri listelenir.
Off konuma getireceğimiz modülün tam adını yazıyoruz.
Not:Bir kerede dikkatli ve doğru yazmaya çalışın. Yanlış yazınca silemiyoruz. Bazen saçma sapan harfler yazıyor buna dikkat edelim
Modül adını yazdıktan sonra iki kez ENTER yapıyoruz. Bize Y/n Diye soruyor. Y diyip modülü OFF konuma getiriyoruz

Resimde gördüğünüz gibi ViPER4androidFX OFF konuma getirdik. Kaldırma işlemi de aynı şekilde. Bu yöntemi Twrp den istediğimiz kadar yapabiliriz. ilk yöntem gibi her defasına tekrar flashlamaya gerek yok. Giriş kodunu yazıp istediğimiz kadar modül kaldırıp veya devre dışı bırakabiliriz

Az önce yanlış bir magisk modülü yüzünden telefon açılış ekranında takıldı 2. yöntem olan mm recovery denemeye kalktım magisk sitesinden mm recovery dosyasını bulup twrp den flashladım terminale verdiğin kodu yazdığımda fotoğraflardaki gibi ekran gelmedi bende magisk sitesinde */mm kodunu görüp terminale yazdığımda moduller listelendi ve silebildim istersen bu koduda konuya ekle çözemeyen arkadaşlara yardımcı olur belki

UtkuKlc

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Utku
Cihazım
Mi 6
Konular
4
TWRP dosya yoneticisinden Magisk Klasoru altinda Modules'ten yukledigimiz modulun klasorunu silerekte kurtarilabiliyor. Bugun denedim o sekilde Bootlooptan kurtardim.

Üst Alt