Mod Twrp Kullanarak Magisk Modülü kaldırma (2. Yöntem eklendi)

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181
1. Yöntem (Uninmod)
Bir çok kişinin başına gelmiştir. Magiskten bir modül flashladığımızda bazen uyumsuz oluyor ve telefon açılmıyor. Biz de mecburen Twrp'den "magisk uninstalleri" flashlayıp Magisk'i komple sistemden kaldırmak zorunda kalıyoruz. Bu da kullandığımız diğer modları da devre dışı bırakıyor. Sonra magisk'i yeniden kur, modları flashla derken bayağı bir zaman kaybımız oluyor.nİşte bu paylaşacağım Mod ile Magiskten flashladığımız Modları TWRP'den kaldırabiliyoruz.
  1. Ekte verdiğim "uninmod magisk v4" dosyasını TWRP'den flashlayın
  2. TWRP'den Gelişmiş(Advanced) kısmına girin Terminali açın
  3. Terminale uninmod yazıyoruz ve yüklü olan magisk modlarımız sıralanıyor. (Kullanılan modlara göre bir kaç dakika sürebilir)
  4. Kaldırmak istediğimiz Modun numarasını yazıyoruz ve mod kaldırılıyor.
Not: Bu modu her kullanmak istediğinizde "uninmod magisk v4" dosyasını TWRP'den yeniden flashlayıp, telefonu yeniden başlatmadan Terminale kodu yazıyoruz.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Yapımcı: by veez21

2. Yöntem (mm recovery)

Bu yöntem ilk yönteme göre gelişmiş bir yöntemdir.
Magisk'e girip İndir kısmından güncel Magisk Menager For Recovery Mode(mm) Modülünü indirip flashlıyoruz

Herhangi bir Uyumsuz magisk modül kullandığımızda Telefonu twrp modunda açıyoruz
Gelişmiş Seçeneklerden terminale giriyoruz.

/data/media/mm yazıyoruz şöyle bir ekran gelecek

• e) Modülleri Etkinleştir / Devre Dışı Bırak
  • l) Yüklü Modüllerin Listesi
  • m) magisk.img survive yapın f. sıfırlar
  • r) magisk.img öğesini yeniden boyutlandır
  • s) Magisk Ayarlarını Değiştir (Text Editor ile)
  • t) auto_mount öğesini değiştir
  • u) Modülleri kaldır
  • x) Çıkış
Buradan istediğiniz seçeneği seçebilirsiniz. Modu devre dışı bırakmak için "e" yazıp devam ediyoruz. Tamamen kaldırmak için "u" yazıyoruz
Ben örneği "e" üzerinden yaptım. "e" Komutu verince kurulu Magisk modülleri listelenir.
Off konuma getireceğimiz modülün tam adını yazıyoruz.
Not:Bir kerede dikkatli ve doğru yazmaya çalışın. Yanlış yazınca silemiyoruz. Bazen saçma sapan harfler yazıyor buna dikkat edelim
Modül adını yazdıktan sonra iki kez ENTER yapıyoruz. Bize Y/n Diye soruyor. Y diyip modülü OFF konuma getiriyoruz

Resimde gördüğünüz gibi ViPER4androidFX OFF konuma getirdik. Kaldırma işlemi de aynı şekilde. Bu yöntemi Twrp den istediğimiz kadar yapabiliriz. ilk yöntem gibi her defasına tekrar flashlamaya gerek yok. Giriş kodunu yazıp istediğimiz kadar modül kaldırıp veya devre dışı bırakabiliriz

Ekli dosyalar

• uninmod_magisk_v4_unofficial.zip
    11,7 KB · Görüntüleme: 2.354
Son düzenleme:

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Teşekkürler hocam, hiç başıma gelmedi bugüne kadar ama oldukça yararlı bir paylaşım olmuş, elinize sağlık

Gesendet von meinem Mi Max 2 mit Tapatalk

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23
Paylaşım için teşekkürler,bence sabitlenmesi gereken bi konu.bi iki ekran resmi mis gibi olurdu ayrıca :)

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181
Teşekkürler hocam, hiç başıma gelmedi bugüne kadar ama oldukça yararlı bir paylaşım olmuş, elinize sağlık

Malesef benim çok zamanımı çaldı hocam bu magisk. Merak edip mod yükledikçe her uyumsuzlukta magiski kaldırmak zorunda kalıyordum.

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Malesef benim çok zamanımı çaldı hocam bu magisk. Merak edip mod yükledikçe her uyumsuzlukta magiski kaldırmak zorunda kalıyordum.
Ben başlarda magisk i benimseyememiştim, SuperSu ya devam ediyordum ama Sayın Zenex hocam sayesinde magisk ci oldum, Allah ondan razı olsun

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Elinize sağlık hocam. Magisk'te değil ama xposed ile bol bol sorun yaşamıştım. Xposed Unistaller ile akraba olmuştuk. Modlarla oynamayı seven arkadaşlarımız için çok yararlı konu. Teşekkürler. + konu sabit

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23
Hocak ben bu yöntemi bugün ilk defa denedim ama faydası olmadı.mi6 magisk ve gcam yüklü eu rom kullanıyordum ve yine aynı romun bi üst sürümünü yüklemek istedim.wipe yapmadan yükledim sorunsuz.sonra botta kaldım.androis yazısı bile çıkmadı hiç.twrp ye attı beni. Yüklü modüller olduğu için botta kaldığımı düşünüp twrp den unimod magisk i flaşlayıp terminal a girip unimod yazdım ama not found yazısı çıktı.sonra su yazdım yine olmadı.daha sonra magisk uninstaller flaşladım da oldu.bu paylaşım ilk yapıldığında deneme amaçlı terminale girdiğimde olmuştu ama gerçekten ihtiyaç duyduğumda not found yazısı çıktı.twrp deyken ekran resmi almıştım ama resmi bulamadım :)

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181
ozgrcvdr Hocam ben sürekli kullanıyorum şuana kadar bir sıkıntı yaşamadım. Her girişte sadece bir mod kaldırabiliyorsunuz. Ve her girişte flashlamak lazım. Farklı bir versiyonu var bir teferruatlı diye paylasmadim ama en kısa zaman da onu da eklicem konuya

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:
Üst Alt