Mod Twrp Kullanarak Magisk Modülü kaldırma (2. Yöntem eklendi)

espiyano

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emin
Cihazım
Redmi Note 10 G
Konular
28
Yanlisim var ise duzeltin ama.Magisk e girdigimde modulleri goruyorum yaninda silme isareti var ona bastigimizda zaten kaldirmis olmuyormuyuz?

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181
Yanlisim var ise duzeltin ama.Magisk e girdigimde modulleri goruyorum yaninda silme isareti var ona bastigimizda zaten kaldirmis olmuyormuyuz?
Yeniden başlatıldıktan sonra kaldırma işlemi gerçekleşir. Ayrıca bu modlar magisk modülü uyumsuz olursa, modülü Twrp den kaldırmak için

Mythbuster67

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Sergeant
Cihazım
Mi4
Konular
0
İki yöntemi de denedim ikisi de işe yaramadı maalesef. Magisk uninstaller ile kaldırmak zorunda kaldım magisk'i.
İlk yöntemde "magisk.img not mount" gibi bir uyarı verdi. İkinci yöntemde ise geçersiz zip dosyası uyarısı verdi, mm için yani.
Ben de mecburen kaldırmak zorunda kaldım magisk'i.
Magisk'i tekrar flaşladığımda ise yine modüller aktif olduğundan son yüklemeye çalıştığım modül yüzünden yine açılış ekranında kalıyordu telefon.
Ne yapabilirim başka arkadaşlar?

Edit: Arkadaşlar çözümü şu şekilde buldum:
Twrp'den file manager moduna girip "data/adb/modules/" klasörüne girip, son yüklediğim modülün klasörünü sildim. Sonra tekrar magisk flaşlayıp açtım telefonu.
Belki yardımı dokunur arkadaşlara diye yazmak istedim.
Dostum sen bir harikasın. Aynı sorunu bende yaşıyodum.. Magiski her flashladığımda telefon açılmıyordu. Mecbur tekrar tekrar kaldırıyordum, modüller kalkmıyormuş dediğin gibi. Klasörden sildim şu an; magiski tekrar yükledim ve telefon açıldı.. .Allah razı olsun senden..

Pexola

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Uğur
Cihazım
7+, Note 8
Konular
0
Merhabalar,
Bu işlerden pek anlamadığım için durumu izah ediyorum;
Dün bir arkadaştan Note 8 aldım, sanırım cihaza root atılmış olsa ki içinde Magisk Manager, Official TWRP App kurulu. Ve cihaz sıfırlama yapıp kurulum yapmak istediğimde sıfırlayıp sorna cihazı yeniden başlatıp normal ekran geliyor.
Kısacası; cihazımı normal hale getirmek istiyorum. Bu konuda ne yapmam lazım? Yardımcı olacabilir misiniz?

Pexola

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Uğur
Cihazım
7+, Note 8
Konular
0
Yardım edebilecek kimse yok mu?

Murad Ali

Her şeyi bilmene gerek yok, haddini bil yeter.!!
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murad Ali
Cihazım
Iphone 14 Pro
Meslek
Geliştirici
Konular
180
Merhabalar,
Bu işlerden pek anlamadığım için durumu izah ediyorum;
Dün bir arkadaştan Note 8 aldım, sanırım cihaza root atılmış olsa ki içinde Magisk Manager, Official TWRP App kurulu. Ve cihaz sıfırlama yapıp kurulum yapmak istediğimde sıfırlayıp sorna cihazı yeniden başlatıp normal ekran geliyor.
Kısacası; cihazımı normal hale getirmek istiyorum. Bu konuda ne yapmam lazım? Yardımcı olacabilir misiniz?

sanırım sfırlama yaparken rom'u silmişsiniz cihazınız da ki kullandığınız rom'u ve rom sürümünü hatırlıyorsanız yeniden yükleyin cihaz açılacaktır

Pexola

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Uğur
Cihazım
7+, Note 8
Konular
0
sanırım sfırlama yaparken rom'u silmişsiniz cihazınız da ki kullandığınız rom'u ve rom sürümünü hatırlıyorsanız yeniden yükleyin cihaz açılacaktır
Merhaba,
Gönderide söylediğim gibi, hazı aldığımda bu şekilde kurulu duruyordu.
Yükleme nasıl yapabilirim?

Murad Ali

Her şeyi bilmene gerek yok, haddini bil yeter.!!
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murad Ali
Cihazım
Iphone 14 Pro
Meslek
Geliştirici
Konular
180
Merhaba,
Gönderide söylediğim gibi, hazı aldığımda bu şekilde kurulu duruyordu.
Yükleme nasıl yapabilirim?

eğer yoksa önce cihazınıza uygun twrp yi yükleyip twrp üzerinden yeni romu yükleyebilirsiniz.

Son düzenleme:
Üst Alt