Mod Twrp Kullanarak Magisk Modülü kaldırma (2. Yöntem eklendi)

emrrr27

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
emre27
Cihazım
xiaomi mi 12T
Konular
20
Ho
Maalesef hocam. Romdan kaynaklı bir durum gibi görünüyor. Geliştiriciye iletin veya konusu varsa kullanıcılarına sormayı deneyin[/QUOTEh
Maalesef hocam. Romdan kaynaklı bir durum gibi görünüyor. Geliştiriciye iletin veya konusu varsa kullanıcılarına sormayı deneyin
Hocam çok teşekkür ederim
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

TWRP üzerinden mi yüklediniz?
Evet

Sakin61

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tolga
Cihazım
Mi Max 3
Meslek
Jeodezi
Konular
3
Ho

Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Evet

Hocam kusura bakmayın çok soru sordum. İlk yöntem için mi bu yöntemi yaptınız yoksa 2. yöntem bulunan dosyayı magisk yerine twrp ile mi yüklediniz?

İlk yöntem kalıcı değil her seferinde yeniden yükleme yapmak gerekli. Teşekkür ederim.

emrrr27

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
emre27
Cihazım
xiaomi mi 12T
Konular
20
Hocam kusura bakmayın çok soru sordum. İlk yöntem için mi bu yöntemi yaptınız yoksa 2. yöntem bulunan dosyayı magisk yerine twrp ile mi yüklediniz?

İlk yöntem kalıcı değil her seferinde yeniden yükleme yapmak gerekli. Teşekkür ederim.
astağfirullah hocam yardımcı olabilirsem ne mutlu bana :) . benim twrp sürümüm 3.2.1 miş bende ondan kaynaklı olabileceğini düşünüp 3.2.3.0 sürümünü yükledim daha sonra twrp üzerinden tekrar magisk 19.0 (beta) yükledim oldu

Sakin61

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tolga
Cihazım
Mi Max 3
Meslek
Jeodezi
Konular
3
astağfirullah hocam yardımcı olabilirsem ne mutlu bana :) . benim twrp sürümüm 3.2.1 miş bende ondan kaynaklı olabileceğini düşünüp 3.2.3.0 sürümünü yükledim daha sonra twrp üzerinden tekrar magisk 19.0 (beta) yükledim oldu

Bende olmuyor yine rom kaynaklı sanırım. Teşekkür ederim hocam :)

SoyuT

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
0
İki yöntemi de denedim ikisi de işe yaramadı maalesef. Magisk uninstaller ile kaldırmak zorunda kaldım magisk'i.
İlk yöntemde "magisk.img not mount" gibi bir uyarı verdi. İkinci yöntemde ise geçersiz zip dosyası uyarısı verdi, mm için yani.
Ben de mecburen kaldırmak zorunda kaldım magisk'i.
Magisk'i tekrar flaşladığımda ise yine modüller aktif olduğundan son yüklemeye çalıştığım modül yüzünden yine açılış ekranında kalıyordu telefon.
Ne yapabilirim başka arkadaşlar?

Edit: Arkadaşlar çözümü şu şekilde buldum:
Twrp'den file manager moduna girip "data/adb/modules/" klasörüne girip, son yüklediğim modülün klasörünü sildim. Sonra tekrar magisk flaşlayıp açtım telefonu.
Belki yardımı dokunur arkadaşlara diye yazmak istedim.

Son düzenleme:

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181
İki yöntemi de denedim ikisi de işe yaramadı maalesef. Magisk uninstaller ile kaldırmak zorunda kaldım magisk'i.
İlk yöntemde "magisk.img not mount" gibi bir uyarı verdi. İkinci yöntemde ise geçersiz zip dosyası uyarısı verdi, mm için yani.
Ben de mecburen kaldırmak zorunda kaldım magisk'i.
Magisk'i tekrar flaşladığımda ise yine modüller aktif olduğundan son yüklemeye çalıştığım modül yüzünden yine açılış ekranında kalıyordu telefon.
Ne yapabilirim başka arkadaşlar?
Eğer magisk'i uninstaller ile kaldırdıysanız, tüm modülleriniz de kaldırılır. Yani tekrar magisk kurunca daha önce kurduğunuz modüller tekrardan yüklenmez. Hangi romdasınız ve magisk'in hangi versiyonunu yüklüorsunuz?

SoyuT

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
0
Eğer magisk'i uninstaller ile kaldırdıysanız, tüm modülleriniz de kaldırılır. Yani tekrar magisk kurunca daha önce kurduğunuz modüller tekrardan yüklenmez. Hangi romdasınız ve magisk'in hangi versiyonunu yüklüorsunuz?
Miuii 10.3.4 Stabil Global versiyon.
Magisk 19.3 versiyon.
Dün twrp yükledim telefona ve magisk'i flaşladım. Telefon açıldığında modüllerim aktif olarak açıldı.
Dediğiniz ibi yaptım, magisk uninstaller ile kaldırdım, tekrar magisk flaşladığımda modüller aktif olmuş olacak ki yine açılmamıştı telefon.
Ama neyseki denediğim modül klasöründen sorunlu modülün klasörünü silerek ve sonra magisk flaşlayarak açabildim telefonu.
Şu an magisk rootlu olarak kullanmaya başladım. Ve ilginçtir modüller de aktif olarak açıldı telefon yine.

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181
Miuii 10.3.4 Stabil Global versiyon.
Magisk 19.3 versiyon.
Dün twrp yükledim telefona ve magisk'i flaşladım. Telefon açıldığında modüllerim aktif olarak açıldı.
Dediğiniz ibi yaptım, magisk uninstaller ile kaldırdım, tekrar magisk flaşladığımda modüller aktif olmuş olacak ki yine açılmamıştı telefon.
Ama neyseki denediğim modül klasöründen sorunlu modülün klasörünü silerek ve sonra magisk flaşlayarak açabildim telefonu.
Şu an magisk rootlu olarak kullanmaya başladım. Ve ilginçtir modüller de aktif olarak açıldı telefon yine.
Magisk'in son versiyonlarını kulanmadım. 19.2 kullanıyorum. Böyle bir özellik eklendiyse bilemiyorum. Denemek lazım

Üst Alt