Soru Türk Telekom'mu Türknet'mi (İnternet)

mazlumesen

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mazlum
Cihazım
mi note 10
Meslek
e ticaret
Konular
13
Alt yapının olmadığı yerde uydu İnternet kullanabilirsiniz ben öyle yaptım Adana da ay telekom kullanıyorum sınırsız aknsiz aylık 65 lira

sese61

Security
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selçuk
Cihazım
Mi 9
Meslek
Güvenlik
Konular
18
TTNet kullaniyorum. 2 ay sonra turknete gecmek istiyorum ama alt yapıyi kablolari falan yeniden takmalarink istesem yaparlar mı? Çünkü surekli kopma vs yaşıyorum. Yoksa ayni altyapıyı kullanmaniz gerekiyor diyebilirler mi ?

MANUPLE

Ctrl + L
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Netizen
Cihazım
Poco X3 Nfc
Meslek
Yazılım Uzmanı
Konular
39
2 yılı aşkın bir zamandır TURKNET kullanıyorum.
Aslını sorarsanız TURNET TurkTelekom'un alt yapısını kullanıyor. Bazı yerlere de kendi altyapısını çekiyor.

Şimdiye çok memnunum.
Bir şey hariç.
İlk zamanlar evden dışarıya çıkıp ta işimiz bittikten sonra geri dönüşümüzde Modem'in internet ışığının hep kırmızıya döndüğünü görüyordum ve reset yaparak yeniden normale döndürüyordum.
Bu nedenden dolayıdır ki MODEM ayarlarında sürekli değişiklik yaptım, yazılımı sildim ve güncelledim, fabrika ayarlarına geri döndürdüm vs.
Ancak hiç bir sonuç alamadım.
Sonra bir ara baktım ki ister 1 saat isterse saatlerce dışarıda kaldığımız halde geri döndüğümüzde modem de hiç bir sorun oluşmadığını ve hep yeşil yandığını görmeye başladım.
Böyle aylarca normal yaşantımıza :)) devam ederken yine aynı sorunla karşı karşıya kaldım.

ve sorunun TURNET'ten kaynaklandığı sonucuna vardım ve reset yaparak devam ediyoruz.

Bir de sonucu etkileyen en önemli faktör: dışarıdan apartmanınıza kadar gelen kablolar ile oradan dairenize kadar döşenen kablolar çok önemli.
Diyelim ki apartmanınıza kadar FİBER kablo geliyor, ancak oradan da dairenize normal bir döşeme yapmışlar(Mütayitler bu işten kaçınırlar) işte o durumda yine sıradan hizmet alıyorsunuz.

Yani BMW ile yola çıkmışsınız, ancak trafik öyle bir hal almış ki onun performansını sürüşte göremiyorsunuz. Murat 124 ile aynı hızda devam etmek zorundasınız.

aaejderab

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EJDER
Cihazım
REDMİ NOTE 4X
Meslek
Geomatic Engineer
Konular
4
Türknet kullanıyoruz.Şöyle söyleyeyim taahhüt yok ilk ay da zaten bedava.Yorumlarda belirttikleri gibi aynı altyapıyı kullanıyorlar.1 yıldır kullanıyorum bir sıkıntı yaşamadım zaten hız problemleri yaşadığında büyük ihtimal turk telekomda da sıkıntı yaşanacaktır.

ramazan özkaya

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ramazan
Cihazım
Mİ A 3
Meslek
esnaf
Konular
48
Merhaba Arkadaşlar.
Türk Telekom internet kullanıyorum çok memnunum ama taahhütüm bitiyor beni aradılar kotalı teklif ettiler.
24 Mbps 200gb AKN kota 110tl aylık ben şuan 35 Mbps 75 tl ödüyorum.
Türknette geçmek istiyorum ama yorumlarda çok fazla şikayet var.
Sizler ne dersiniz arkadaşlar türknet kullanan varmı memnunmu ? yorumlarınızı bekliyorum
VDSL İnternet kullanıyorum...Teşekkürler.
bende türk telecomdan türk nete geçtim 5 sene önce ve çok memnunum . siz yinede temsilciyle 2.3 sefer görüşmeye bakın ve kampanyaları iyice inceletin hız ve kotalarıda tam olarak öğreninki .hız için alt yapı yetersiz olsa bile yüksek hız vaadedebiliyorlar

can.cil

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Can
Cihazım
Xiaomi Mi 8 SE
Konular
0
TTNET'ten 2 yıl önce türknete geçtim. Çok memnunum hiçbir sıkıntım yok ve çevreme de tavsiye ettim. Eğer hattınız da problem yoksa kesinlikle türknet kullanın pişman olmazsınız.

cemiloner06

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Cemil
Cihazım
K40 Gaming Edit
Meslek
Elektrik teknisyen
Konular
0
Modemle alakali bir sorun olabilir mi? İnanin 50gb 60gb boyutunda onlarca oyun indirdim ve en ufak bir sorun yaşamadim. Bir kesilme bir kopma yaşamadim. Windows indirmem gerekir 5 gb lik bir dosya 20 dk icinde indiririm hatta daha erken. Bulunduğunuz bölgede sorun da olabilir tabi haklisiniz biyerde bir sorun var elbet. Fakat modem kendini resetlemesi bana modem kaynakli bir sorun olabilir diye geliyor.

Normal kullanımda sorun yok ama indirme yaptığımda modem tamamen kapanıyor sonra yeniden açılıyor tekrar başka bir modelle deniyecem teşekkür ederim

AfterLife

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
6
Normal kullanımda sorun yok ama indirme yaptığımda modem tamamen kapanıyor sonra yeniden açılıyor tekrar başka bir modelle deniyecem teşekkür ederim
Deneyin. Ben modemden kaynakli oldugunu düşünüyorum.

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
Farkı yok ama fıyat olarak türknet daha uygundu ona geçtim ben. Pıng değeri olarak belkı bı 5 puan daha ıyı pıng degerı aldım diyebilirim. Onun dışında farkları yok fıyat hariç

muratttsannn

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
murat
Cihazım
mi note 3
Konular
17
turknet kullanicisiyim cok memnunum

Üst Alt