Soru Türk Telekom'mu Türknet'mi (İnternet)

AfterLife

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
6
Yaklaşık 6 yildir turknet kullanicisiyim bu konuda net bir ifadem şu olacak hepsi birbirinden beter 1 haftadir 4 gb dosya indirecem yariya geliyor indirme dosyasi modem kendini resetliyor indirme yapmazsam sorun yok turknet suan canli destek konusunda sorunlu direk iletisim kuramiyorsunuz online işlemlerden sikayet yazabiliyorsunuz internetiniz yoksa onuda yapamiyorsunuz T.telekom hepsinden daha beter bu ülkede işini hizmetini düzgün yapan bulmak cok zor.
Modemle alakali bir sorun olabilir mi? İnanin 50gb 60gb boyutunda onlarca oyun indirdim ve en ufak bir sorun yaşamadim. Bir kesilme bir kopma yaşamadim. Windows indirmem gerekir 5 gb lik bir dosya 20 dk icinde indiririm hatta daha erken. Bulunduğunuz bölgede sorun da olabilir tabi haklisiniz biyerde bir sorun var elbet. Fakat modem kendini resetlemesi bana modem kaynakli bir sorun olabilir diye geliyor.

İbobayndr

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İbrahim
Cihazım
Xiaomi mi 8
Meslek
Mühendis
Konular
6
Rize'de 1.5 yil kullandım. Türk Telekom 16 mbps hızından daha yükseğini veremiyorken turknetden 35 mbps hız alabiliyordum. Toplamda en fazla 5 kere kesinti yaşamışımdır. Abonelik başlangıcı ve bitişindede sorun yaşamadım. Öğrencilik bittiği için iptal ettirmiştim. Genel olarak çok fazla şikayet var nedenini anlayabilmiş değilim. Deneyimlerim üzerinden konuşacak olursam kesinlikle tavsiye ederim hocam.

xm4sk

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
19
4 yıl turk telekom kullandıktan sonra temmuzda turknete geçtim senin gibi tereddütlüydüm ama o kadar kolay geçtim ve o kadar memnunum ki bir daha turk telekom asla. 35 mbit downlad/ 23 mbit upload alıyorum. aktif altyapıda (yapa) isen hiç durma bile. 10 tl fark ile de 100mbit download aktif altyapıda değilsen bile veriyor arkadaşımdan biliyorum :)

Aga şaka gibi ya ben 1 mb ile indirmesine seviniyorum zamanı sayıyorum ah ulan..

vural49

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 8
Konular
2
Altyapınızı kontrol edin turknet üzerinden ve altyapınız uygunsa turkneti şiddetle tavsiye edebilirim.
4 yıldır kullanıyorum. Sorunlar illaki oluyor kul yapısı. Zaten sadece firma isimleri değişiyor yoksa aynı hat üzerinden internet alıyorsunuz.
Türk telekom sektörde tekel olduğu için genelde çoğu insan bu yüzden geçiyor aslında ben turknet millenicom netspeed falan bilmem bildiğim firmadan alayım mantığıyla alıyor genelde çevremden gördüğüm kadarıyla.
Bahsettiğim firmalarda kota taahhüt vs yok beğenmesseniz iptal edersiniz. Açıkcası iptal edeceğinizide sanmıyorum.
85 Tl verip aşağıdaki resimdeki gibi hız mı almak istersiniz veya kotalı taahhütlü ve pahalı internetmi kullanmak istersiniz sizin bileceğiniz iş.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

LORDBONZ

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
MEHMET
Cihazım
POCO F3 250Gb
Meslek
Teknisyen
Konular
11
Şiddetle türkneti tavsiye ediyorum hocam arkadaşını getir kampayasından 1 ay ücretsiz kullana bilirsiniz ben türknetti 3 senedir kullanıyorum en ufak problem yaşamadım

sedoman

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
serdar
Cihazım
Mi9T
Konular
15
Merhaba, bende çok supeler duydum başta. Bende türktelekom 35mbit 75 tl oduyordum. Okadar cok şikayet okudum okadar kötüleyen duydum ki. Ama baktim baska sansim yok. Cunku banada 114 tl teklif sundu Telekom. 114 tl vermem mumkun deil bide taahhütlü. Turknet e geceyim begenmessem tamamen kapatırım dedim ve geçtim. Ben 5 aydır kullanıyorum hic bir sorun yasamadim. Zaten sorun yasarsam sorunun türk telekom kaynakli bir sorun olacagi ortada. Çünkü altyapim türktelekom altyapisi. Türknet türktelekom altyapisi kullaniyor. 5 ayda sadece 1 kez internet gitti oda 2 saat kadar. Ariza kaydı bıraktım gelen cevap türktelekom genel arizasi kaynakli denildi. Hemen 1km mesafedeki arkadasimi aradim ki kendisi türktelekom abonesi internetin varmi dedim benim turknet gitti bana Telekom kaynakli ariza denildi dedim ve arkadasimin interneti de gitmiş. Demekki turknet bir ariza veriyorsa bu aslinda telekom dan kaynaklanan bir sorun oluyor. 76 tl ödüyorum turknete ve ben memnunum. Gündüzleri 33mbit aksamlari 25-33 mbit arasi hiz aliyorum ki akşamları biraz yavaslama oluyor bu telekomda ikende boyleydi. Taahhüt yok. Beğenmedin iptal et baska oparatore gec zaten sana kalmis. En kötü yönü şu belirteyim bir canli müşteri hizmetleri yok. Ariza kaydını online olarak bildiriyorsun. Fakat emin ol onada 1 saat içinde çözüm buluyorlar bir dönüş yapiyorlar. Zaten arizaya kendileri gelmiyor Telekom ekipleri müdahale ediyor. Biraz uzun yazdim kafa şişirdim aciklayici olmuştur umarim ☺
Teşekkürler ederim yorumlarınız için sağolun arkadaşlar

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
2018 Nisandan bu yana Turknet kullanıyorum vede oldukça memnunum

Gesendet von meinem Schajomi mit Tapatalk

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Kesinlikle Turknet...

Faturasını ödediğim 4 adet Turknet aboneliğim var ve hiçbirinde hiç bir sıkıntı yaşamıyorum. Bir tanesi kendi altyapısında. Eğer bulunduğunuz bölgede kendi altyapısı varsa hiç düşünmeyin Türk Telekomla kıyas bile kabul etmez. Eğer Türk Telekom altyapısı kullanıyorsa da en kötü Türk Telekom'dan aldığınız hizmet kalitesini alırsınız ama çok daha hızlı bir şekilde.

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Turknet kullanıyorum. 2 alt yapı var, vae (türktelekomun altyapısı) yapa (turknetin). Vae de vdsl hizmeti alıyorum 86tl ye 85mbps alıyorum. Çok memnunum. Yapa da işler uzaklığa göre berbat durumlara da gelebiliyor, harika da olabiliyor. Sitede yazan hız 75 idi ben 85 alıyorum.

equuleus

Sun Wukong.
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre Can
Cihazım
Mi 10T
Meslek
Yazılım Mühendisi
Konular
75
Türksat altyapısı var mı hocam bulunduğunuz yerde?

Üst Alt