Diğer Tatsız foya | Herkese ders olsun...

ülgen

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
furkan
Cihazım
redmi 5 plus
Konular
29
Harika bir adalet sistemimiz var ama kadın ismi olarak :D

redblind

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Brk
Cihazım
Xiaomi mi8
Konular
2
Ayrıca ihtiyaç olursa buraya elli tane Yargıtay kararı koyabilirim sirf kendi dosyalarımdan =)

tanertuna2687

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
taner
Cihazım
redmi note 6 pr
Konular
27
Mağdur olan forumdasin emniyet mensubu oluşu Malesef ki elini kolunu bağlamış durumdan ne yazık ki :| emniyet ve ordu mensubu personeller hukuki yollara basvururken sıradan vatandaşlardan 2 kat fazla düşünmesi üzerine kafa yormasın gerekiyor. Mevla öylesine yüce ve hikmet sahibidir ki ama dünya da ama ahirette mutlaka hesabıni soracaktır. Allah'ın adalet terazisi kat'a şaşmaz. Tekrar çok geçmiş olsun

Kadirli

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Samet
Cihazım
Redmi NOTE 5
Meslek
Bankacı
Konular
16
Bence foruma rederansi olmayanlar satis yapmamali.yada forumda get sistemi olmali

BimmerLover

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
RedmiNote10Pro
Meslek
Xiaomi Promotör
Konular
57
Geçmiş olsun hocam , canınız sağolsun. Bu devirde referanslı üyelerden alım yapmak çok daha mantıklı oluyor.

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Aynı olay bir tanıdığımın da başına geldi ve suçu işleyen şahıs şu an 2 yıldır halen hapis yatmakta...

Herhangi bir suç duyurusunda bulunmak, öncelikle arkadaşın mesleği açısından sıkıntı doğurur, sonuçta olumsuz bir alış verişten (imei kaydı olmayan telefon) doğan dolandırıcılık durumuna düşüyor arkadaş...

Ben kaçak telefon aldım, imei kaydı için pasaport ararken bu kişi beni dolandırdı mı denilecek?

Polis olduğu için tavsiye etmem, yarın öbür gün karşısına ne çıkaracaklarını tahmin ediyorum ama buradan yazamam... Şahsın geri dönüş yapmasını beklemekten başka yol yok şu anda, umarım yaptığı yanlıştan döner...

Öncelikle geçmiş olsun dostum. Sadece hukuksal olarak belirtmek isterim ki ; (şahsa ulaşılmış olduğunu düşünerek) eğer ki şahıs ben parayi aldim ancak islemi gerceklestiremedim parayida geri veremedim dedigini varsayarsak olay ceza hukukunun konusu olmaktan çıkar sadece basit bir alacak dosyasına dönüşür. Parayi gonderirken normal sartlarda dekonta herhangibir şey yazılmamış olmasi Yargıtay nezdinde borç ödemesi olarak geçer ancak buradaki yazismalarla birlikte değerlendirildiğinde konunun alacak davasına dönüşmesi oldukça muhtemel. Telefonun kayıtsız olması mesleki açıdan sıkıntı çıkarmaz bu konuda rahat olun. Ama ceza hukuku anlaminda bu olay dolayısıyla dolandırıcılık suçundan ceza verilmesi çok çok küçük bir olasılık. Tekrar geçmiş olsun hocam.

Telefonun kayıtsız olması sıkıntı çıkarmaz, illegal bir yöntem ile kayıt yaptırmaya çalışmak sıkıntı çıkartır... Yani, öğrenirlerse çıkartma ihtimalleri çok yüksek... Millet öküzün altını bıraktı, devenin altında buzağı arıyor...

MahmutDeveSürenOğlu

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Mahmut
Cihazım
Redmi Note 4
Konular
1
Başkası üzerine IMEI kaydı yapılması yasal değildir.
Buna göz yumuluyor ancak bir suç duyurusunda bu durum özellikle bir "memur" için ciddi sonuçlar doğurabilir.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bence foruma rederansi olmayanlar satis yapmamali.yada forumda get sistemi olmali
Buna katılıyorum. Böyle bir ticaret ortamı varsa gerekli tedbirlerin oluşturulması gerekli bence. Oluşturulamıyorsa da bu tür mağduriyetleri engellemek için böyle satış-alış işlerine müsaade edilmemeli. Zaten bir Market bölümü var forumda, bir de buradan pazarlama yapılması, özellikle de hiçbir tedbir alınmadan olması çok kişiyi mağdur eder gelecekte.

Son düzenleme:

redblind

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Brk
Cihazım
Xiaomi mi8
Konular
2
Telefonun kayıtsız olması sıkıntı çıkarmaz, illegal bir yöntem ile kayıt yaptırmaya çalışmak sıkıntı çıkartır... Yani, öğrenirlerse çıkartma ihtimalleri çok yüksek... Millet öküzün altını bıraktı, devenin altında buzağı arıyor...

Açılacak bir hukuk davasında bu durum herhangibir sıkıntı çıkarmaz dostlar. Ceza hukuku bakımından zaten sonuç çıkmayacağını düşündüğümden orada oluşabilecek sıkıntılara hiç girmedim. =)

Devadam10

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zafer
Cihazım
Redmi Note 4X
Meslek
Güvenlik Görevlisi
Konular
20
Yazılan yorumlar da resmen hırsızı haklı çıkarmışsınız 1 günde, gerçekten çok trajikomik.
Hangi devir de yaşıyorsunuz Allah için, orta da apaçık işlenmiş bir suç var az mantıklı düşünüp konuşun lütfen.
Kişinin kendi nikahlı karısına bile haklı haksız tek bir hakaret edemediği bir ülke de yaşıyoruz artık, 80'li yıllar kafasıyla Düşünmeyin.

Captainalp

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alp
Cihazım
Mi note 3
Konular
7
Yazılan yorumlar da resmen hırsızı haklı çıkarmışsınız 1 günde, gerçekten çok trajikomik.
Hangi devir de yaşıyorsunuz Allah için, orta da apaçık işlenmiş bir suç var az mantıklı düşünüp konuşun lütfen.
Kişinin kendi nikahlı karısına bile haklı haksız tek bir hakaret edemediği bir ülke de yaşıyoruz artık, 80'li yıllar kafasıyla Düşünmeyin.
Hangi ulkede yasiyorsunuz bilmiyorum ama turkiyede hak hukuk maalesef yok. Seriat devletine dogru gidiyoruz...

Üst Alt