Diğer Tatsız foya | Herkese ders olsun...

Skywriter

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
9
Mrb lar.
Dün, 15.10.2018 tarihinde mi6 cihazım için pasaport kaydı başlatmak üzere ilan ararken Satış - Pasaport Kayıt Hakkı 2 Adet Satılıktır. başlığına denk geldim ve teknomar34 kullanıcı adlı şahısla DM aracılığıyla irtibat kurup hesap bilgisi aldım ve hesabına 320 TL havale yaptım. Paranın hesabına düştüğünü okeyledikten sonra mesajları görmesine rağmen hiçbir şey yazmadı, dönüş yapmadı. En büyük hatam bu sitenin şeffaflığına ve buradaki insanların naifliğine güvenip ( zira önceden birçok alışveriş yaptım burası aracılığıyla ve asla sorun yaşamadım ) bu teknomar34 kullanıcı adlı şahıstan irtibat numarası almadım. Bir polis memuru olarak da yapmayacağım bi hataydı ama insanız, insanlığa güven duyma gayreti içindeyiz nafile bir biçimde...
35 yıllık hayatımda ilk defa biri beni dolandırdı. Dün kendisine, şayet ihtiyacı varsa helal olsun, ama yeter ki dönüş yapsın diye mesaj attım buna rağmen dönüş sağlamadı. Açıkçası 320 TL ile birşey kaybetmem ben. Ahiret inancı olan hakkı hukuku az çok ailemden aldığım ahlak ve terbiye ile de bilen bir kulum ve muhakkak Rabbim bunu çıkaracaktır ama işte çakalın birinin kendini güya zeki sanıp seni kandırıyor olması, işte bunu kabullenemiyorum. DM den " ihtiyacım vardı" dese helal edicektim Rabbim şahit... Ama bu iyi niyetini suistimal etti maalesef.
Yazışma ekran görüntülerini de ekliyorum.
Bunu buraya yazmamın sebebi insanlara ders olması ve bu insanın hala rahat rahat foruma girip rahat rahat dolaşabiliyor olması. Bu sebeple de değerli yönetici arkadaşım cantara ya şahıs hakkında gerekeni yapması için çağrıda bulunuyorum ki binbir emekle kurduğu bu sitede bu tür dolandırıcı varlıklar başka üyeleri mağdur etmesin.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Herkese ders olsun, bana iyi ders oldu

Vesselam...

Moderatör tarafında düzenlendi:

1231243

M|C|C|X|X|X|MCCXLIII
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mertcan
Cihazım
Poco X3
Meslek
Dondurulmuş Üni.
Konular
63
Hocam çok geçmiş olsun adınıza gerçek anlamda üzüldüm umarım her şey çözülür sizin adınıza.

Tekrar geçmiş olsun :(

serdar48

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Serdar
Cihazım
Mi Note 3
Konular
6
Geçmiş olsun...
Olmuş ile Ölmüşe çare yokmuş...
O para senden bir şekilde çıkacakmış, alan kişinin de başına bir iş gelecekmiş ki bu durum olmuş.

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
Hocam yaşadığınız durum için üzgünüm fakat eminim ki sitede alışveriş gerçekleştirdiğiniz bir çok arkadaşın onlarca referansı mevcut. Arkadaşın hesabına baktığımda daha yeni üye olduğu görünüyor. Nedir, kimdir, ne iş yapar hiçbir şey bilmeden güvenmek bazen böyle sonuçlara yol açabiliyor. Umuyorum ki bu olay açığa kavuşur ve paranızı veya kayıt hakkını alabilirsiniz. Keşke böyle bir işe girişmeden önce haberimiz olsaydı. En azından bir aracı bulunur, o şekilde halledilebilirdi. Geçmiş olsun.

Skywriter

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
9
Hocam çok geçmiş olsun adınıza gerçek anlamda üzüldüm umarım her şey çözülür sizin adınıza.

Tekrar geçmiş olsun :(
Sağolun eksik olmayın...
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Geçmiş olsun...
Olmuş ile Ölmüşe çare yokmuş...
O para senden bir şekilde çıkacakmış, alan kişinin de başına bir iş gelecekmiş ki bu durum olmuş.

Eksik olmayın. Aynen dediğiniz gibi, benden çıkacağı varmış, bir belanın defi olsun, onun da belaya düçâr olacağı varmış...
Rabbim sorsun.

Skywriter

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
9
Hocam yaşadığınız durum için üzgünüm fakat eminim ki sitede alışveriş gerçekleştirdiğiniz bir çok arkadaşın onlarca referansı mevcut. Arkadaşın hesabına baktığımda daha yeni üye olduğu görünüyor. Nedir, kimdir, ne iş yapar hiçbir şey bilmeden güvenmek bazen böyle sonuçlara yol açabiliyor. Umuyorum ki bu olay açığa kavuşur ve paranızı veya kayıt hakkını alabilirsiniz. Keşke böyle bir işe girişmeden önce haberimiz olsaydı. En azından bir aracı bulunur, o şekilde halledilebilirdi. Geçmiş olsun.

Basiretim bağlandı veya bir anlık gaflet ile açıkçası yeni veya eski üye olup olmadığına bakmadan o an sadece işimi halledebilme odaklı davrandığım için dikkatli davranmadım, o sorumluluğu da kendi adıma alıyorum. teknomar34 şahsı da bu gafletimi kullanmış oldu.
Ne diyelim...

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Çok geçmiş olsun hocam, gerçekten çok üzüldüm.

Mesleğiniz nedeniyle bu konularda benden daha tecrübelisinizdir tahmin ediyorum ancak sonuç olarak ücreti IBAN numarasına göndermişsiniz. Açıklamaya ne yazdınız bilemiyorum ancak dekontunuzla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulunabilirsiniz. Bizim elimizde de IP adresleri ve mail adresi mevcut bizler de elimizden geldiğince size yardımcı olmaya çalışırız. Şahsı özellikle forumdan uzaklaştırmıyorum ki yapmış olduğu şeyin kendisine ne gibi zararlar verebileceğini öğrendiğinde geri gelip hatasından dönme şansı, mağduriyetinizi giderme şansı olsun.

ynsyns

Mi9 SE (grus)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
Mi9 SE
Konular
98
Bu tarz olay için 3-4 kişiyle görüştüm şimdiye kadar facebooktan görüştüm hatta telefonu da yolladım direk kendilerine şükür sorun yaşamadım. Geçmiş olsun. Facebook isteyip oradan irtibat kurmak daha sağlam oluyor hesap sahte mi iletişim numarası veriyor mu felan

Üst Alt