Soru Redmi note 9s Arayüz pişmanlığı

Cezzar_tr

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Redmi Note 9s
Konular
19
Mi 8 lite kullanıcısıydım. Batarya performansından dolayı 9s ye geçtim ancak arayüzü rezillik. Yarım MIUI arayüz mü olur. MIUI mesajlar , takvim , arama ( telefon çevirici) ve kişiler yok. Google in uygulamaları var. Google in kendi kişiler ve çevirici uygulaması 1 kişiden 3-4 tane gösteriyor. Whatsapp , sim ve diger hesaplar varsa aynı kişiden 3-5 tane dolduruyor. MIUI nin kendi uygulamasında bu sorun yoktu. Google in kişiler uygulamasında hesapları gösterimden kaldırarak 1 den fazla göstermesini düzelttim ama çevirici uygulamasında hala sorun aynı . Simgeleri bile sinir bozucu uyumsuz bu cihaza. Takvim uygulamasının simgesinin bile sürekli 31 i gösterişi ayrı sinir bozucu.

MIUI mesajlar takvim arama çeviriciyi yükledim APK olarak ancak çalışmayı durdurdu diyor. Googlenin lanet uygulamalarını kaldırmayı bırak devre dışı da yapamıyorum rootsuz.

Xiaomi kaç paraya uygulamaları yerine googlenin kileri tercih etti yada bu uygulamaları sadece mi serisine özel mi yapıyor artık. Her iki durumda da 50 cent dolar fazla almak için değer mi . Yavaştan MIUI arayüz premium mi oluyor.

İnanın bu küçük ayrıntılar aldığıma pişman etti.

Edit : daha da gıcık tarafı saf android de (Mia1 mia2 lite) bile bu uygulamalar devre dışı bırakılıyor. Başka alternatif uyguluma kullanabiliyorsunuz. Ancak MIUI de rom atmadan bu Google uygulamalarından kurtulamıyorsunuz

Son düzenleme:

aliasaf

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bilinmiyor
Cihazım
Bilinmiyor
Konular
125
Hayır alakası yok bunun onunla. Tamamen Google den para (indirim) almak yada Arayüzünde ki bazı içerikleri zamanla premium yapmakla ilgisi var. Eger Mi serilerinde ( mi 10 ,pro , lite vs ) bu uygulamalar olursa 2. dedigimdir . Google kendi uygulamalarını koyma karşılığı bir takım destekler veriyor. Pc dünyasında da böyle misal Intel pc üreticilerine AMD işlemcili cihaz yapmamaları karşılığı yüklü miktarda indirim yapıyor .Huawei kendisi kendi ayagına sıktı zamanında. Niyetini belli eden açıklamaları var sahibinin. Kaldıki zamanında kuruluşu çin askeriyesine teknoloji saglamak vs . Burada marka saymayacagım ama yine birçok Çinli firma yada başka ülkelerin üreticileri kendi uygulamaları mevcut tamamen arayüzünde.

Teşekkürler bilgi için.
Mi serisi yada Redmi serisi farketmiyor bütün Xiaomi cihazlarda Google telefon ve Rehber mevcut eski cihazlarda yok bu duruma takılmayanlar için sorun değil ama illaki olmasın diyorsanız cihazınızın Endonezya versiyonu yada hindistan versiyonunu alırsınız en kötü rom değiştirirsiniz

Oyla:

Cezzar_tr

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Redmi Note 9s
Konular
19
Mi serisi yada Redmi serisi farketmiyor bütün Xiaomi cihazlarda Google telefon ve Rehber mevcut eski cihazlarda yok bu duruma takılmayanlar için sorun değil ama illaki olmasın diyorsanız cihazınızın Endonezya versiyonu yada hindistan versiyonunu alırsınız en kötü rom değiştirirsiniz
O zaman ilk seçenek Googlenden destek için 50 cent fazla para için .Anlıyorum ancak bunu yapmam mümkün degil . Ancak internet kafeler açılınca. Ama buda garanti dışı olma sebebi . Her şekilde de kendi arayüzünü yama haline getirmiş olması sorun . Çözüm basit gibi gelebilir pc den rom atmak . Ancak bunu benim yapmam ile kendinden olması gerektiği şekilde gelmesi arasında fark var demek istediğim bu

Oyla:

aliasaf

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bilinmiyor
Cihazım
Bilinmiyor
Konular
125
Anlıyorum ancak bunu yapmam mümkün degil . Ancak internet kafeler açılınca. Ama buda garanti dışı olma sebebi . Her şekilde de kendi arayüzünü yama haline getirmiş olması sorun . Çözüm basit gibi gelebilir pc den rom atmak . Ancak bunu benim yapmam ile kendinden olması gerektiği şekilde gelmesi arasında fark var demek istediğim bu
Tanıdık birisinin Bilgisayarında kolayca rom atabilirmisiniz benimde garantim vardı şuan yok ama cihazı garantiden çıkarmama deydimi derseniz kesinle deydi bende Google uygulamalarından şikayetciydim ve Xiaomi orjinalliğini bozmuş durumda eğer ilerde daha da bozarsa kimse almaz

Oyla:

Toprak 58

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Toprak
Cihazım
Mi 9 Lite
Meslek
Lise Öğrencisi
Konular
17
Kardeşim garanti diyorsun da bende Mi 9 Lite vardı Xiaomi Türkiye garantili gidip garantiyi bozup Xiaomi.Eu ROM attım Google uygulama sorununu çözdüm madem ROM değiştirmek istemiyorsun garanti yüzünden o zaman konuyu kapatırsın biz sana alternatif çözümü önerdik en fazla 20 dakika sürecek işlem sonuçta

Oyla:

Cezzar_tr

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Redmi Note 9s
Konular
19
Tanıdık birisinin Bilgisayarında kolayca rom atabilirmisiniz benimde garantim vardı şuan yok ama cihazı garantiden çıkarmama deydimi derseniz kesinle deydi bende Google uygulamalarından şikayetciydim ve Xiaomi orjinalliğini bozmuş durumda eğer ilerde daha da bozarsa kimse almaz
Daha da sinir bozucu tarafı şu , saf android de devre dışı bırakabiliyorsunuz aynı uygulamaları ama burada hayır olmuyor.. Başka uygulama kullanma hakkı vermiyor. Kesinlikle haklısın şuan 4-5 yıl cihaz düşünmüyorum ama ileride bu şekilde olursa Xiaomi de düşünmüyorum
Kardeşim garanti diyorsun da bende Mi 9 Lite vardı Xiaomi Türkiye garantili gidip garantiyi bozup Xiaomi.Eu ROM attım Google uygulama sorununu çözdüm madem ROM değiştirmek istemiyorsun garanti yüzünden o zaman konuyu kapatırsın biz sana alternatif çözümü önerdik en fazla 20 dakika sürecek işlem sonuçta
Sana gel buraya yaz diyen mi var konuyu kapatırsın diyorsun ? Çözüm dedigin şey garanti bozmak .O senin seçimin rom atmışsın ve atmak zorunda değilim ..Ve ayrıca zaten başta da dedim bunu root vs yapmadan bunlardan kurtulmanın yolu yok diye. Konu başlığında yardım işareti yok sadece alacak olan varsa bilsin istiyorum okey ?

Oyla:

karadayi

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Poco F2 Pro
Konular
3
Ne kadar uzamış konu bl kilit aç hindistan rom at kafan rahat olsun. Ayrıca garanti sorunu da olmuyor. Basit bir arayüz yüzünden telefonu kotulemenin anlamı yok. Telefon gerçekten dizayn olsun. Ekran olsun. Batarya olsun çok güzel.

Redmi Note 9S cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

dorothy

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Swat
Cihazım
Redmi Note 7
Meslek
EGM
Konular
21
Ne kadar uzamış konu bl kilit aç hindistan rom at kafan rahat olsun. Ayrıca garanti sorunu da olmuyor. Basit bir arayüz yüzünden telefonu kotulemenin anlamı yok. Telefon gerçekten dizayn olsun. Ekran olsun. Batarya olsun çok güzel.

Yazılım olmadıktan sonra ne yapalım onlara?

Oyla:

Cezzar_tr

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Redmi Note 9s
Konular
19

Fanboylar ne zaman yazar diye bekliyordum. Eleştiriye tahammülü olmayanlae yani. Partizanı olanlar. Senin övme hakkın varsa benim de ister kötüleme ister övme hakkım var , sen kaç Xiaomi telefon aldın ve kaç kişiye aldırdın bilmiyorum ama ben bizzat 4 Xiaomi cihaz aldım 12 kişiyede aldırdım dilersen kanıtlarım. Herkesin var eleştiri hakkı . Siteye yeni üye olup çamur atmak gibi niyeti olanlardan hiç degilim önce bunu bil hesabım eski ve konu va yorumlarım var.. Bir şeyde de partizanlık yapmayın . Ve Kaldı ki dizayn ekran batarya ya laf eden kelime var mı orada ? Ve zaten ilk inceleme de gördüklerimi yazdım başka konuda.

Rom atmak ile o romun kendinde olması arasında fark var önce bunu kavrayın. BL kilidi ile ugraş rom atacak pc bul rom atmayı ögren vs . Bunları yapmakla ugraştırmak yerine bak daha kolayı var yarım MIUI yapmamak.

Ben Google uygulaması kullanacak olsam saf android kullanırım. En azından onda devre dışı bırakma var rootsuz program ile.

Bu da fanboyluk olmadan yada art niyetli eleştiri olmadan objektif ön inceleme ;

İnceleme

Son düzenleme:
Oyla:
Üst Alt