Hangi Romu Kullanıyorsunuz?

• Kullanılan toplam oy
    699

bryan06

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yuliyan
Cihazım
Xiaomi Mi4
Konular
2
yok hocam pitchblack açıldıktan sonra romu install deyin yükleyin sonra format data restart yap

Hocam acele ettim, pitchblack twrp açıkken önce format data sonra rom yükleme sonrada reboot yaptım ve döngüden çıktı telefon 12 ile açıldı. Çok teşekkür ediyorum.

İyi Akşamlar,

cafeplus123

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Turgut
Cihazım
Mi 10t
Konular
48
walla hocam ips ekranda buna çözüm olsa keske ben senelerce samsung kullandım amoled ekran ondan redmi note 9 proya geçince o resimlerin duvar kağıtlarının canlılıgını asla yakalayamadım romdan kaynaklı değil ips ekrandan kaynaklı hocam o istediğin tokluğu canlılığı vermez am bu ciahzda bi ayar var deneyin ekran ayarlarında renk uyumu var ordan doygun seçeneğini seçip deneybilirsiniz veya diğer seçenekleri deneyin bakın hangisi daha iy igelirse gözünüze
Ekran>Koyu mod bölümünde duvar kağıdını koyu moda ayarla var reis onu aktif edince öyle gözüküyormuş :)

aslan568

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaşar
Cihazım
Mi Note 10 Pro
Meslek
tekniker
Konular
33
Hocam acele ettim, pitchblack twrp açıkken önce format data sonra rom yükleme sonrada reboot yaptım ve döngüden çıktı telefon 12 ile açıldı. Çok teşekkür ediyorum.

İyi Akşamlar,
anladım hocam hayırlı olsun güle güle kullanın :)

Mustafa Tetik

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi Note 9 pr
Konular
2
teşşekürler eu beta rehberide ekledim stabille sınırlı kalmak istemeyenlerin romu :)
Hocam beta mı yoksa stabil mi tavsiye edersiniz bir de beta yüklerken veriler gider mi yine

Redmi Note 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

aslan568

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaşar
Cihazım
Mi Note 10 Pro
Meslek
tekniker
Konular
33
Hocam beta mı yoksa stabil mi tavsiye edersiniz bir de beta yüklerken veriler gider mi yine

hocam bu size kalmış stabille sınırlı kalmak yada betanın geniş yelpazesine katılmak ben betayı seviyorum tercihim betadan yana her hafta güncelleme alıyor sürekli dosya indir kur felan böyle bir süreç betaya ilk geçişte tabiki verileriniz gider hocam tamamen komple clouddan yedek almak ve dahili depolamadaki diğer resim müzik vs dosyalarınızı pc ye yedeklemek lazım betaya geçtikten sonra her gelen güncelleme için sil bastan kurulum yapmıyorsunuz eu beta rom rehberinde verileri kaybetmeden direkt güncelleme yönteminide bizzat paylaştım zaten dediğim gibi seçim tamamen size kalmış beta stabil gibi sorunsuz kusursuz bir rom değildir

Mustafa Tetik

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi Note 9 pr
Konular
2
hocam bu size kalmış stabille sınırlı kalmak yada betanın geniş yelpazesine katılmak ben betayı seviyorum tercihim betadan yana her hafta güncelleme alıyor sürekli dosya indir kur felan böyle bir süreç betaya ilk geçişte tabiki verileriniz gider hocam tamamen komple clouddan yedek almak ve dahili depolamadaki diğer resim müzik vs dosyalarınızı pc ye yedeklemek lazım betaya geçtikten sonra her gelen güncelleme için sil bastan kurulum yapmıyorsunuz eu beta rom rehberinde verileri kaybetmeden direkt güncelleme yönteminide bizzat paylaştım zaten dediğim gibi seçim tamamen size kalmış beta stabil gibi sorunsuz kusursuz bir rom değildir
Teşekkür ederim hocam

BirDolar

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Melih Aksu
Cihazım
Joyuse 6/128
Meslek
Öğrenci
Konular
2
5 gündür kullanıyorum çok güzel rom yapmışlar günlük aktif sosyal medya kullanıyorum ara arada 1-2 saat oynadığım halde en az 8 saat gidiyor şarjı yalnız karanlık moda alınca snapchatte mesajlar görünmüyor facebookta bazı kısımlarda kaymalar oluyor falan

aslan568

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaşar
Cihazım
Mi Note 10 Pro
Meslek
tekniker
Konular
33
5 gündür kullanıyorum çok güzel rom yapmışlar günlük aktif sosyal medya kullanıyorum ara arada 1-2 saat oynadığım halde en az 8 saat gidiyor şarjı yalnız karanlık moda alınca snapchatte mesajlar görünmüyor facebookta bazı kısımlarda kaymalar oluyor falan
Bu ilk sürümlerde bazı ufak tefek seyler olur ilerideki asıl güncellemelerde halledilecektir bu sorunlar :)

Orhannh

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Orhan
Cihazım
Android
Konular
7
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Redmi Note 9 Pro (Joyeuse) Kararlı Eu Rom V12.0.1.0.QJZMIXM Çıktı

Not: Yapacağınız Tüm İşlemler Telefonunuzdaki Herşeyin Sıfırlanmasına Neden Olur Kurulum Yapmadan Önce Komple Yedeklerinizi Almayı Unutmayın Ve Ayrıca Cihazınızın Bootloader Kilidi Açık Olmak Zorundadır Yoksa Kurulumu Yapamazsınız.

Eu Romun Özellikleri: Arama Mesajlaşma uygulamaları tamamen xiominin orjinal uygulamaları arama ses kayıt özelliğide aktif bir şekilde çalısıyor gereksiz google uygulamaları gereksiz global romdaki reklamlar yok perfonmans ve pil ömrü 2 kat daha iyi ve global romda kısıtlanan çoğu özellikler eu romda ekli daha stabil ve ideal bir rom global tabanlı orjinal mıuı romdan portlanmıştır daha detaylı eu rom içeriği aşağıda listelenmiştir

Aşağıda EU ROM’da bulunan ama global romlarda bulunmayan özellikleri detaylı bir şekilde görebilirsiniz

*China Stable / Weekly derlemelerine göre
*Masaüstünde etkin arama hareketi (yukarı kaydırın)
*3 yollu yeniden başlatma menüsü (geliştirici ayarlarında)
*Tüm cihazlar için Karanlık Mod (Gece Modu)
*MIUI sistem uygulamalarında kaldırılan reklamlar
*MIUI Çevirici ve Mesajlar uygulamaları
*Tüm cihazlar için Yüz Tanıma Kilidi
*Kilit ekranında dikey saat widget'ı
*Asistan ekranındaki adım sayacı
*Sol kilit ekranında daha fazla kısayol
*Tüm cihazlar için uyandırma hareketleri
*MIUI Lab'de tüm cihazlar için AI önceden yükleme seçeneği
*Tüm cihazlar için tam ekran hareketleri
*İlk bildirimi otomatik genişletme seçeneği
*Bildirim öncelik ayarları
*Galeri uygulamasında daha fazla düzenleme seçeneği
*Dosya Gezgini'nde MiDrive etkinleştirildi
*SMS uygulaması için yatay mod eklendi
*Hava durumu uygulamasında Gün Doğumu / Gün Batımı
*Google uygulamaları desteği entegre
*5 GHz bölge kısıtlamaları kaldırıldı
*Çağrı kayıtlarından aramaları onaylayın
*Sabah alarmı ile ilgili sabah raporu
*AOD bildirimleri için desteklenen daha fazla uygulama
*AOD ekranı için daha fazla stil
*Hareketi uyandırmak için kaldırın
*AOD bildirimi animasyon aldı
*Varsayılan ses kontrol akışı geçişi
*Geçiş yapmak için parmak izi sensörüne dokunun
*Daha fazla Kamera özelliği
*Ekranı kilitlemek için iki kez dokunun
*Battery AI sahneleri
*Belirli sistem uygulamalarının devre dışı bırakılmasına izin verildi
*Zhuti.xiaomi.com'dan ThemeManager aracılığıyla tema .mtz'i içe aktarma
*İşe yaramaz Çin bloatware uygulaması yok
*Daha az arka plan işlemi nedeniyle daha fazla boş RAM
*Hem sistem hem de 3. taraf uygulamaları için birleşik düz stil uygulama simgeleri
*Renkli simgeler içeren gelişmiş menü
*Tam sistem altında herhangi bir Çince karakter yok
*Mi Video, Mi Müzik, Mi Tarayıcı: Hiçbir işe yaramaz Çince içerik yok
*Herhangi bir xiaomi.eu sürümünde yanlışlıkla önyükleyiciyi flaşla yeniden kilitleme imkanı yok
*Resmi MIUI Fan Siteleri ve MIUI Hayranları tarafından yapılan gerçek 27 dilde çeviri eklendi
*EU T9 çevirici desteği eklendi
*Şarj ses anahtarı eklendi
*Ekran Kapatma animasyonu eklendi
*AB için optimize edilmiş GPS ayarları
*Optimize Edilmiş Pil tüketimi
*Optimize edilmiş RAM tüketimi
*MI5S 3GB RAM sürümüne 3D Touch eklendi
*SMS uygulama seçeneklerine GSMalphabet eklendi
*Daha fazla simge ızgara düzeni 4x5, 4x6, 4x7, 5x5, 5x6, 5x7 eklendi (cihaza bağlıdır)
*SafetyNet geçti (Google Pay)
*Play Store Sertifikalı
*Deodexed
*Güvenlik uygulamasına otomatik görevler eklendi
*Oyun hız yükseltici eklendi
*Galeri fotoğraf düzenleme seçeneklerine silme modülü (sihirli eleme) eklendi
*Kulaklıktan gelen düşük ses seviyesi düzeltildi
*Tüm cihazlar için şarj ekranı
*Widevine L1 (desteklenen cihazlar için)

*Ve dahası, 9 yıllık MIUI modları deneyimimizle daha da fazlası.

adb tool vs gibi uygulamalarla twrp yüklemek isteyenler için direk twrp .img doyası linki eklendi buyrun:

Mıuı 12 Direkt Güncelleme Yöntemi: Arkadaşlar mıuı 11 v.11.0.7.0 sürümünden Verileri Kaybetmeden mıuı 12 Güncellemek için Otadan Yada Verilen Linkten Mıuı 12 Rom dosyasını indirdikten sonra dahili depolamaya atın ardından twrp ekranına yeniden baslatın cihazı bağla kısmından data(veri) hariç hepsinin yanındaki tik işaretini kaldırın sonra direk install(yükle) seçeneğinden mıuı 12 dosyasını seçip yükleyin hiç bir veri kaybetmeden mıuı 12 güncelleme işlemini yapabilirsiniz bu arada twrp olarak cihazınızda son sürüm pitchblack twrp kurulu olması gerekmekte ayrıca güncelleme yaptıktan sonra ilk açılış uzun sürebilir hiç bir işlem yapmadan bekleyin.

Mıuı 12 rom linki:

Not: Bu rehber ile mıuı 11 romuda kurabilirsiniz.
Mıuı 11 Rom Linki:

Kurulum Aşamaları:
Bütün stock-custom romlardan eu roma kolay bir şekilde geçiş yapabilirsiniz.

Kurulumdan Önce Mutlaka Okuyun: Cihazınızdaki Mevcut Twrp ile PitchBlack Twrp Flashlayabilen arkadaşların 1-2-3-4 adımlarını yapmasına gerek yoktur direk pitch black twrp kurup 5.adımdan devam edebilirsiniz veya mevcutta zaten cihazında benim linkte verdiğim resmi pitch black twrp kurulu ise ilk 4 adımı yapmanıza gerek yoktur 5.adımdan itibaren kuruluma devam edebilirsiniz bunun haricinde sıfırdan ilk defa kurulum yapacak arkadaşlar tüm adımları eksiksiz yapmak zorundadır ve ayrıca fix twrp kurmadan önce yani 1. adımdan önce mutlaka pitch black twrp yi indirip telefonun dahili depolama kısmına atın kurulumdan önce ilk bunu yapın sonra kurulum asamasına geçin.

1.Adım: ilk Olarak Şu Adresten bilgisayarınıza gerekli dosyayı indirin isteyen direk img dosyası indirip adb tool ilede flashlayabilir link üste eklendi ve cihazınızın geliştirici ayarlarından usb hata ayıklama modunu açın geliştirici ayarlarını açmak için mıuı sürüm kısmına üç beş defa tıklmanız yeterli olur sonra ayarlardan ek ayarlar kısmında geliştirici seçenekleri açılır ordan usb hata ayıklama modunu açabilirsiniz

2.Adım: Sonra indirdiginiz uygulamayı bilgisayarınızda açın aşağıdaki gibi bir ekran gelicek ardından telefonunuzu kapatın ve ses düğmesi kısma ve güç tusuna basılı tuttarak cihazı fastboot moduna alın ardından telefonu bilgisayara bağlayın sonra uygulamada 2 adet rusça seçenek göreceksiniz "Установить" buna tıklayın uygulama otomatik olarak kuracak twrpyi gelen cmd ekranında bir kaç defa enter tusuna basmanız gerekebilir ardından cmd ekranı kapanır ve cihazına twrp yüklenmiş olur

3.Adım: Pc den Twrpyi Telefona Yükledikten Sonra Ses açma Güç Tusuna Aynı Anda Basılı Tutarak twrp ekranını açın ardından Wipe-Format Data Kısmına Tıklayın ordaki boşluğa ''yes'' yazın ve format data işlemini yapın ardından geri gelin reboot recovery deyin ve recoveryi yeniden başlatın

4.Adım: bu linkten pitch black resmi twrp indirin sonra bunu telefonun dahili depolamaya atın ardından ses açma ve güç tusuna basılı tutarak twrp ekranına dönün ardından ''install'' deyip ordan dahili depolamadaki pitchblack twrp.zip dosyasını seçip flashlayın kurulum bittikten sonra ardından reboot recovery deyin ve pitch black twrp'nin açılmasını bekleyin.

5.Adım: Şu linkten indirdiğiniz rom dosyasını dahili depolamaya atın bu adımda dahili depolamayı pc görmezse pitchblack twrpden bağla mtp etkinleştir tıklayın

6.Adım: Ardından ''Yükle' seçeneğine basıp indirdiğiniz romu ordan seçip flashlayın sonra sistemi yeniden baslatın ilk açılıs 15 20 dakika sürer bekleyin

7.Adım: Cihazın ilk açılış kurulum vs ayarlarını yaptıktan sonra yeniden twrp ekranına dönün ordan araçlara girip magisk root ''Büyülü'' Yazan Seçeneğe Tıklayın
ve Magisk kurulumunu yapın sonra yeniden sistemi yeniden başlatın.

Konuya roma ve twrp' ye ait güncel görseller eklenmiştir.

NOT: Şahsım ve miuiturkiye.net yöneticileri sorumluluk asla kabul etmemektedir ! Cihazınızın başına gelebilecek hasardan asla sorumluluk kabul edilmemektedir.
Global romdan eu rom a geçip 12 sürümünü attım daha fazla şarj gitmeye başladı 11.0.7.0 sürümü kararlı idi birde çok akıcı değil neden böyle açıklama yapabilir misiniz

aslan568

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaşar
Cihazım
Mi Note 10 Pro
Meslek
tekniker
Konular
33
Global romdan eu rom a geçip 12 sürümünü attım daha fazla şarj gitmeye başladı 11.0.7.0 sürümü kararlı idi birde çok akıcı değil neden böyle açıklama yapabilir misiniz
Walla akıcı olmadıgını söyleyen tek kişisiniz hocam eu kararlı rom kesinlikle tüm romlardan daha akıcı ve stabildir hani mevzu eu roma geçmeniz değil mıuı 12 henüz yeni stock romda da olsanız custom Romda da olsanız farketmez ilk sürümlerde şarj ve perfonmans sıkıntıları görülür mıuı 11 de ilk çıktığında böyleydi memnun değilseniz mıuı 11.0 7.0 eu roma geçin konuda onun linkide mevcut

Üst Alt