Hangi Romu Kullanıyorsunuz?

• Kullanılan toplam oy
    695

aslan568

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaşar
Cihazım
Mi Note 10 Pro
Meslek
tekniker
Konular
33
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Redmi Note 9 Pro (Joyeuse) Kararlı Eu Rom V12.0.3.0.QJZMIXM Çıktı

Not: Yapacağınız Tüm İşlemler Telefonunuzdaki Herşeyin Sıfırlanmasına Neden Olur Kurulum Yapmadan Önce Komple Yedeklerinizi Almayı Unutmayın Ve Ayrıca Cihazınızın Bootloader Kilidi Açık Olmak Zorundadır Yoksa Kurulumu Yapamazsınız Ayrıca Bilgisayarınızda Driverlar Eksiksiz Bir Şekilde Kurulu Olması Gerekmektedir.

Eu Romun Özellikleri:
Arama Mesajlaşma uygulamaları tamamen xiominin orjinal uygulamaları arama ses kayıt özelliğide aktif bir şekilde çalısıyor gereksiz google uygulamaları gereksiz global romdaki reklamlar yok perfonmans ve pil ömrü 2 kat daha iyi ve global romda kısıtlanan çoğu özellikler eu romda ekli daha stabil ve ideal bir rom global tabanlı orjinal mıuı romdan portlanmıştır daha detaylı eu rom içeriği aşağıda listelenmiştir

Aşağıda EU ROM’da bulunan ama global romlarda bulunmayan özellikleri detaylı bir şekilde görebilirsiniz

*China Stable / Weekly derlemelerine göre
*Masaüstünde etkin arama hareketi (yukarı kaydırın)
*3 yollu yeniden başlatma menüsü (geliştirici ayarlarında)
*Tüm cihazlar için Karanlık Mod (Gece Modu)
*MIUI sistem uygulamalarında kaldırılan reklamlar
*MIUI Çevirici ve Mesajlar uygulamaları
*Tüm cihazlar için Yüz Tanıma Kilidi
*Kilit ekranında dikey saat widget'ı
*Asistan ekranındaki adım sayacı
*Sol kilit ekranında daha fazla kısayol
*Tüm cihazlar için uyandırma hareketleri
*MIUI Lab'de tüm cihazlar için AI önceden yükleme seçeneği
*Tüm cihazlar için tam ekran hareketleri
*İlk bildirimi otomatik genişletme seçeneği
*Bildirim öncelik ayarları
*Galeri uygulamasında daha fazla düzenleme seçeneği
*Dosya Gezgini'nde MiDrive etkinleştirildi
*SMS uygulaması için yatay mod eklendi
*Hava durumu uygulamasında Gün Doğumu / Gün Batımı
*Google uygulamaları desteği entegre
*5 GHz bölge kısıtlamaları kaldırıldı
*Çağrı kayıtlarından aramaları onaylayın
*Sabah alarmı ile ilgili sabah raporu
*AOD bildirimleri için desteklenen daha fazla uygulama
*AOD ekranı için daha fazla stil
*Hareketi uyandırmak için kaldırın
*AOD bildirimi animasyon aldı
*Varsayılan ses kontrol akışı geçişi
*Geçiş yapmak için parmak izi sensörüne dokunun
*Daha fazla Kamera özelliği
*Ekranı kilitlemek için iki kez dokunun
*Battery AI sahneleri
*Belirli sistem uygulamalarının devre dışı bırakılmasına izin verildi
*Zhuti.xiaomi.com'dan ThemeManager aracılığıyla tema .mtz'i içe aktarma
*İşe yaramaz Çin bloatware uygulaması yok
*Daha az arka plan işlemi nedeniyle daha fazla boş RAM
*Hem sistem hem de 3. taraf uygulamaları için birleşik düz stil uygulama simgeleri
*Renkli simgeler içeren gelişmiş menü
*Tam sistem altında herhangi bir Çince karakter yok
*Mi Video, Mi Müzik, Mi Tarayıcı: Hiçbir işe yaramaz Çince içerik yok
*Herhangi bir xiaomi.eu sürümünde yanlışlıkla önyükleyiciyi flaşla yeniden kilitleme imkanı yok
*Resmi MIUI Fan Siteleri ve MIUI Hayranları tarafından yapılan gerçek 27 dilde çeviri eklendi
*EU T9 çevirici desteği eklendi
*Şarj ses anahtarı eklendi
*Ekran Kapatma animasyonu eklendi
*AB için optimize edilmiş GPS ayarları
*Optimize Edilmiş Pil tüketimi
*Optimize edilmiş RAM tüketimi
*MI5S 3GB RAM sürümüne 3D Touch eklendi
*SMS uygulama seçeneklerine GSMalphabet eklendi
*Daha fazla simge ızgara düzeni 4x5, 4x6, 4x7, 5x5, 5x6, 5x7 eklendi (cihaza bağlıdır)
*SafetyNet geçti (Google Pay)
*Play Store Sertifikalı
*Deodexed
*Güvenlik uygulamasına otomatik görevler eklendi
*Oyun hız yükseltici eklendi
*Galeri fotoğraf düzenleme seçeneklerine silme modülü (sihirli eleme) eklendi
*Kulaklıktan gelen düşük ses seviyesi düzeltildi
*Tüm cihazlar için şarj ekranı
*Widevine L1 (desteklenen cihazlar için)
*Ve dahası, 9 yıllık MIUI modları deneyimimizle daha da fazlası.

Gerekli Dosyaların İndirme Bağlantısı

* (Mıuı 11 Kurmak İsteyen Bunu İndirsin)

*
*
*
*
*Tek Tuş Twrp Yükleme Aracı Bağlantısı

Kurulum Aşamaları

Videolu Şekilde Kurulum Rehberi

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Resimli Şekilde Kurulum Rehberi

Adım 1:
İlk Olarak Cihazınızı Ses Kısma Ve Güç Tuşuna Basılı Tutarak Fastboot Moda Alın Ve Bilgisayarınıza 2.0 Usb portunuz varsa ordan Bağlayın Yoksa 3.0 porttan Bağlayabilirsiniz

Adım 2:
Bilgisayarınıza İndirmiş Olduğunuz Tek Tuş Twrp Aracını Açın Gelen Cmd Ekranında Enter Tuşuna Basın Gelen Ekranda Cihaz Fastboot Durumda Yazanı Seçin Yani 2 Yazın Enter Tusuna basın Sonra Tekrar Gelen Ekranda Enter Tuşuna Basın Proğram Otomatik Olarak Twrp yi Cihazına kurucak Ve Cihaz Twrp Modunda Yeniden Başlatılacak

Adım 3:
Twrp Ekranı Açıldıktan Sonra Telfonunuza Eu Rom Dosyasını Ve Orange Fox Dosyasını Atın Ardından İnstall Kısmına Tıklayıp Orange Fox Dosyasını Seçip Kurun Kurulum Bitince Otomatik Orange Fox twrp si Açılacak Hiç bişey Yapmadan Bekleyin

Adım 4:
Orange Fox Twrp Açıldıktan Sonra Dosyalardan Eu Rom Dosyasını Seçip Kurun Ardından Kurulum Bittikten Sonra Verileri Biçilendir Kısmından Format Data İşlemi Yapın Kutucuğa ''yes'' Yazıp Temizleme İşlemini Tamamlayın Ardından Cihazı Sistem Modunda Yeniden Başlatın Kurulum İşlemi Bu Kadar.İlk Açılış Uzun Sürebilir Hiç Birşey Yapmadan Bekleyin.

Root Kurulum Rehberi:

Eu Rom Kurulumunu Yaptıktan Sonra Cihazınızı Yeniden Twrp Moduna Başlatın Ardından İndirmiş Olduğunuz Magisk Mnager 21.1.zip Dosyasını Dahili Depolamaya Atın Ardından Dosyalardan Seçip Kurulumunu Sağlayın Ardından Cihazı Yeniden Başlatın.

Eu Rom Otadan Gelen Güncellemeyi Kurma Rehberi:

Arkadaşlar Eu Romda Güncellemeler Oto Yoluyla Gelir İndirmiş Olduğunu Güncellemeyi Twrp Üzerinden Manuel Olarak Kurmanız Gerekmekte Gelen Güncellemeyi İndirin Ardından Cihazı Twrp Modunda Başlatın Burdan Bağla Kısmına Tıklayın Veri(Data) Hariç Herşeyin Yanındaki Tik İşaretini Kaldırın Ardından İndirmiş Olduğunuz Güncelleme Dosyasını Direkt Cihazınıza Flashlayın kesinlikle Hiç Bir Veri Kaybetmeden Güncellemeyi Sağlamış Olursunuz

Eu Rom v12.0.3.0 Sürüm Rootlama Yöntemi:

Evet Arkadaşlar Hepinizden Özür Dilerim Yaşadığınız Sorun İçin Ama Kendi İmkanlarımla Sorunu Çözdüm Eu Romun Son Sürümünü Kullanıpta Rootlamak İsteyen Arkadaşlar Bu Konuda Belirttiğim Yöntemle Cihazı Bootloba Düşmeden Sorunsuz Rootlayabilirler

Gerekli Olan Magisk Sürümü:

Verileri Kaybetmeden Rootlama: Orange Fox Twrp Kullanın Arkadaşlar Cihaza Kirli Flash Yapcaz Şöyleki Öncelikle Eu Romun Son Sürümünü İndirin Konuda Vermiş Olduğum Magisk Dosyasınıda İndirin Ardından Twrp Moduna Alın Cihazı Önce Bağla Kısmından Sadece Data Seçili Olsun Geri Kalanların Tikini Kaldırın Sonra Romu Flashlayın Ardından Magisk 21.2.zip Dosyasını Flashlayın Ve cihazı Yeniden Başlatın Root Kurulum İşlemi Bu Kadar Cihazınız Bootloba Düşmeden Açılacak ve verilerinizde kaybolmayacak merak etmeyin.

Temiz Kurulum Rootlama: Sıfırdan Kurulum Yapacak Arkadaşlarda Rom Dosyasını Ardından Magisk 21.2.zip Dosyasını Flashlayıp Cihazı Yeniden Başlatsınlar Eğer Cihaz Bootloba Düşerse Twrp Moduna Geçip Format Data İşlemi Yapsınlar Cihaz Sorunsuz Açılacaktır.

NOT: Şahsım ve miuiturkiye.net yöneticileri sorumluluk asla kabul etmemektedir ! Cihazınızın başına gelebilecek hasardan asla sorumluluk kabul edilmemektedir.

Ekli dosyalar

• IMG_20200830_191130.jpg
    IMG_20200830_191130.jpg
    139,6 KB · Görüntüleme: 1.428
  • Screenshot_2020-11-09-23-34-10-313_com.android.vending.jpg
    Screenshot_2020-11-09-23-34-10-313_com.android.vending.jpg
    1,2 MB · Görüntüleme: 1.047
  • Screenshot_2020-11-09-23-33-02-458_com.miui.home.jpg
    Screenshot_2020-11-09-23-33-02-458_com.miui.home.jpg
    749,3 KB · Görüntüleme: 1.006
  • Screenshot_2020-11-09-23-32-28-001_com.android.incallui.jpg
    Screenshot_2020-11-09-23-32-28-001_com.android.incallui.jpg
    231,7 KB · Görüntüleme: 982
  • Screenshot_2020-11-09-23-32-19-682_com.android.incallui.jpg
    Screenshot_2020-11-09-23-32-19-682_com.android.incallui.jpg
    243,2 KB · Görüntüleme: 955
  • Screenshot_2020-11-09-23-29-45-334_com.android.phone.jpg
    Screenshot_2020-11-09-23-29-45-334_com.android.phone.jpg
    170,8 KB · Görüntüleme: 926
  • Screenshot_2020-11-09-23-29-28-161_com.android.thememanager.jpg
    Screenshot_2020-11-09-23-29-28-161_com.android.thememanager.jpg
    577,5 KB · Görüntüleme: 909
  • Screenshot_2020-11-09-23-29-23-257_com.android.thememanager.jpg
    Screenshot_2020-11-09-23-29-23-257_com.android.thememanager.jpg
    211,8 KB · Görüntüleme: 920
  • Screenshot_2020-11-09-23-28-24-001_lockscreen.jpg
    Screenshot_2020-11-09-23-28-24-001_lockscreen.jpg
    312,9 KB · Görüntüleme: 928
  • Screenshot_2020-11-09-23-28-10-134_com.android.thememanager.jpg
    Screenshot_2020-11-09-23-28-10-134_com.android.thememanager.jpg
    679,7 KB · Görüntüleme: 916
  • Screenshot_2020-11-09-23-27-52-916_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2020-11-09-23-27-52-916_com.android.settings.jpg
    214,5 KB · Görüntüleme: 922
  • Screenshot_2020-11-09-23-27-49-006_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2020-11-09-23-27-49-006_com.android.settings.jpg
    199,6 KB · Görüntüleme: 924
  • Screenshot_2020-11-09-23-27-35-224_com.miui.home.jpg
    Screenshot_2020-11-09-23-27-35-224_com.miui.home.jpg
    479,7 KB · Görüntüleme: 912
  • Screenshot_2020-11-09-23-27-40-092_com.miui.home.jpg
    Screenshot_2020-11-09-23-27-40-092_com.miui.home.jpg
    400,9 KB · Görüntüleme: 856
  • Screenshot_2020-11-09-23-27-45-512_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2020-11-09-23-27-45-512_com.android.settings.jpg
    182,3 KB · Görüntüleme: 845
  • Screenshot_2020-11-09-23-27-28-037_com.miui.home.jpg
    Screenshot_2020-11-09-23-27-28-037_com.miui.home.jpg
    1,4 MB · Görüntüleme: 874
Son düzenleme:

ugucum0202

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Uğur
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
36
Öncelikle Merhaba Arkadaşlar Redmi Note 9 Pro Joyeuse Global Cihaz İçin Genel Kapsamlı Root-Twrp Ve Eu Rom Kurulumu Anlatıcam Öncelikle Cihazınızın Kilidi Açık Olması Lazım Kilidi Açık Olan Cihaza Her Türlü İşlemi Yapabilirsiniz Öncellikle Cihazının Kilidini Açın Genel Olarak Kilit Açma Prosedürü Her Xiomi Cihazda Aynıdır Kilidinizin Açık Olduğunu Ve Tüm Driverlerin Eksiksiz Bir Şekilde Bilgisayarınızda Kurulu Olduğunu Varsayarak Cihazınıza Nasıl En Son Sürüm Eu Rom Kurmayı twrp ve root kurmayı Anlatıcam Unutmayınki Yaptıgınız her işlem kendi sorumlulugunuz altındadır rehberi adım adım takip ederseniz cihazı brick yapma olasılıgınız yok olduki yaparsanız kesinlikle sorumluluk tarafıma ait değildir ayrıca yapacagınız tüm işlemler cihazındaki her seyi siler resimler veriler rehberde dahil bu işlemleri yapmadan kesinlikle yedeklerinizi tamamen almalısınız eksiksiz bir şekilde ardından işlemlere başlayabilirsiniz ve unutmayın bu sadece global türkiye joyeuse olan cihazlar içindir curtana cihaza bunu atarsanız cihazınız brick olur ayrıca yurt dısı imei atılan cihaza atarsanız imeiniz silinebilir cihazınızın joyeuse global oldugundan emin olun imeisinin resmi oldugundan emin olun ve ardından kurulum işlemlerlerine başlayabilirsiniz

ilk Olarak Şu Adresten bilgisayarınıza dosyayı indirin
sonra indirdiginiz uygulamayı açın ardından telefonunuzu kapatın ve ses düğmesi kısma ve güç tusuna basılı tuttarak cihazı fastboot moduna alın ardından telefonu bilgisayara bağlayın sonra uygulamada 2 adet rusça seçenek göreceksiniz "Установить" buna tıklayın uygulama otomatik olarak kuracak twrpyi gelen cmd ekranında bir kaç defa enter tusuna basmanız gerekebilir ardından cmd ekranı kapanır ve cihazına twrp yüklenmiş olur ardından cihazın ses açma ve güç tusuna uzunca bir süre basarak twrp moduna geçebilirsiniz twrp modu açıldıgı zaman genelde cihazında herhangi bir desen şifre parola yoksa kilit ekranı için ayarldıgınız şifre istemez ama cihazında tanımladıgınız bir ekran kilidi şifresi varsa twrp ilk açılısta sizden şifre ister ve şifre olarak kilit ekranı için belirlediğiniz şifreyi girip twrp ana menüsüne erişebilirsiniz sonra twrp menüsünden ''wipe'' seçeneğine tıklıyorsunuz sonra ''format data'' seçeneğine tıklıyorsunuz ordaki siyah ekrana boşluk kısmına yani ''yes'' yazıyorsunuz ve wipe işlemini yapıyorsunuz sonra twrp işlemleri bitirdikten sonra tekrar twrp ana menüsüne dönüyorsunuz ''reboot button'' seçneğine basıp ''reboot recovery'' diyorsunuz ve cihazınızı yeniden reboot menüsünde açılır ardından cihazınızaı joyeuse için uygun olan şu linkten son sürüm eu romu indirdin indirdiğiniz romu recevory modda bilgisayara bağlı olan cihazınızın dahili depolama kısmına atıyorsunuz ardından ''install'' seçeneğine basıp indirdiğiniz romu ordan seçiyorsunuz ve twrp son sürüm eu romu kurmaya başlar kurulum işlemi tamamlandıktan sonra tekrar ''reboot'' tusuna basıp ''reboot system'' deyip sistemi yaniden başlatın ilk açılıs 15 20 dakiakaya kadar sürebilir kesinlikle bekleyin hiç bir işlem yapmayın sonra cihaz açılınca kurulum ekranı gelir kurulumu yapmadan cihazı güç tusu ile komple kapatın yeniden ses açma ve güç tusuna basılı tutarak twrp ekranına dönün ordan optional seçeneklere tıklayın magisk root deçenğine basın ve root işlemini başlatın root kurulumu bittikten sonra tekrar reboot system deyip sisteminizi yeniden baslatın ve root twrp ve en son sürüm eu rom yazılımınızın keyfini çıkarın size tavsiyem pitch black twrp kullanmanız olur hem arayüzü türkçe hemde hersey daha anlaşılır ve joyesue cihaz için %100 uyumlu ben rom kurulumu ardından pitch black twrp ile komple sistem yedeği aldım olduki cihaz soft brick felan olurrsa fastboot yada twrp ekranında kalırsa yeniden aldıgım yedeğe dönüp sistemi kurtarabiliyorum en son sürüm pitch black twrp linkinide buraya bırakıyorum dileyen arkadaş indirip deneyebilir kurulumu son derece basit dediğim tüm işlemleri yapıp kurulumu bitirdikten sonra cihazı yeniden twrp modunda açın ve indirdiğin pitch black twrypi telefonunuza atıp instaall seçeneğinden cihazına flaşhlayın ve keyfini çıkarın bu linkten flashnabilir sürümü indirip twrpden flashlayabilirsiniz ama bunu en son işlem olarak yapmanız lazım rehberdeki hersei uyguladıktan sonra bunu kurun cihazınızın tüm yedeklerini alın bilgisayrınıza yada hafıza kartınıza atın yedekleri ardından olası tüm problemlerde yeniden sağlam yedege dönebilirsiniz. tüm görüş ve öneri ve sorularınıza açığım arkdaşlar yardımcı olabilirsem ne mutlu
Elinize sağlık. Konuyu görseller ile desteklerseniz daha da faydalı olur bence.

aslan568

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaşar
Cihazım
Mi Note 10 Pro
Meslek
tekniker
Konular
33

werigolat

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Caner
Cihazım
xaomi note 9 Pr
Konular
0
Fotoğraf ilede yapabilirdin anlatimi daha iyi olurdu eline sağlık

güney123

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
can
Cihazım
glaxy note 3
Konular
0
aslan568 arkadas bu linkten silinmis eger elinde varsa baska bir yere yükleye bilirmisin tesekkürler..

aslan568

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaşar
Cihazım
Mi Note 10 Pro
Meslek
tekniker
Konular
33
Son düzenleme:

Assault79

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
MetinKocabay
Cihazım
Mi 13 T
Meslek
İnsan Sarrafı
Konular
35
Bende jouyuse Endonezya romu var fark edermi.

aslan568

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaşar
Cihazım
Mi Note 10 Pro
Meslek
tekniker
Konular
33

Jinzo

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Mi 9 SE
Meslek
Öğrenci
Konular
20
Reis dediklerini aynen yaptım eu rom flashlarken error 7 hatası veriyor kurmuyor. Ne yapmalıyım ?

Üst Alt