Hangi Romu Kullanıyorsunuz?

• Kullanılan toplam oy
    695

mogun

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
MÜCAHİT
Cihazım
MAX 3
Meslek
Öğretmen
Konular
1
aslan568 'e katılıyorum. Son güncellemeyi yaptım. Telefonda bariz kasma, ağırlık ve özellikle chrome'da kararsızlık mevcut. Telefonda ısınma hissetmezdim. Isındığını hissediyorum. Oyun falan da hiç oynamam. Tekrar sizin ilk başlıktaki roma ilk firsatta dönmeyi istiyorum.

Düzenleme: Konuda ilk paylasilan ve globaldan EU'ya geçiş yapıp kurduğum ilk Eu romu 3 kere yükledim. Ama her defasında twrp ekranı açıldı. Sonra güncel romu yukleyince telefon normal açıldı. Hakikaten geriye dönüş yapmak istiyorum. Bu arada bu denemelerde bir veri kaybı yaşamadım. Geri dönüş konusunda yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleme:

Tarkuruscuu

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tarık K.
Cihazım
Poco X3 Pro
Meslek
İnfaz Koruma
Konular
23
aslan568 'e katılıyorum. Son güncellemeyi yaptım. Telefonda bariz kasma, ağırlık ve özellikle chrome'da kararsızlık mevcut. Telefonda ısınma hissetmezdim. Isındığını hissediyorum. Oyun falan da hiç oynamam. Tekrar sizin ilk başlıktaki roma ilk firsatta dönmeyi istiyorum.

Düzenleme: Konuda ilk paylasilan ve globaldan EU'ya geçiş yapıp kurduğum ilk Eu romu 3 kere yükledim. Ama her defasında twrp ekranı açıldı. Sonra güncel romu yukleyince telefon normal açıldı. Hakikaten geriye dönüş yapmak istiyorum. Bu arada bu denemelerde bir veri kaybı yaşamadım. Geri dönüş konusunda yardımcı olursanız sevinirim.
Hocam bir de global rom flash işlemi yapıp sonrasında eu stabil rom flash işlemi yapar mısınız ? Belki dönüş sağlanır.

tzftw

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Engin Demir
Cihazım
Xiaomi Mi Note
Konular
1
Selamlar, global 11.0.4 sürümünü rootlu kullanıyorum. Veri kaybı yaşamadan eu rom'un son sürümünü kurup root yapabilir miyim?

Tarkuruscuu

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tarık K.
Cihazım
Poco X3 Pro
Meslek
İnfaz Koruma
Konular
23
Selamlar, global 11.0.4 sürümünü rootlu kullanıyorum. Veri kaybı yaşamadan eu rom'un son sürümünü kurup root yapabilir miyim?
Veri kaybetmeden malesef kurulum olmaz format data yapılması zaten son aşamada gerekli. Fotoğraf, kişiler vb. Önemli olan belgelerinizi SD kart, bilgisayar, USB bellek vb. Harici depolamaya kopyalayıp aşamaları sırasıyla uygularsanız sorunsuz kurulum ve root yapabilirsiniz.

(Şahsi önerim MIUI Eu 12 yerine MIUI Eu 11.0.7 kurmanızı tavsiye ederim çünkü pil konusunda ve performans konusunda bariz gereksiz fark var.)

asgtr

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Asg
Cihazım
Resmi Note 9 Pr
Konular
0
android 11 olan sürümü kurdum(xiaomi.eu_multi_HMNote9ProEU_V12.0.1.0.RJZMIXM_v12-11.zip). ilk açılış diğerlerine göre 10 dk sürdü. korkutmadı değil. orangefox twrp ile kurdum. dalvik cache & önbellek temizliği yaptım o kadar.

daha hiç resetlemedim. 100 % pil dolulukla kurulum başlatmıştım. şuan 30 dk lık pil tüketimi %96 olmuş. play store güncellemeleri vs yapıyordu en son. bakalım bir kendine gelsin. geri dönüş yaparım. ısınma olayı ilk kurulumda doğaldır. bütün servisler, uygulamalar vs işlemciye yük bindiriyor. daha sonra ısınacak mı görürüz.

youtube ve samsung internet browser ağırlıklı kullanıyorum telefonu genelde. sosyal medya kullanımım yok neredeyse.

MuRo123

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Mi5
Konular
0
android 11 olan sürümü kurdum(xiaomi.eu_multi_HMNote9ProEU_V12.0.1.0.RJZMIXM_v12-11.zip). ilk açılış diğerlerine göre 10 dk sürdü. korkutmadı değil. orangefox twrp ile kurdum. dalvik cache & önbellek temizliği yaptım o kadar.

daha hiç resetlemedim. 100 % pil dolulukla kurulum başlatmıştım. şuan 30 dk lık pil tüketimi %96 olmuş. play store güncellemeleri vs yapıyordu en son. bakalım bir kendine gelsin. geri dönüş yaparım. ısınma olayı ilk kurulumda doğaldır. bütün servisler, uygulamalar vs işlemciye yük bindiriyor. daha sonra ısınacak mı görürüz.

youtube ve samsung internet browser ağırlıklı kullanıyorum telefonu genelde. sosyal medya kullanımım yok neredeyse.
Vereceğin bilgileri merakla takip ediyorum. Şimdiden teşekkürler.

mogun

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
MÜCAHİT
Cihazım
MAX 3
Meslek
Öğretmen
Konular
1

Merhaba. En son hangi rom vardı cihazınızda.

Drkirpi

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
Redmi Note 9 Pr
Konular
5
Merhaba. En son hangi rom vardı cihazınızda.
A11 kullandığına göre hocam son global rom vardır.Ki bence aşırı bir kasma durumu var ki YouTube da ayarları yaparken çok kasıyor niye çözemedim.

ilkemdemirtas

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
İlkem
Cihazım
Mi Note 8 Pro
Konular
12
Merhaba, son gelen guncellemeyi temiz kurulum yaptım. Yalnız Ttec Airbeat Free kulaklığım var. Müzik veya Videoda problem yok ama, son güncellemeden sonra Telefon gorusmelerinde 30 saniyede bi kopup geri bağlanıyor. Guncellemeden sonra oldu.Değişen bir bluetooth ayarımı var?

Redmi Note 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt