İpucu Redmi Note 8 Pro - SoftBrick | HardBrick | BootLoop - Hakkında Önemli Bilgilendirme !

AspecTR

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
*
Cihazım
*
Konular
37

salim koclar

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
salim
Cihazım
note 8 pro
Konular
0
evet full siyah ekran ve aygın yöneticisinde sadece mediatek preloader vardı :)
azim ve her sistemin açıgı vardır.. ne fastboot nede recoverygirilmiyordu..

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
ustadım basıma geldi iyi okumamışsın galiba hard brick diyorum ve cozum buldum suan tel hali hazırda kullanıyorum
Gayet iyi okudum hocam :)
yaşadığınız sorun için yetkili hesap gerekmemiş olabilir sebebi de şu 3 tür brick var
Artık ispat edilmiştir ki,
1) Hard brick
Bir sürüme diğer bir sürümden boot.img yüklemek. Bu zaman telefon hard brick oluyor. Buna başka bir misal, telefon sürümünü versiyonu twrp üzerinden düşürmek. Ayağa kalkması yalnız ve yalnız yetkili hesap vasıtasıyla oluyor.
2) Half brick
Twrp kurmak - cihaza uyumu olmayan twrp kurduğumuz zaman cihaz half brick oluyor. Ayağa kalkması bataryanın bitmesini beklemek, yada telefonun arka kapağını çıkarıp bataryanı ayırmak gerekiyor. Bundan sonra ise telefon fasrboot moduna giriyor.

3) Mega brick
Telefona uyumlu sürüm ve ya twrp kurarken hatalar sebebinden telefonun sürekli açılıp kapanması. Sürekli restart yapması mega brick oluyor. Ayağa kalkmasını kendimiz yapıyoruz. Telefon karanlık ekranda kalıyor. Fastboot ve twrp ya girmesini göremiyoruz. Lakin uzun uzun power tuşuna bastığımızda titreşim oluyor. Ayağa kalkmasını kendimiz yapıyoruz. Telefon karanlık ekranda olsa da normalde fasrboot moduna nasıl alınırsa öyle yaparak telefona sürüm kuruyoruz.

Eğer hard brick olmuş olsa idi cihaz yetkili hesap gerekirdi
cihaz tam olarak brick olmamış bu insanlar boşuna mı cihazını yolluyor sanıyorsunuz ?

salim koclar

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
salim
Cihazım
note 8 pro
Konular
0
1-
1) Hard brick
Bir sürüme diğer bir sürümden boot.img yüklemek. Bu zaman telefon hard brick oluyor. Buna başka bir misal, telefon sürümünü versiyonu twrp üzerinden düşürmek. Ayağa kalkması yalnız ve yalnız yetkili hesap vasıtasıyla oluyor.

tamda posp rom yüklerken oldu dostum...

telefon preloader baska bişi görmüyordu

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
1-
1) Hard brick

tamda posp rom yüklerken oldu dostum...

telefon preloader baska bişi görmüyordu
Tamamdır hocam o zaman çözüm bulmanıza sevindim Yes~~ umarım cihazınız yetkili hesaba gerek duymaz hiç bir zaman
o durumu yaşadığınız zaman işin rengi çıkıyor çünkü :)

AspecTR

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
*
Cihazım
*
Konular
37
Gayet iyi okudum hocam :)
yaşadığınız sorun için yetkili hesap gerekmemiş olabilir sebebi de şu 3 tür brick var
Artık ispat edilmiştir ki,
1) Hard brick
2) Half brick
Twrp kurmak - cihaza uyumu olmayan twrp kurduğumuz zaman cihaz half brick oluyor. Ayağa kalkması bataryanın bitmesini beklemek, yada telefonun arka kapağını çıkarıp bataryanı ayırmak gerekiyor. Bundan sonra ise telefon fasrboot moduna giriyor.

3) Mega brick
Telefona uyumlu sürüm ve ya twrp kurarken hatalar sebebinden telefonun sürekli açılıp kapanması. Sürekli restart yapması mega brick oluyor. Ayağa kalkmasını kendimiz yapıyoruz. Telefon karanlık ekranda kalıyor. Fastboot ve twrp ya girmesini göremiyoruz. Lakin uzun uzun power tuşuna bastığımızda titreşim oluyor. Ayağa kalkmasını kendimiz yapıyoruz. Telefon karanlık ekranda olsa da normalde fasrboot moduna nasıl alınırsa öyle yaparak telefona sürüm kuruyoruz.

Eğer hard brick olmuş olsa idi cihaz yetkili hesap gerekirdi
cihaz tam olarak brick olmamış bu insanlar boşuna mı cihazını yolluyor sanıyorsunuz ?
Hocam bizim cihazda biraz daha farklı oluyor.Siyah ekran brick te kurtulabilen ve kurtarılamayan var.Eğer ki ses açma tuşu haricinde güç düğmesi,ses kısma düğmesi veya boşta iken preloader gözüküyorsa kurtulabilir.Ama eğer yok ise ve sadece ses açma da mediatek usb port görünürse o zaman hard brick oluyor.

salim koclar

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
salim
Cihazım
note 8 pro
Konular
0
hocam uzun uzuna burda atışmaya gerek yok varsa ben iddalıyım ve yaparım diyorum.... hemde ücretsiz..

kendisine de yaptırırm

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Tamamdır hocam bir şey demiyorum Yes~~
ne mutlu size bizi de bilgilendirirseniz onardığınız diğer cihazları biz de aydınlanmış oluruz

muhammed540

...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Samsung s20 FE
Konular
353
hocam uzun uzuna burda atışmaya gerek yok varsa ben iddalıyım ve yaparım diyorum.... hemde ücretsiz..

kendisine de yaptırırm
Posp rom yüklerken servis preloader'i yüklenir. Bu sistem cihaz brick olsa bile kurtarılabilir olmasını sağlar. En baştan bu bilgiyi verseydiniz cevabını verirdim. MIUI romda aynı şey başınıza gelirse yetkili hesap isteyecektir

Eğer halen kurtarabilirim diyorsanız beraber cihazınızı uygun şartlar altında brick yapabiliriz

Üst Alt