İpucu Redmi Note 8 Pro - SoftBrick | HardBrick | BootLoop - Hakkında Önemli Bilgilendirme !

pwrmn72

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ismail
Cihazım
note 8 pro
Konular
2
bu yetkili hesap modeline sizi kim soktu bilmiyorum ama ben daha dün note 8 pro ( begonia ) hard brik oldu ve 2 saatlik bir uğraş ile sorunu cozdum ve yetkili hesap vs hiç bir şey istemedii isteyen arkadaşlara yardımcı olurum ücret talep etmiyorum allah razı olsun dese yeter

Nasıl kanka botloader kapalı ve redmide kalan cihaz nasıl olacak telefonu sattım bu yuzden

salim koclar

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
salim
Cihazım
note 8 pro
Konular
0
hazırda brick cihaz varsa hemen deneriz..

tlgssk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
tlg
Cihazım
android
Konular
0
Cihaz HardBrick oldu, yani görüntü yok, titreşim yok, fastboot ve Recovery moda girmiyor ve sadece şarja veya bilgisayar'a bağlandığında LED ışık yanıyor ve Pc'de aygıt yöneticisinde 3-5 saniyeliğine MTK USB Port olarak görünüp kayboluyor ise;

deoyu izlemenizi tavsiye ederim. YEtkili hesap, batarya sökme vs işlemlere gerek kalmadan cihaz düzeltilmiş...

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Video açıklamasında yer alan önemli bilgilendirme:
- Eğer CFW custom ROM işlemleri sırasında hardbrick oldu ise bu yöntemle düzelebilir,
- MIUI rom işlemleri esnasında hardbrick oldu ise Mi Authorized account gerekir,
- Aşağıda yer alan dosyaları indirin,
- MTK portunu PC nin tanıması 15 saniye sürebilir, ısrarla tuşlara basmaya devam edin (ses kısma ve güç tuşalarına da basılı tutup deneyebilirsiniz)
- Sadece tgz uzantılı fastboot ROMları indirin, .zip uzantılı olanlar çalışmaz

Son düzenleme:

AspecTR

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
*
Cihazım
*
Konular
37
Cihaz HardBrick oldu, yani görüntü yok, titreşim yok, fastboot ve Recovery moda girmiyor ve sadece şarja veya bilgisayar'a bağlandığında LED ışık yanıyor ve Pc'de aygıt yöneticisinde 3-5 saniyeliğine MTK USB Port olarak görünüp kayboluyor ise;

deoyu izlemenizi tavsiye ederim. YEtkili hesap, batarya sökme vs işlemlere gerek kalmadan cihaz düzeltilmiş...

- Eğer CFW custom ROM işlemleri sırasında hardbrick oldu ise bu yöntemle düzelebilir,
- MIUI rom işlemleri esnasında hardbrick oldu ise Mi Authorized account gerekir,
- MTK portunu PC nin tanıması 15 saniye sürebilir, ısrarla tuşlara basmaya devam edin (ses kısma ve güç tuşalarına da basılı tutup deneyebilirsiniz)
Tanım için teşekkürler hocam,Mediatek USB port zaten her cihazda oluyor,preloader flashlansa bile preloader silinmesi durumuna karşılık Read Only haliyle bir USB port her zaman bulunuyor

Ayrıca adam Boot dosyasını silmiş,cihaz fastboota girer.Kablo bağlı değil iken fastboot tuşlarına basıyoruz ve titreşim geldiği anda kabloyu bağlıyoruz öncekine göre uzun bir titreşim gelince de cihaz fastboota geçmiş oluyor

Adam preloaderi düzenlemeden flash yapıyor,bunda da cihaz olduğu gibi kalır diye biliyorum

telekinezi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tele
Cihazım
Note 8 pro 128
Konular
0
evet full siyah ekran ve aygın yöneticisinde sadece mediatek preloader vardı :)
azim ve her sistemin açıgı vardır.. ne fastboot nede recoverygirilmiyordu..
Aygıt yöneticisinde telefonunuz MediaTek PreLoader USB VCOM şeklinde görünüyorsa SP Flash tool ile yüklemek zaten çoçuk oyuncağı. Eğer sadece MediaTek USB Port olarak görünüyorsa orda dur.

AspecTR

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
*
Cihazım
*
Konular
37
Aygıt yöneticisinde telefonunuz MediaTek PreLoader USB VCOM şeklinde görünüyorsa SP Flash tool ile yüklemek zaten çoçuk oyuncağı. Eğer sadece MediaTek USB Port olarak görünüyorsa orda dur.
Çocuk oyuncağı olmaz,bu programın şakası yok çünkü.Preloader in tiki kaldırıldığında pmt changed hatası verebilir, downloading da 100 de kalabilir,kurulum şekli yüzünden telefon flashlama aşamasında preloader olmasına rağmen önce USB portu gösterebilir,(downloading Only da böyle bir şey olmaz ama)IMEI silinip bl kapanabilir,preloader seçilince eng romdaki preloader ile değiştirilmek unutulabilir.O yüzden miflash tan bile daha çok dikkatli olmak gerek bu programda.Her an IMEI gidebilir bl kapanabilir,her an preloader gidip sadece USB port gelebilir.

telekinezi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tele
Cihazım
Note 8 pro 128
Konular
0
Çocuk oyuncağı olmaz,bu programın şakası yok çünkü.Preloader in tiki kaldırıldığında pmt changed hatası verebilir, downloading da 100 de kalabilir,kurulum şekli yüzünden telefon flashlama aşamasında preloader olmasına rağmen önce USB portu gösterebilir,(downloading Only da böyle bir şey olmaz ama)IMEI silinip bl kapanabilir,preloader seçilince eng romdaki preloader ile değiştirilmek unutulabilir.O yüzden miflash tan bile daha çok dikkatli olmak gerek bu programda.Her an IMEI gidebilir bl kapanabilir,her an preloader gidip sadece USB port gelebilir.
Zaten öyle oldu. ENG ROM'dan sonra farklı bir preloader denedik. Cihaz MediaTek USB Port'a düştü. Burda sorun SP flash tool değil. Burda sorun Xiaomi'nin yeni ROM ile Preloader portunu kapatması. Yoksa SP Flash tool çocuk oyuncağı. Cihaz alırken MediaTek tercih ediyorum. Yıllardırda SP Flash tool kullandım. Akıllı saatten tablete kadar yüzlerce kere kurulum yaptım ve hiç sorun yaşamadım. İlk defa Xiaomi bu sorunu yaşadık. Xiaomi güzel bir kazığı. Ha akıllandık. ENG ROM'dan sonra aynı hataya düşmeyiz. SP Flash tool, sonuna kadar arkasındayım korkum yok. Ama önce telefonu eski haline getirmem gerekiyor. Şu yetkili hesabı olan kimdi forumda?

AspecTR

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
*
Cihazım
*
Konular
37
Zaten öyle oldu. ENG ROM'dan sonra farklı bir preloader denedik. Cihaz MediaTek USB Port'a düştü. Burda sorun SP flash tool değil. Burda sorun Xiaomi'nin yeni ROM ile Preloader portunu kapatması. Yoksa SP Flash tool çocuk oyuncağı. Cihaz alırken MediaTek tercih ediyorum. Yıllardırda SP Flash tool kullandım. Akıllı saatten tablete kadar yüzlerce kere kurulum yaptım ve hiç sorun yaşamadım. İlk defa Xiaomi bu sorunu yaşadık. Xiaomi güzel bir kazığı. Ha akıllandık. ENG ROM'dan sonra aynı hataya düşmeyiz. SP Flash tool, sonuna kadar arkasındayım korkum yok. Ama önce telefonu eski haline getirmem gerekiyor. Şu yetkili hesabı olan kimdi forumda?
Uzaktan halledilecekse H.kadioglu var hocam

Üst Alt