İpucu Redmi Note 8 Pro - SoftBrick | HardBrick | BootLoop - Hakkında Önemli Bilgilendirme !

serhat.yldz

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat
Cihazım
Redmi Note 9S
Konular
315
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Sorun Çözülmüştür:

Redmi Note 8 Pro
SoftBrick, HardBrick, BootLoop,

Hakkında Önemli Bilgilendirme !

Merhaba arkadaşlar, son zamanlarda Redmi Note 8 Pro cihazını Brick duruma düşüren veya Bootloop(Redmi logosunun sürekli tekrarlayıp yeniden başlaması) duruma düşüren kişileri görüyorum, ki şahsım da kendi cihazımı brick duruma düşürmüş ve sonrasında cihazı yetkili hesap ile kurtarmış biri olarak sizleri bilgilendirmek istedim.

Öncelikle Redmi Note 8 Pro'ya TWRP yüklerken veya ROOT işlemi yaparken dikkat etmenizi, cihazınıza ve yazılım sürümünüze uygun dosyaları yüklemenizi önemle duyururum.

Şimdi nedir bu Redmi Note 8 Pro'daki olay öncelikle ondan bahsedelim. Twrp yüklerken, uyumsuz twrp sonucu cihaz Brick veya Bootloop duruma düşürebiliyor ve bazı arkadaşlar da bu cihaza Root'da atmak istiyor lakin bu cihaza root atmak snapdragon işlemcili cihazlardaki gibi sistemi ve kurulumu yok, en azından şu anlık böyle. Snapdragon işlemcili bir cihazda fastboot kodları ile TWRP'yi kuruyorsunuz sonra Magisk yüklüyorsunuz ve Twrp ve Root işlemi başarılı şekilde gerçekleşiyor. MTK işlemcili bu cihazda Root yapabilmek için TWRP'den yapılan bazı işlemler var(bknz.). Dolayısı ile direk Magisk'in son sürümünü TWRP'den kurmak cihazı Brick veya Bootloop'a düşürüyor.

Nelere Dikkat Etmelisiniz;
– Mutlaka MIUI ve Android sürümünüze uygun TWRP kurmalısınız.
– Mutlaka Root için direk Magisk dosyasını yüklememelisiniz, en azından şu anlık böyle.
– Mutlaka araştırmadan, kesin bilgi almadan hareket etmeyin ve snapdragon işlemcili bir cihaz kullanıcısının yaptığı işlem gibi cihaza Root ve Twrp yüklememeye çalışın.
– Ve mutlaka bu cihazın MTK işlemcili bir cihaz olduğunu unutmamalısınız.

Cihaz Bootloop'a düştü, Redmi logosu sürekli tekrarlayıp yeniden başlıyor. Fastboot ve Recovery moda girmiyor ise;
Çözüm için birkaç seçenek var. Bir tanesi UfiBox yöntemi ile açılır. Ne yazık ki ücretli bir işlem bu ve UfiBox telefon tamircilerinde bulunur.
İkinci seçenek ve en garantili olanı, Mi Yetkili Hesap ile Sp Flash Tool'dan Rom yüklemek. Ne yazık ki Yetkili Hesap'da telefon tamircileri veya Yetkili Servislerde bulunur, yani bu da ücretli bir işlemdir. Ama cihaz garantili ise belki yetkili servis ücret almayabilir, kullanıcı hatası demez ise tabiki.
Eğer Fastboot moda girebiliyor iseniz şanslısınız demektir, cihaz hangi MIUI ve Android sürümde ise o Romun dosyasının içinde ki boot.img dosyasını, CMD ekranda alttaki kodlar ile boot imajını yükleyiniz.
Kod:
fastboot devices
Kod:
fastboot flash boot boot.img
Kod:
fastboot reboot
veya Fastboot Romu indirip ile cihazı fastboot moduna alarak Romu "clean all" işaretli olacak şekilde yükleyiniz..
Bu alttaki video da ise yine cihaz Fastboot moda giriyor ise Mi Flash aracı olmadan CMD ekran da ROM yükleyebilirsiniz.

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Cihaz HardBrick oldu, yani görüntü yok, titreşim yok, fastboot ve Recovery moda girmiyor ve sadece şarja veya bilgisayar'a bağlandığında LED ışık yanıyor ve Pc'de aygıt yöneticisinde 3-5 saniyeliğine MTK USB Port olarak görünüp kayboluyor ise;

Ekli dosyalar

• IMG_20191213_024848_396.jpg
    IMG_20191213_024848_396.jpg
    85,5 KB · Görüntüleme: 425
  • IMG_20191213_024842_213.jpg
    IMG_20191213_024842_213.jpg
    105,6 KB · Görüntüleme: 463
  • IMG_20191213_025402.jpg
    IMG_20191213_025402.jpg
    356,4 KB · Görüntüleme: 414

serhat.yldz

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat
Cihazım
Redmi Note 9S
Konular
315
Redmi Note 8 Pro Hard Brick Örneği.
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Pil konektörü çıkarma yöntemi.

evandro42

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Konular
3
Ya tam kolları sıvadım, cihaza twrp, global rom kurulumu falan deneyeceğim bunları okuyunca tırstım. Çin romunu kullanmaya devam mı etsem acaba.

MI 4LTE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mtunc52

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Xiaomi mi8
Konular
1
Bende bu cihazı brick ettim ve malesef kapağı açıp batarya soketini söküp yetkili hesap ile sp flash tool ile açtırdım.

volkan072

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
orda düzey
Cihazım
g955fd
Konular
0
Bende bu cihazı brick ettim ve malesef kapağı açıp batarya soketini söküp yetkili hesap ile sp flash tool ile açtırdım.
merhaba hocam benimde şuan aynı sorun var nerede yaptırdınız bana yardımcı olurmusunuz ? ekran fastbot recovery hiç birşey açılmıyor. sadece usb bağlanca power ve ses açma tutuşunu basılı tutunca bilgisayardan ses geliy mediastek usb bağlantısı geliyor ama 10 saniye sonra beni tekrar düşüyor.

mtunc52

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Xiaomi mi8
Konular
1
Zenex e özel mesajla ulaşın

serhat.yldz

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat
Cihazım
Redmi Note 9S
Konular
315

man.inflames

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
eray can
Cihazım
REDMİ NOTE 7
Konular
0
Doğru düzgün yaptıktan sonra birşey olmaz ben twrp magisk EU rom flashladım bana mısın demedi sizin dediğiniz redmi logosunda takılmayı yapıyor ama büyütülecek bişey değil wipe format data yes yapınca tak diye açılıyor çok abartılmış

Üst Alt