Rom Redmi Note 8 Pro - OctaviOS v2.9 Android 11 (Şiddetle Tavsiye)

Bergee

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berke
Cihazım
iP8 Plus&X3 NFC
Meslek
Art Designer
Konular
79
Herkese selamlar,

Bu romu kurdum Niagara Launcher Pro sürümü ile de güzel bir ikili oldular ve şu an için gayet memnunum. Ancak şöyle bir sıkıntım var konu içerisinde yer alan Magisk flashlamış olmama rağmen root işinde sıkıntı var. Bazı root checker uygulamaları rootlu gösteriyor bazıları rootsuz gösteriyor. Titanium Backup yükledim root izni kontrol ekranında o şekilde kalıyor ve ilerlemiyor. Ben bu cihaza nasıl sağlıklı bir şekilde root yapabilirim?

Bir de bu roma uygun sorunsuz çalışan Google Cam sürümü var mıdır acaba ?

NOT : Root sorunu çözüldü GCam arayışı devam ediyor.
Root sorununu nasıl çözdünüz hocam? Ben hiç öyle bir sorunla karşılaşmadım da karşılaşan olursa diye çözümü konuya alıntı olarak ekleyebilirim sizin adınıza :)

ademsahin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adem ŞAHİN
Cihazım
Mi Band 4
Konular
37
Root sorununu nasıl çözdünüz hocam? Ben hiç öyle bir sorunla karşılaşmadım da karşılaşan olursa diye çözümü konuya alıntı olarak ekleyebilirim sizin adınıza :)
Aslında sorun denemez benim hatam kaynaklı ben direk recovery üzerinden flashlayıp denemiştim hata veriyordu sonra magisk uygulamasına girmek geldi aklıma tıklayınca bir uyarı verdi yanlış hatırlamıyorsam tam paketi yüklemek istiyor musunuz tarzı bir şeydi tıkladım indi kurdu ve düzeldi :)

Hocam romun şarj süresine gerçekten bayıldım her zaman kullandığım şekilde kullanıyorum normalde başka cihazlarda şimdiye şarjım en iyi ihtimalle yüzde 40 kalırdı o da fazla kullanmazsam eğer ama şimdi aktif kullanım ile yüzde 50 kaldı. Performans olarak da gayet memnunum sadece aosp çok alışkın olmadığım için garip geldi onun dışında iyi anlaşıyoruz ve şimdiye kadar herhangi bir hata ile de karşılaşmadım.

Sadece ufak bir sıkıntım var ama rom kaynaklı mı emin olamadım sanki diğer cihazlara göre WiFi ve hücresel veri bir tık daha yavaş gibi geldi ama dediğim gibi kesin öyle diyemiyorum bana da öyle gelmiş olabilir. Aosp romlarda bu tür sorun yaşayan olduysa ne tavsiye eder acaba?

Çok uzadı farkındayım ama rootlu cihazlar için şunu da mutlaka kur bu modül olmazsa olmaz dediğiniz uygulamaları da paylaşırsanız sevinirim :)

nimus

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Nuri
Cihazım
Resmi Note 8 pr
Konular
0
Platform tools ile bootloader açılıyor mu yoksa bootloader kilidini önceden açmalı mıyız?

Eren Akbaş

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
11
Platform tools ile bootloader açılıyor mu yoksa bootloader kilidini önceden açmalı mıyız?
Açılmıyor kendiniz açmanız lazım. MTKClient ile tek tık açılıyor, forumda gönderisi vardı sanırım.

serhend001

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ahmet Nail
Cihazım
Redmi Note8 Pro
Konular
1
OctaviOS v3.2 - UNOFFICIAL | Android 12. yüklemek istiyorum ancak hata veriyor
Romu kuran oldu mu acaba ya da herhangi bir bilgisi olan var mı

meftunbey

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi note 8 pr
Konular
1
Benim mıuı 12.0.3 te bunu yükleyebilir miyim?

Serifcelik

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serif
Cihazım
Note 8 pro
Konular
15
OctaviOS v3.2 - UNOFFICIAL | Android 12 çıktı.

Serifcelik

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serif
Cihazım
Note 8 pro
Konular
15
Açılmıyor kendiniz açmanız lazım. MTKClient ile tek tık açılıyor, forumda gönderisi vardı sanırım.
platform tools ne işe yarıyor kardeşim.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

platform tools ne işe yarıyor kardeşim. ayrıca twrp yi platform tools çalıştırmadan direk fastboıot modunda kursak olmaz mı

Son düzenleme:

Serifcelik

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serif
Cihazım
Note 8 pro
Konular
15
Bak bu üzer işte 😔 Çok bekliyordum android 12 gelmesini 😔 Sağlık olsun nusantra romunu deneriz bizde onun içinde güzel yorumlar var 😂
3.1 - Android 12 çoktan çıktı kardeşim. Bende şuan lite greshan 12.5.5 yüklü brp 3.5.2 twrp ve magisk var. Direk wipe yapıp romu kurabilir miyim

Üst Alt