Rom Redmi Note 8 Pro - OctaviOS v2.9 Android 11 (Şiddetle Tavsiye)

Bergee

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berke
Cihazım
iP8 Plus&X3 NFC
Meslek
Art Designer
Konular
79
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Herkese merhabalar, öncelikle bir çok rom denemesinden sonra fazlasıyla beğendiğim ve stabillik performans açısından şiddetle tavsiye ettiğim bu güzel rom'u sizlerle paylaşmak istedim gerçekten muazzam bir performansa sahip aynı zamanda pil dostu bu rom hepinizin aradığı ve sabit bir şekilde kalacağınız rom. MIUI arayüzü güzel güzel olmasına ama çok büyük bir sorunu var ki; PİL ÖMRÜ! Redmi Note 8 Pro MTK bir işlemciye sahip olduğu için custom rom bulmak çok zor mecburi olarak AOSP romlara kalıyoruz.. Neyse lafı pek fazla uzatmadan kurun ve farkı hissedin diyerek rom'a geçiş yapıyorum. Özelleştirmeside oldukça bol.

- ROM İNCELEME -

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

- KURULUM -
(Küçük bir not; MIUI 12.5 Global ya da India romunda olmanız gerekli!)

İlk olarak indirme bağlantılarındaki dosyaları sırasıyla indirelim. Ve winrar dosyalarımızı masaüstümüzde tutalım.
İndirdikten sonra adım adım dikkatli bir şekilde buraları yapalım;

Öncelikle telefonumuzu bilgisayarımıza bağlıyoruz, daha sonrasında
ROM dosyamızı telefonumuzun "dahili depolama birimine" atıyoruz.
Attıktan sonra cihazımızın
geliştirici seçeneklerinden USB Hata ayıklama modunu aktif ediyoruz ve cihazımızı fastboot moduna alıyoruz.
Fastboot moduna aldık şimdi "
PLATFORM TOOLS" winrar dosyamıza sağ tıklayıp buraya çıkar diyoruz.
Masaüstüne klasör olarak gelmiştir.
Şimdi de "
RECOVERY" dosyamıza sağ tıklayıp buraya çıkar diyoruz. Bu da masaüstüne gelmiştir artık.
Şimdi masaüstüne çıkardığımız "
PLATFORM TOOLS" klasörüne giriyoruz.
Girdikten sonra yukarıda bulunan;

Enterladıktan sonra önümüze gelen cmd ekranına aşağıdaki resimde görüldüğü gibi "fastboot devices" yazıp enterlıyoruz.

Sonra cmd ekranı ile işimiz bitiyor artık.

Masaüstüne çıkardığımız "RECOVERY" klasörümüze girip "1.FlashBRPMiuiA11Unified" dosyamızı çalıştırıyoruz.
Çalıştırdıktan sonra kendisi işlemleri yapıyor ve "Press any key to continue ..." yazısının gelmesini bekliyoruz bu yazı geldikten sonra herhangi bir tuşa basıyoruz o ekran kapanıyor telefonumuza da recovery yüklenmiş oluyor.

Recovery'e atacaktır muhtemelen sizi atmaz ise kendiniz recovery ekranına girip "wipe" kısmına girip "advanced wipe" ye giriyorsunuz.
Girdikten sonra buradan "Dalvik / ART Cache" - "System" - "Vendor" - "Data" ve "Cache" kutucuklarını seçip "Swipe to wipe" yapıyoruz.
Bittikten sonra back tuşuna basıp geri geliyoruz "Install" sekmesini seçip ROM dosyamızı seçip "Swipe to confirm Flash" yapıyoruz.
Rom yüklendiği zaman back tuşuyla yine recovery'nin ana menüsüne geliyoruz.
Buradan tekrar "wipe" kısmına giriyoruz bu sefer "format data" yerine girip "yes" yazıyoruz kutucuğa ve onaylıyoruz.
Hata verebilir bu kısımda korkmayın!
Tekrar back tuşuyla ana menüsüne dönüp "Reboot" kısmına girip buradan "Recovery" seçip telefonu recoverye yeniden başlatıyoruz.
Tekrar recovery açıldıktan sonra tekrar "wipe" kısmına girip "format data" kısmına girip yine "yes" yazıyoruz kutucuğa ve yine onaylıyoruz bu sefer hatasız formatlayacaktır.
Formatlama bittikten sonra "Reboot System" butonuna tıklayıp romunuzu gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz :)

ROOT İŞLEMİ YAPMAK İSTERSENİZ DİYE DE MAGISK 23.0 ZIP OLARAK PAYLAŞIYORUM BUNU SİSTEM AÇILDIKTAN SONRA KURULUM TAMAMLANDIKTAN SONRA RECOVERY GİRİP INSTALL ÜZERİNDEN FLAŞLAMANIZ YETERLİ OLACAKTIR.

- İndirme Bağlantıları Sırasıyla -

Konuda yer alan tüm anlatımları doğru ve eksiksiz uygulamak Sizin sorumluluğunuzdadır, yukarıda açıkca belirtilen Özelliklerin Sizdeki eksikliğinden dolayı herhangi bir Sorun yaşamanız durumunda bundan kendiniz sorumlu olursunuz.

- Ekran Görüntüleri -

Son düzenleme:

serhend001

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ahmet Nail
Cihazım
Redmi Note8 Pro
Konular
1
Hocam günaydın. Elinize emeğinize sağlık.
Telefonumda şu an CrDroid_7.10_GSI_Mod_v313_Gapps_Nano rom yüklü ancak ne yaptıysam sd kartı görmüyor.
Kera706 hocam da yardım etti ama bir türlü sd kartı düzgün biçimlendirip kurumadım. Ne telefon da ne bilgisayarda görüyor.
Bu rom da böyle bir sorun var mı ayrıca şu an kullandığı romda sd kartı kullanabilmem için yapmam gerekenler hakkında bir bilginiz var mı?

Bergee

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berke
Cihazım
iP8 Plus&X3 NFC
Meslek
Art Designer
Konular
79
Hocam günaydın. Elinize emeğinize sağlık.
Telefonumda şu an CrDroid_7.10_GSI_Mod_v313_Gapps_Nano rom yüklü ancak ne yaptıysam sd kartı görmüyor.
Kera706 hocam da yardım etti ama bir türlü sd kartı düzgün biçimlendirip kurumadım. Ne telefon da ne bilgisayarda görüyor.
Bu rom da böyle bir sorun var mı ayrıca şu an kullandığı romda sd kartı kullanabilmem için yapmam gerekenler hakkında bir bilginiz var mı?
Hocam hiçbir fikrim yok ama bu romda öyle bir sorun yok gayet akıcı stabil bir şekilde tüm özelliklerinden yararlanabiliyorum.

KayraBey

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kayra
Cihazım
Redmi Note8 Pro
Meslek
Bil.Tek.
Konular
7
Cahilliğime verin bir şey sormak istiyorum. Türkçe dil desteği var değil mi? % olarak ne kadarı Türkçe mesela?

Bergee

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berke
Cihazım
iP8 Plus&X3 NFC
Meslek
Art Designer
Konular
79
Cahilliğime verin bir şey sormak istiyorum. Türkçe dil desteği var değil mi? % olarak ne kadarı Türkçe mesela?
Hocam özelleştirme kısımları %65 civarı falan Türkçe. Zaten rom'un normalde Türkçe desteği var.

KayraBey

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kayra
Cihazım
Redmi Note8 Pro
Meslek
Bil.Tek.
Konular
7
Galiba özel menülerinde biraz ekiklik oluyor o kadar. Teşekkürler.

Chako

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Çağlar
Cihazım
Note 8 pro
Konular
9
Videodaki elemanın videolarını sürekli izliyorum . Sürekli Happe ve dahe diyor 😃acaba anlamları ne 😃 Bir de rom paylaşımı için teşekkür ederim . Miui'den ayrılmamamın tek sebebi arayüz . Aosp tabanlı MIUI arayüzlü bir şeyler yapsınlar diyecem cihaz artık sonlarını oynuyor :)

Bergee

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berke
Cihazım
iP8 Plus&X3 NFC
Meslek
Art Designer
Konular
79
Videodaki elemanın videolarını sürekli izliyorum . Sürekli Happe ve dahe diyor 😃acaba anlamları ne 😃 Bir de rom paylaşımı için teşekkür ederim . Miui'den ayrılmamamın tek sebebi arayüz . Aosp tabanlı MIUI arayüzlü bir şeyler yapsınlar diyecem cihaz artık sonlarını oynuyor :)
Bende bu adamdan keşfettim bu rom'u :D 275.000 antutu puanı alıyor çok büyük fark var diğer romlara nazaran :) Rica ederim hocam. MIUI arayüzlü deodex rom var bir tek o da çok eski artık yenilik istiyor insan illa ki.

ilNeminis

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ilNeminis
Cihazım
Note 10 Pro
Konular
25
Aslında bu ROM'u kuracakken CorvusOS kurdum. Mükemmel bir rom ancak anlam veremediğim bir bug var, geliştiricisi ile ne kadar uğraştıysak çözemedik. Acaba bunda da var mı diye Bergee hocama sormak istiyorum. Görüşme sırasında telefon ahizesi, hoparlör ya da kulaklık kullanımı farketmeksizin görüşme sesini ayarlayabiliyor muyuz? Bütün AOSP romlarda rastladığım bir bug, acaba Octavi'de de var mı? Yok ise bu gece geçeceğim :)

Üst Alt