Sohbet Redmi Note 8 Pro - Kullanıcı Yorumları

Redmi Note 8 Pro - Telefonu Nasıl Buldunuz?

• Mükemmel. Herşeyi ile Çok Memnun Kaldım

• Fiyatına Göre Alınabilecek Performanslı Telefon

• Orta Seviyede, İyi Bir Telefon

• Alternatif Rakibi Çok ve Kararsızım

• Pişman Olunmayacak Marka ve Model

• Pek İyi Değil

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

bunyms

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Bünyamin
Cihazım
Redmi Note 8Pro
Konular
5
Açıkçası iPhone'lara para yetmediği için Android'e geçiş yaptım 6S Plus'tan. Aslında 6S Plus hala çalışıyor fakat hem biraz sıkıldım hem de kamera performansı biraz daha iyi cihaza ihtiyaç duyduğumdan Note 8 Pro aldım. Öncelikle 1 haftalık kullanım sonrası iPhone 6S'in donanim olarak daha düşük olmasına karşın kullandığım uygulamalardaki performansının daha iyi olduğunu söyleyebilirim. Kullandığım uygulamalar da çok sistemi zorlayacak programlar değil esasen. Mail ve sosyal medya uygulamaları, oyun oynamıyorum.

Az önce de zaten Instagram ile ilgili yaşadığım sorunla ilgili bir başlık açtım, internetle ilgili sorun yaşamama rağmen fotoğraflar geç yükleniyor, yükleme simgesini görüyorum, bazen siyah ekran görüyorum. Konuya yorum bırakırken aklımda yoktu fakat şimdi yazarken aklıma geldi bazen de bildirim sesi duyuyorum fakat neyin bildirimi olduğunu anlayamıyorum, en azından kontrol ettiğimde "şimdi" ibaresi olan bir bildirim göremediğim zamanlar oluyor.

Ayrıca benim işim internet üzerinden olduğu için gün içinden çok fazla mail ve Whatsapp bildirimi alıyorum, iPhone'daki gibi tane tane düşmemesi çok sıkıcı oluyor benim açımdan, iPhone'daki bildirimlerin görünümü de ayarları da çok iyidi. Yani bu durum çoğu insan için sıkıntı olmayabilir fakat belirttiğim gibi iş açısından bana çok kolaylık sağlıyordu, sırf bu nedenle iPhone'u ikinci telefon olarak kullansam mı diye düşünüyorum...

Olumsuzlar noktasında genel olarak da şunu söyleyebilirim en azından bana öyle geliyor, uygulamalarda bir uyumsuzluk sorunu var gibi. Misal Adobe üyeliğim var bugün ihtiyaç oldu kurdum Premiere çalışmadı. Lighroom'da export alınca 6S gibi eski telfeondan daha yavaş yapıyor.

Cihazın artı yönlerini söylemek gerekirse kamera beklentimin üstünde olduğunu söyleyebilirim, eğer az çok fotoğraf makinalarından enstantane, ISO, diyafram gibi kavramlara alışıksanız PRO modunda güzel fotoğraflar çekilebilir. PRO dışındaki fotoğraflar da oldukça iyi. Bunun dışında ekran kalitesi, dokunmatiği, ele alındığındaki kalite hissiyatı beklentilerimin üstünde oldu.

Harunasd

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Harun
Cihazım
MI 10 PRO
Konular
6
Bugün mi6 dan geçtim. Mi6da rootlayarak kullandığım kamerayı 8 pro da apk olarak kurabilmek hoşuma gitti. Canavar gibi pili olduğu için çok sarj gitmiyor.
Tek sıkıntısı google mesaj ve rehber uygulamaları bana mi uygulamasından sonra çok ters geldi. Bir de ekran çabuk kirleniyor galiba veya ben pixel sayıyorum drunk~~

gmdelite18

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emirhan
Cihazım
Xiaomi 12T
Meslek
Siber Güvenlik Uzm
Konular
25
Arkadaşlar önceki yorumlarda denildiği gibi sizde de videoları hd izleyememe sorunu mevcut mu?

poweruser

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ömer
Cihazım
mi 6
Konular
0
merhaba
rehberde kişi ismi ni arattığımızda 2 kişi olarak çıkıyor sanırım birisi google rehber diğeri whatapp kişiler bunu nasıl normal hale getirebiliriz.
normalde kişilere girdiğimizde sağ üsteki 3 çizgiden girdiğimizde görünecek kişileri seç veya rehber ayarları çıkmıyor nasıl çözülebilir.

MANUPLE

Ctrl + L
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Netizen
Cihazım
Poco X3 Nfc
Meslek
Yazılım Uzmanı
Konular
39
merhaba
rehberde kişi ismi ni arattığımızda 2 kişi olarak çıkıyor sanırım birisi google rehber diğeri whatapp kişiler bunu nasıl normal hale getirebiliriz.
normalde kişilere girdiğimizde sağ üsteki 3 çizgiden girdiğimizde görünecek kişileri seç veya rehber ayarları çıkmıyor nasıl çözülebilir.
Rehber ayarlarında (bazı telefon modellerinde biraz farklılık gösterebilir, ancak hepsi aynı kapıya çıkıyor) HEPSİ veya sadece birini seçebiliyorsunuz.
Yani sadece gmail'i seçerseniz whatsapp den gelenler görünmez.

İki kişi görünmenin başka sebepleri de olabilir, önemli olan sistemin rehber esprisini anlayarak ona göre ayar yapmaktan geçer.
Genellikle rehberdeki sorunlar yazılımdan da kaynaklanıyor olabiliyor, çoğunlukla ise kullanıcı kaynaklı.

Şimdiye kadar bir kaç rom değişikliği yaptım, hiç birisinde bu soruna rastlamadım.

Şöyle bir şey de olabilir, bazı kişileri ilk kayıt yaparken Sim kart üzerinde, bazılarını mi cloud üzerinde bazılarını sisteme tanıttığınız e-mailler üzerinde kaydetmiş olabilirsiniz.
Dedim ya deneme yanılma doğrusunu bulabilirsiniz.
Yapmanız gereken tek şey ise her ihtimale karşı rehberinizi dış ortama yedeklemek, ondan sonra istediğiniz ayarı veya denemeyi rahatlıkla çekinmeden yapabilirsiniz.

poweruser

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ömer
Cihazım
mi 6
Konular
0
mi6 kullanıyordum onda dediğiniz gibi diğer androit lerde oldugu gibi rehbere girdiğimizde görünecek kişiler çıkıyordu. oradan seçiyorduk ama mi8pro da bunu bulamadım aramam rağmen.
rehbere girdiğimde kişi yi arama bölümünden yazıp aramadığım da tek görünüyor kişinin ismini yazıp aradığımda o ekranda kişi 2 şer şekilde çıkıyor.

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
377
Arkadaşlar önceki yorumlarda denildiği gibi sizde de videoları hd izleyememe sorunu mevcut mu?

Bende orjinal youtube uygulamasını kullanmıyorum. Ogyoutube uygulaması ile full hd izleyebiliyorsunuz. Ve arka planda oynatma özelliği de var.

aresbilir

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
süleyman
Cihazım
redmi note8 pro
Meslek
Memur
Konular
4
Bugün mi6 dan geçtim. Mi6da rootlayarak kullandığım kamerayı 8 pro da apk olarak kurabilmek hoşuma gitti. Canavar gibi pili olduğu için çok sarj gitmiyor.
Tek sıkıntısı google mesaj ve rehber uygulamaları bana mi uygulamasından sonra çok ters geldi. Bir de ekran çabuk kirleniyor galiba veya ben pixel sayıyorum drunk~~
Hangi kamera uygulamasından bahsediorsunuz?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bana da eşim hediye aldı redmi note 8 pro. Mi note 3 kullanıyordum daha önce. Açıkçası çok hevesli idim note 8 pro almak için eşim sürpriz yaptı almış bana. Telefon çok akıcı ve güzel aslında ancak bazı sıkıntılarım var. Vakıfbank mobil uygulamasından sıkça atıyor, oyun oynarken telefon internetinde mesela tenis clash ta mi note 3 gibi akıcı değil, brawl stars oynuyorum ve evdeki wifi bağlıyken hep çekmeme sorunu yapıyor wifi de mi sorun var diye mi note 3 ile denedim ama onda her hangi bir donma kasma yapmıyor. Bu telefonun islemcisinde mi bi sorun var anlamadım. Ohh iyi ki note 8 pro kullanmaya başladım diyemiyorum. Hediye olduğu için de mecbur kullanıyorum. Bu sorunlar sizlerde de var mı?

Son düzenleme:
Üst Alt