Sohbet Redmi Note 8 Pro - Kullanıcı Yorumları

Redmi Note 8 Pro - Telefonu Nasıl Buldunuz?

• Mükemmel. Herşeyi ile Çok Memnun Kaldım

• Fiyatına Göre Alınabilecek Performanslı Telefon

• Orta Seviyede, İyi Bir Telefon

• Alternatif Rakibi Çok ve Kararsızım

• Pişman Olunmayacak Marka ve Model

• Pek İyi Değil

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

mattenz

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
-
Konular
0
Bugün hindistan modelini aldım, mi note 10 lite ı bizimkilere vereceğim. Buda çok sevilen cihazlardandı deneyeceğim bakalım 6/128 modelini aldım tanıdıktan baya bi ucuza edindim. Bakalım ilerleyen süreçte kullanım deneyimlerini yazacağım.

serhanaslan

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Serhan ASLAN
Cihazım
Redmi Note 8 Pr
Konular
0
Cihaz donanım olarak çok iyi maalesef yazılım bu donanımı verimli kullanamıyor.
Yazılımsal olarak sıkıntı yaşadığım çok durum var.

1. Rehber Problemi : Rehberde var olan bir ismi yazdığınızda alakalı alakasız pekçok kişiyi gösteriyor. Örneğin Aşkım diye kayıtlı 1 kişi olmasına rağmen isim aramaya aşkım diye yazdığımda , o text içermese bile rehberde Bakkal market, kim varsa gösteriyor. Text arama mantığı hatalı. Bu sebepten dolayı google rehber kullanıyorum. Redminin orjinal rehber yazılımında aradığım hiçbirşeyi bulamıyorum
  2. Sözde 40megapiksel kamerası var , kamera yazılımının hiç bir fonksiyonu yok. spor modu , 3d gibi seçenekler olmalı
  3. Kameranın feneri kendi kendine yanıyor. Bildirimden dolayı olduğunu düşünüyorum ama çözemedim.
  4. Klavye de yazı yazmak çok zor. Hep yanlış yazıyor . İphone da samsung da denedim düzgün yazabiliyorum . dokumatik sistemin yazılımından kaynaklı sanırım. çünkü özellike klavyenin sağ tarafındaki harflere insanın basış şekli sol tarafa basış şekli gibi olmuyor. redminde ü ye bastığınızda ( basmaya çalıştığınızda hep sağındaki harfi alıyor. Telefon klavyem hızlı değil ama 17-18 yaşındaki gençlerden birisine verin yazı yazdırıp değerlendirmesini isteyin.
  5. Arabada aux u son ses kullanamıyorum . telefondan son ses açınca telefon bir müddet sonra sesi kesiyor. arabanın teybini servise götürdüm normal dediler, daha sonra forumlarda bu telefonlarda son ses açıkken bunu yaptığını öğrendim. şimdi sesi yarıya alıp öyle takıyorum. Bana hala saçma geliyor bu durum.
  6. Yeni güncelleme ile gelen açılan pencereler ömrümü yedi. Nasıl açılıyor nasıl kapanıyor bilmiyorum. Bu tarz bir özellik direk aktif olarak gelmemeliydi. Bana soran olmadı . İhtiyacı olan açsın
  7. Bir konuda ekran yönlendirmesi diyelim ki rehberi ekran yatayken kapattınız . sonra telefon dikeyken tekrar açtınız ama ekran eski konum da yatay açılıyor. Ekran düzelecem diye uğraşırken siz refkeks olarak ekranı yataya alıyorsunuz sonra ekran bir dikey , bir yatay derken ortada buluşuyorsunuz. Uygulama telefonun o anki konumuna göre başlamalı.
  8. Güç tasarruf moduna pil durumu % kaçta iken geçeceğini, otomatik mi manuel geçip geçmeyeceğini ben ayarlamalıyım.
  9. Telefonla konuşurken yanlışlıkla kulağınızla mikrofunu açıp kapayabiliyorsunuz . Bu durum düzeltimeli
  10. On off düğmesi yanda olduğundan dolayı eskiden telefonun cebimde veya elimde taşırken kapandığına çok şahit oluyordum. Ancak şu sıralar denk gelmedim sanırım düzeltilmiş.
  11. Telefonun ara yüzünde uygulama ara diye birşey yok. Varsabile elinin altında değil ben görmedim . Bir tane uygulamayı göremezsem google play a girip oradan açıyorum. Uygulam arama diye bir seçenek olması lazım.
  12. Her güncellemede ayarlar sıfırlanıyormuş gibi. Herşeye silbaştan tekrar izin istiyor.

Şimdilik bu kadar, dikkate alınması ve düzeltilmesi dileğiyle...

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
377
Yukarıda yazdiginiz sorunların neredeyse tamamı dediğiniz gibi yazılımsal. Farklı romlar deneyerek bu sorunları çözebilirsiniz, tabi bu tamamen kişisel seçiminiz. Ben o cihazı kullandığım süre içerisinde bu dediğiniz sorunların hemen hiçbirini yaşamadım. Endonezya rom yüklemiştim ve sorunsuz kullanmıştım. Size de öneririm, eğer twrp olayına girdiyseniz yada gireceksiniz tabii. Saygılar.

Üst Alt