Yardım Redmi Note 7 Ahize Toz Kaçtı

Elysiony

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Serkan
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
2
Arkadaşlar fırında çalışıyorum ne kadar korumak istesem de ahizenin her deliğine toz, un vb. şeyler kaçtı alamıyorum nasıl alabilirim onları çok küçük delikler. Türkiye evofone garantili acaba servis yapar mı?

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Arkadaşlar fırında çalışıyorum ne kadar korumak istesem de ahizenin her deliğine toz, un vb. şeyler kaçtı alamıyorum nasıl alabilirim onları çok küçük delikler. Türkiye evofone garantili acaba servis yapar mı?

Sanayi deki hava tabancası ile hava tutun yada elektrik süpürgesi ile çektirin...
Servise ahizeyi temizleyin diye gönderirsen, kullanıcı hatası deyip bir ton paranı alır haberin olsun....

Bataryası iyi giden bluetooth bir kulaklık alın Yes~~

Oyla:

zran

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Zoran
Cihazım
MIUI+Android
Konular
0
Sanayi deki hava tabancası ile hava tutun yada elektrik süpürgesi ile çektirin...
Servise ahizeyi temizleyin diye gönderirsen, kullanıcı hatası deyip bir ton paranı alır haberin olsun....
Hava çeken elektrik süpürgesi gibi bir makine iyi fikir ama, sakın aman mübarek sanayide ki hava tabancası ile temizlemeye kalkmayın bar değeri çok yüksektir ve ahizeyi, kulaklığı patlatırsınız onun yerine daha uygun olan saç kurutma makinesini soğuk üfleme moduna alıp çok yaklaştırmadan telefona temizlik yapabilirsiniz.

Oyla:

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Hava çeken elektrik süpürgesi gibi bir makine iyi fikir ama, sakın aman mübarek sanayide ki hava tabancası ile temizlemeye kalkmayın bar değeri çok yüksektir ve ahizeyi, kulaklığı patlatırsınız onun yerine daha uygun olan saç kurutma makinesini soğuk üfleme moduna alıp çok yaklaştırmadan telefona temizlik yapabilirsiniz.

Hocam tabancayı ahizeye dayamayacak tabi ki belli bir mesafeden tutacak :)

Ama bizim insanımızda "Vur deyince öldürme özelliği" var tabi haklısınızhaha--

Son düzenleme:
Oyla:

Elysiony

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Serkan
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
2

Bataryası iyi giden bluetooth bir kulaklık alın Yes~~
Hocam çok elektrik süpürgesi ile çektirdim fakat 2-3 deliği açıyor diğerleri tıkalı kalıyor. Basınç ileri kuvvet verdiği için daha fazla içeriye kaçırırım ve daha kötü olur. Ahize plastik olduğundan çıkabilir gibi gözüme çarptı eğer çıkıyorsa çok kolay temizlerim. Ahize delikleri.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Nasıl düzelticem?

Son düzenleme:
Oyla:

archesm

Süper Üye
Onursal Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mesut
Cihazım
Mİ 9T Pro
Konular
618
Yapışkan özelliği kuvvetli olan bir bant da kullanabilirsiniz. Izgara Delikleri tıkandı ise elektrik süpürgesinin kenarlarından hava almadığına ve tozların çektiğine emin olunuz.Tavsiyem basınçlı hava kullanmamamız yönün de çünkü basınçlı hava ızgara deliklerindeki tozu içeriye atacağından sonralarda daha da tıkanmasına ve tozlardan dolayı titreşimle birlikte çızırtı yapmasına bile neden olabilir.

Oyla:

taylongali

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ali
Cihazım
i phone 5s
Konular
13
Yapışkan özelliği kuvvetli olan bir bant da kullanabilirsiniz. Izgara Delikleri tıkandı ise elektrik süpürgesinin kenarlarından hava almadığına ve tozların çektiğine emin olunuz.Tavsiyem basınçlı hava kullanmamamız yönün de çünkü basınçlı hava ızgara deliklerindeki tozu içeriye atacağından sonralarda daha da tıkanmasına ve tozlardan dolayı titreşimle birlikte çızırtı yapmasına bile neden olabilir.
Değerli arkadaşıma katılıyorum tabanca kullanmayın, elektrikli süpürge yi çok fazla yaklaştırmadan deneyin ilk başta elinize bir kürdan yada ince bi iğne yardımı ile gelmeyen yerleri çok fazla zorlama dan almaya çalışın yada bantı yapıştırın iğne ile üzerine bastırın deliklerin olduğu yere.

Son olarak iş yerinde telefonu güzelce streç e sarın dokunmatik filan çalışıyor sıkıntı olmaz hemde toz almaz telefon ve diğer arkadaş ın dediği gibi bluetooth kulaklık alın hocam.

Redmi Note 7 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

mevcetin

Mevlüt Çetin
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt Çetin
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
3D Designer
Konular
162
Birçok telefoncunun kullandığı yöntem,normal tatlı olmayan bir sakızı az bir süre çiğneyin, sonra ıslaklığını alıp ahizenin üzerinde belli bir miktar bastırarak pislikleri alabilirsiniz. Ben böyle alıyorum, sorumluluk kabul etmem hocam giggle~~

Oyla:

bseeek

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emir Efe
Cihazım
Mi MAX 2
Konular
16
Birçok telefoncunun kullandığı yöntem,normal tatlı olmayan bir sakızı az bir süre çiğneyin, sonra ıslaklığını alıp ahizenin üzerinde belli bir miktar bastırarak pislikleri alabilirsiniz. Ben böyle alıyorum, sorumluluk kabul etmem hocam giggle~~
Samsung yetkili servisleri bile bu yolu kullanıyor. Tabi onlarınki ciklet değil ama

Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Bu yöntem gerçekten etkili, hava tutmak veya elektrik süpürgesiyle çekmek yerine bunu kullanmak daha mantıklı bir çözüm.

Oyla:
Üst Alt