İnceleme Redmi Note 4X (Mido) Wifi-3G-4G ile Batarya Performansı

firan34

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
firan34
Cihazım
İphone
Konular
7
Batarya performansı hakkında yeni bir şey öğrendim, paylaşmak adına yazıyorum, belki sizde aynı şey olmayabilir...

İnceleme - Redmi Note 4X (Mido) Wifi-3G-4G ile Batarya Performansı

Yukarıdaki mesajda belirtmiş olduğum değerlere ulaştıktan sonra "Google" uygulamasına güncelleme geldi, bende ilk etapta kullanmıyorum nasıl olsa diyerek güncellemedim, ancak, Play Store'de güncellenmemiş haliyle de durmasın diyerek bir zaman sonra güncelleme yaptım, ne hikmetse bir iki gün sonra "kullanmıyorum neden güncelledim ki" diye düşünerek şeytan dürttü ve kaldırdım...:? Bazen şeytanın dürtmesi faydalı oluyormuş... giggle~~

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Google uygulamasının Tüm güncellemelerini kaldırınca telefon durduğu yerde şarj yemeye başladı, ilk aklıma gelen son yaptığım işlemin Google güncellemeleri kaldırmak olduğunu düşününce, jetonun düşmesi zor olmadı... :) Pil kullanımı alanındaki "Android Sistemi"ne baktığımda %50'lerde gezdiğini gördüm, daha önce 8.11.22 Beta güncellemesi ile yine aynı şey olmuş ve yüzde olarak Android Sistemi %50'leri görmüş ve şarj sürem 12 saatlerden 8 saatlere kadar düşmüştü... Bu durumu bildiğim için arada bir bu bölümü kontrol ederim, normalde %20 ile %30 arasında olması gerekiyor ki, telefon durduğu yerde bataryayı sömürmesin... :)

Özetle;

Bataryası durduk yerde tükenen arkadaşlar bu yöntemi deneyebilirler. Buradan da bilgilendirme yapabilirler... weyselaysel
güncelleme kaldırmak ne demek hocam, durduk yere şarjım tükeniyor benim, bi açabilir misiniz acaba

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Bu konudaki çalışmalarım deneme yanılma usulüne göre devam ediyor. moustache~~ Ulaştığım son bilgileri paylaşmak istiyorum... Telefonumuzu (Redmi Note 4X) şarj edip, %100 olduktan sonra şarjdan alıyoruz, aşağıdaki görseldeki Android Sistemi bölümüne bakıyoruz, %20 ve altında ise gayet iyi demek oluyor ve telefonu kullanmaya başlayabiliriz... makeup~~

Fakat; her zaman bu gösterge %20 ve altında olmayabiliyor... whew~~ Durum böyle olunca da; tekrar telefonumuzu şarja takıyoruz, Android Sistemi genel olarak şarj soketini çıkarınca %50'leri görüyor ve şarj soketini çıkardıktan kısa bir süre sonra zaten şarj göstergesi %99-%98'lere inmiş oluyor. Tekrar telefonu şarja takarak, tekrar %100 olmasını bekliyoruz ve çıkarıp kullanmaya başlıyoruz, 2-3 dakika kullandıktan sonra, Android Sistemin harcadığı şarj miktarının düştüğünü görüyoruz. clap~~

Android Sistemi ne kadar düşük pil harcıyorsa; telefonun beklemede ve kullanımdaki şarj performansı o kadar yüksek oluyor.

Not; Telefonumuzu ikinci defa şarj edip %100 yaptıktan sonra mutlaka ve mutlaka 2-3 dakika veya daha fazlası kullanmak gerekiyor.

pendroz

Kardan Adam
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Redmi Note 4x
Konular
250
Çok direndim ama çaresiz kalarak kilidi açıp global romdan MIUIpro ya geçtim Globalde 6 7 saat olan ekran süresi MIUI 8 deki performansına geri dönerek 9.5 saati buldu.

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Bilgilendirme; iki mesaj üstteki yöntemi uygulayarak, 4G ile rahatlıkla 10 saate varan ekran süresi alıyorum. ;)

-Telefon beklemesi
-Günlük rutin işler
-Sosyal medya takibi, anlık mesajlaşma, telefon konuşmaları.

* * *

Oyun yok, video yok...

s8fkt9mr

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
asa saskas
Cihazım
REDMI NOTE4
Konular
0
Sofistike bi sorum olıcak
Cihazı aldın üzerine belli zaman aralıklarla güncelleme yükledim yola devam ediyosun

* En iyi yazılım üzerinde gelen midir

* Güncelleme aldıkca düz mantıkla batarya performansı üstüne çıkabilir mi

* Rom güncellendikçe pil performansı kaynak ihtiyacı özelliklerden ötürü artıcağı için daha iyi olma şansı var mı

Şimdiden, Teşekkürler

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Sofistike bi sorum olıcak
Cihazı aldın üzerine belli zaman aralıklarla güncelleme yükledim yola devam ediyosun

* En iyi yazılım üzerinde gelen midir

* Güncelleme aldıkca düz mantıkla batarya performansı üstüne çıkabilir mi

* Rom güncellendikçe pil performansı kaynak ihtiyacı özelliklerden ötürü artıcağı için daha iyi olma şansı var mı

Şimdiden, Teşekkürler
Telefon donanımı ve yazılımı belli bir standart ile çıkıyor ve stabil çalışıyor... Gelen her güncelleme ise, ilk günkü stabilitesini hiç bir şekilde ileriye taşıyamıyor maalesef...

s8fkt9mr

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
asa saskas
Cihazım
REDMI NOTE4
Konular
0
Performans olarak üstüne koyabilir pek tabi ama pil olarak eksi durum söz konusu sanırım anladığım kadarıyla
Teşekkürler epey işime yaradı cevabınız

s8fkt9mr

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
asa saskas
Cihazım
REDMI NOTE4
Konular
0
Stok mu Custom mu o zaman bu bahsettiğim PİL sorusu için