İnceleme Redmi Note 4X (Mido) Wifi-3G-4G ile Batarya Performansı

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Geçen hafta forumda 4G ile 3G hızlarının, telefonun şarjını ne yönde etkilediği yazılıp çizilmişti... Daha önceki telefonlarımda 4G'de iken bataryayı ve veriyi daha fazla tükettiğini gözlemlediğim için bu yönde bir görüş belirtmiştim, hatırlamadığım bir arkadaş da, 4G ile bataryanın daha fazla süre verdiğini yazmıştı ve ben inanmamıştım... Bunun için bu testi yaptım ve paylaşmak istedim... Ekran görüntüsü alamadım, o konuda eksik bir test oldu sanırım... :)

Kullanım Tarzı;
Video izlemem, oyun oynamam, sık telefon görüşmesi yapmam, takip ettiğim 3-4 forum var, mail gelirse bakarım, face-twit-whatsapp yoğun şekilde kullanırım, bankacılık işlemlerimi yapar, günlük haberleri takip ederim. Konum ve Bluetooth kapalıdır, işim düşerse kullanırım fakat bu testte hiç kullanmadım. Testi yaparken aynı koşullarda kalmaya özen gösterdim...

Wifi;
Tam dolu batarya ile Yüzde 5 kalana kadar 10 saat ekran süresi

3G;
Tam dolu batarya ile Yüzde 5 kalana kadar 7 saat ekran süresi, 300 Mb veri kullanımı

4G;
Tam dolu batarya ile Yüzde 5 kalana kadar 8 saat ekran süresi ile 400 Mb veri kullanımı.

Miui 10 Global Beta 8.12.20 sürümü yüklü... ;)

Özetle, aynı koşullarda 3G ile daha düşük ekran süresi alırken, 4G ile daha fazla veri tüketimi oluyor... 2G ile kullanımı da bu teste dahil etmek isterdim ama sabrımı hırpalamamak adına vazgeçtim... drunk~~

halilgurbuz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Poco X5 Pro 5G
Meslek
Bilişim ırgatı
Konular
197
ben hep 4g kullanıyorum hocam.
gayet güzel.
geçenlerde şu accubatery ile test ettim, program ne kadar inanılır bilmiyorum ama 3300mAh kapasiteye düşmüş.
ona rağmen gayet iyi.

seyamkk

Andromeda
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İbrahim
Cihazım
RN 12 PRO 5G
Meslek
Elektrik teknisyen
Konular
22
bana soracak olursanız tamamen hurafe bunlar sonuçta çekim kalitesi arttıkça indirme süresi de azalıyor bence herhangi bir değişiklik olmaz

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
bana soracak olursanız tamamen hurafe bunlar sonuçta çekim kalitesi arttıkça indirme süresi de azalıyor bence herhangi bir değişiklik olmaz
Sana sormadım ki, kendim 6 gün boyunca test ettiğimde çıkan sonuçlar bunlar, yani bu değerler var olan bir gerçek... Ancak; inanıp inanmamak size kalmış bir şey... :) Ben yine de, belirteyim; bu değerler Bir tam şarjın Yüzde 5 kalana kadar olan telefon kullanım sonuçlarıdır... Veri indirme, bindirme hızı veya süresi ile ilgisi yoktur...

Not; kim ne zaman bu tarzda bir çıkış yapacak diye merak etmiyordum, bekliyordum, yanıltmadığın ve fazla bekletmediğin için teşekkürler... ;)

seyamkk

Andromeda
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İbrahim
Cihazım
RN 12 PRO 5G
Meslek
Elektrik teknisyen
Konular
22
Sana sormadım ki, kendim 6 gün boyunca test ettiğimde çıkan sonuçlar bunlar, yani bu değerler var olan bir gerçek... Ancak; inanıp inanmamak size kalmış bir şey... :) Ben yine de, belirteyim; bu değerler Bir tam şarjın Yüzde 5 kalana kadar olan telefon kullanım sonuçlarıdır... Veri indirme, bindirme hızı veya süresi ile ilgisi yoktur...

Not; kim ne zaman bu tarzda bir çıkış yapacak diye merak etmiyordum, bekliyordum, yanıltmadığın ve fazla bekletmediğin için teşekkürler... ;)
Zaten bende bana sordundiye bişey demedim madem forum a bir konu acıyorsun izin verde herkez düşüncelerini dile getirsin. Böyle parlamana gerek yok. Ne yazıkki toplumumuzun en büyük sıkıntısı bu kendini haklı çıkartma ve üstüngörme bende cavabı yazmadan önce 2 kere düşündüm acana böyle bir atıfda bulunacakmızın diye Yes~~

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Zaten bende bana sordundiye bişey demedim madem forum a bir konu acıyorsun izin verde herkez düşüncelerini dile getirsin. Böyle parlamana gerek yok. Ne yazıkki toplumumuzun en büyük sıkıntısı bu kendini haklı çıkartma ve üstüngörme bende cavabı yazmadan önce 2 kere düşündüm acana böyle bir atıfda bulunacakmızın diye Yes~~
Evet toplumun genel sıkıntısı... Ne denildiğini okusa da idrak edememek. Bir kez daha yazayım... Bu test; bağlantı hızı veya indirme bindirme hızı ölçümü, testi veya tecrübesi değildir... Ayrıca; atar yaptığımı da nereden çıkardın? :) Elli yere smiley koymuşum... Teşekkür etmişim...

Son düzenleme:

weyselaysel

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
veysel
Cihazım
Redmi Note 4
Konular
4
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2019-01-12-07-30-46-179_com.miui.securitycenter.png
    Screenshot_2019-01-12-07-30-46-179_com.miui.securitycenter.png
    51,8 KB · Görüntüleme: 65

A.BayramKorkmaz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Xiaomi
Cihazım
MI 9 Lite
Meslek
Elektrik Teknikeri
Konular
36
Çift hatlı tel kullanıyorum
iki hatda faturalı turkcell olmasına rağmen
4G yazan hattın sinyal seviyesi 3G yazan hattın sinyal seviyesinden daha fazla vede stabil
Bana göre de 4G kullanımda şarj daha fazla dayanır
Çünkü 3G şebekede cihaz habre sebeke bulacağım diye cebelleşiyor
Bununda batarya tüketimine etkisi olacaktır kanımca

weyselaysel

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
veysel
Cihazım
Redmi Note 4