İnceleme Redmi Note 4X (Mido) Wifi-3G-4G ile Batarya Performansı

weyselaysel

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
veysel
Cihazım
Redmi Note 4
Konular
4
Telefona nazar değdi. Pil kendi kendine tüketmeye başladı. Uyku moduna girmiyor. Android sistem pili sömürüyor. :(

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Telefona nazar değdi. Pil kendi kendine tüketmeye başladı. Uyku moduna girmiyor. Android sistem pili sömürüyor. :(
Son olarak uygulama güncellemesi yaptıysan onu kaldır ve dene. Android en fazla %25 şarj tüketiyor olmalı, fazlası zarar.

weyselaysel

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
veysel
Cihazım
Redmi Note 4
Konular
4
Son olarak uygulama güncellemesi yaptıysan onu kaldır ve dene. Android en fazla %25 şarj tüketiyor olmalı, fazlası zarar.
İlk Mİui10 u yüklediğimde de olmuştu. Fabrika ayarlarına dönmüştüm.
o şekilde düzelmişti.

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
İlk Mİui10 u yüklediğimde de olmuştu. Fabrika ayarlarına dönmüştüm.
o şekilde düzelmişti.
Durduk yere sistemin o kadar şarj yemeye başlaması Xiaomi'ye özgü bir şey değildir inşallah... İşte bu yüzden gıcık oluyorum bu markanın yazılım işlerine... :( 11-12 saat olan şarj süresini bir hafta beta güncellemesi ile 8-9 saate düşürmüşlerdi, şimdi toparladı da; 10-11 saat alabiliyorum çok şükür... 8-9 saate düştüğünde, benim de; android sistemi Yüzde 50'lere kadar şarj tüketiyordu, şimdi en fazla Yüzde 30 oluyor...

weyselaysel

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
veysel
Cihazım
Redmi Note 4
Konular
4
Durduk yere sistemin o kadar şarj yemeye başlaması Xiaomi'ye özgü bir şey değildir inşallah... İşte bu yüzden gıcık oluyorum bu markanın yazılım işlerine... :( 11-12 saat olan şarj süresini bir hafta beta güncellemesi ile 8-9 saate düşürmüşlerdi, şimdi toparladı da; 10-11 saat alabiliyorum çok şükür... 8-9 saate düştüğünde, benim de; android sistemi Yüzde 50'lere kadar şarj tüketiyordu, şimdi en fazla Yüzde 30 oluyor...
Biz 6 saat ekran süresi gördükmü şapkayı havaya atıyoruz. Ama kullanıma endeksli tabiki. ben az kullanıp ortalama 3 günde şarj edenlerdenim.
Son güncellemeler uygulama ile ilgili. Bir tanesi xiaomi uygulaması ile ilgili. Xiaomi olanı kaldırdım. Bakalım sonuç nasıl yansıyacak. Şimdilik uyku moduna giriyor bakalım. Tşk ler size.clap~~

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Biz 6 saat ekran süresi gördükmü şapkayı havaya atıyoruz. Ama kullanıma endeksli tabiki. ben az kullanıp ortalama 3 günde şarj edenlerdenim.
Son güncellemeler uygulama ile ilgili. Bir tanesi xiaomi uygulaması ile ilgili. Xiaomi olanı kaldırdım. Bakalım sonuç nasıl yansıyacak. Şimdilik uyku moduna giriyor bakalım. Tşk ler size.clap~~
Kendi uygulamalarından sadece Dosya Yöneticisini kullanıyorum, diğerlerini ya devre dışı bıraktım ya da hiç kullanmıyorum, güncellemelerini de yok sayıyorum, yapmıyorum... Benim telefon kullanım alışkanlığım biraz farklı, bu yüzden şarj süresi fazla oluyor sanırım... Tarayıcıdan ulaşabildiğim ne varsa, uygulamasını indirip kurmuyorum. Hava durumuna dahi tarayıcıdan bakarım.

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Global Beta 8.12.20 (zaten bu sürümden sonra güncelleme verilmedi çok şükür) sürümü ile yaptığım son batarya testi... Kullanım şartları ilk mesajdaki ile aynı olmakla birlikte Wi-Fi ile yapılmıştır...

İlk testin de aynı sürüm ile yapıldığı düşünülürse geçen zaman aralığında sistemin oturmuş olduğu ve yüzde yirmi daha iyi batarya performansı verdiği anlaşılmıştır.

Telefonumun şu halinden ve sürümünden oldukça memnunum ve güncelleme verilse bile bu güncellemeyi yapmayı düşünmüyorum... 12 saat ekran süresinden daha iyisi, can sağlığıdır herhalde... :)

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

weyselaysel

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
veysel
Cihazım
Redmi Note 4
Konular
4
Global Beta 8.12.20 (zaten bu sürümden sonra güncelleme verilmedi çok şükür) sürümü ile yaptığım son batarya testi... Kullanım şartları ilk mesajdaki ile aynı olmakla birlikte Wi-Fi ile yapılmıştır...

İlk testin de aynı sürüm ile yapıldığı düşünülürse geçen zaman aralığında sistemin oturmuş olduğu ve yüzde yirmi daha iyi batarya performansı verdiği anlaşılmıştır.

Telefonumun şu halinden ve sürümünden oldukça memnunum ve güncelleme verilse bile bu güncellemeyi yapmayı düşünmüyorum... 12 saat ekran süresinden daha iyisi, can sağlığıdır herhalde... :)

Nazar değmesin inşallah

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Batarya performansı hakkında yeni bir şey öğrendim, paylaşmak adına yazıyorum, belki sizde aynı şey olmayabilir...

İnceleme - Redmi Note 4X (Mido) Wifi-3G-4G ile Batarya Performansı

Yukarıdaki mesajda belirtmiş olduğum değerlere ulaştıktan sonra "Google" uygulamasına güncelleme geldi, bende ilk etapta kullanmıyorum nasıl olsa diyerek güncellemedim, ancak, Play Store'de güncellenmemiş haliyle de durmasın diyerek bir zaman sonra güncelleme yaptım, ne hikmetse bir iki gün sonra "kullanmıyorum neden güncelledim ki" diye düşünerek şeytan dürttü ve kaldırdım...:? Bazen şeytanın dürtmesi faydalı oluyormuş... giggle~~

Google uygulamasının Tüm güncellemelerini kaldırınca telefon durduğu yerde şarj yemeye başladı, ilk aklıma gelen son yaptığım işlemin Google güncellemeleri kaldırmak olduğunu düşününce, jetonun düşmesi zor olmadı... :) Pil kullanımı alanındaki "Android Sistemi"ne baktığımda %50'lerde gezdiğini gördüm, daha önce 8.11.22 Beta güncellemesi ile yine aynı şey olmuş ve yüzde olarak Android Sistemi %50'leri görmüş ve şarj sürem 12 saatlerden 8 saatlere kadar düşmüştü... Bu durumu bildiğim için arada bir bu bölümü kontrol ederim, normalde %20 ile %30 arasında olması gerekiyor ki, telefon durduğu yerde bataryayı sömürmesin... :)

Özetle;

Bataryası durduk yerde tükenen arkadaşlar bu yöntemi deneyebilirler. Buradan da bilgilendirme yapabilirler... weyselaysel

iquique

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Soner
Cihazım
11 Lite 5G 780g
Meslek
Mühendis
Konular
6
Veli kardeşin yazısına katılıyorum. 3G, 4Gden fazla bataryayı tüketiyor.

Üst Alt