Yardım Redmi 5 plus dokunmatik sorunu

ülgen

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
furkan
Cihazım
redmi 5 plus
Konular
29
Arkadaşlar dokunmatik teklemeye başladı.Ekran koruyucudan sandım değştirdim düzelmedi.Rom attım hala aynı sorun var.Çözüm önerilerinizi bekliyorum.

nedim001

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
nedim
Cihazım
mi8 lite
Konular
0
Gerçekten hangi marka olursa olsun yazık kullanici adına üzücü bir durum bir model düşünün ve fabrikadan seri şekilde arızalı çıkıyor bu formda binlerce kişi bende dahil olmak üzere redmi 5 plusun dokunmatik probleminden şikayetçiyiz başta dokunmatik cam dedik kılıf dedik her gelen yazılımda tamam düzeldi dedik ama yok donma kasma ve dokunmatik işlememe gibi sorunlar telefonun hafızası 64 GB sistemi çıkart 54 GB boş yer var ram i harcayan özel bir uygulama yok ama telefon hantal özet olarak ne yapacam anlamadım redmi 5 plus hayel kırıklığı yaşattı

Oyla:

brobaba290

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
REDMİ Note8 Pro
Meslek
Yazılımcı
Konular
18
Benim hakem heyeti sonuçlandı karar bugün yarın elime geçer inşallah oklu olur ikinci başvurum tüketici hakem heyetine

Oyla:

cripple

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
yavuz
Cihazım
redmi 5 plus
Konular
0
arka kapağı nasıl çıkardınız acaba zorluyorum ama çıkmıyor
Sim karti ve sim karti tutan plastik parcayi cikarmaniz gerekiyor
Bu arada güncelleme yapayim 15 20 gun sonra tekrar sorun nüksetti
Sarj %40 ve asagisinda iken ve tekleme var bu durumda iken ayarlara girip 3 parmakla ekran görüntüsü alma gibi ozellikleri kapatinca duzeldi
Herkes yasadigi durumu yazarsa belki bir çıkarım yapabiliriz

Oyla:

brobaba290

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
REDMİ Note8 Pro
Meslek
Yazılımcı
Konular
18
Arkadaşlar Hakem Heyeti sonucum kısaca özet geçeyim ikinci kere başvurduğumdan dolayı reddedildi bende şimdi tüketici mahkemesine başvuracağım

Oyla:

onuc0bir

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
İlhan
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
0
Sarj %40 ve asagisinda iken ve tekleme var bu durumda iken ayarlara girip 3 parmakla ekran görüntüsü alma gibi ozellikleri kapatinca duzeldi
Miroom 10.0.3 kullanıyorum. 0.2 de problem yoktu. 3 e güncelledikten sonra donmaya başladı. Herhangi bir çıkarım yapamadım neden olduğuna dair. Bugün hiç yapmadı. Ama 4 5 gündür günde 10 15 defa yapmıştır. Ekran açık halde donup kalıyor. Ekranı tuşla kapatıp tekrar açtığımda çalışmaya başlıyor.

Oyla:

ceyhunuslu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ceyhun
Cihazım
redmı 5 plus
Konular
0
Merhaba arkadaslar yaklasık 1 yıl once trendyoldan almıstım redmi 5 plus mavı valla bır yıldır kullanıyorum normal kullanıcı duzeyinde teefonda hiç bir sıkıntı yasamadım yaklasık 1.5-2 aydır sık olmamakla dıger plus kullanıcıları gibi klavyede tus basmama yada basınca aynı harfi 3-4 kez tekrarlaması gibi + olarak telefon mobil veri ınternette cok verimsisiz arkadasarda en dandik telefonlarda vodofenda ınternet kapalı alanda cayır cayır ken ben vdeo bıle acamıyorum e suda var telefonu wifide kullanıyorum ıs yerimde wifi acık wifi den mobıle gectigimde ekranda ustte mobıl baglantı ıkonu cıkmıyor 5dk 15dk beklıyorum yine cıkıyor telefonu kapatıp acıyorumcıkıyo ınternete baglanıyor bbu yazdıgım sorunları 1.5 aydır yasıyorum oncesinde hiç yasamamıstım
aturadaki telefonu aradım servisi calıyo acan yok BHZ İletisim trendyol musterihizmetlerini aradım gonderin sizin adınıza yaptıralım dediler bu arada telefon İTHAL mıs ben bunu yeni ogrenıyorum trendyolda alırken ıthal dir gibisinden bı bıldırım yoktu acıkcası cıdden ben bunu turkıye pazarlamadır diye almıstım ama oyle degilmiş gerci farketmez cokta
yazılım surumu: MIUI 11.0.2.0 Kararlı

Oyla:

Eraybarca

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eray
Cihazım
Redmi 5 Plus
Meslek
Çevirmenlik
Konular
3
Merhaba arkadaslar yaklasık 1 yıl once trendyoldan almıstım redmi 5 plus mavı valla bır yıldır kullanıyorum normal kullanıcı duzeyinde teefonda hiç bir sıkıntı yasamadım yaklasık 1.5-2 aydır sık olmamakla dıger plus kullanıcıları gibi klavyede tus basmama yada basınca aynı harfi 3-4 kez tekrarlaması gibi + olarak telefon mobil veri ınternette cok verimsisiz arkadasarda en dandik telefonlarda vodofenda ınternet kapalı alanda cayır cayır ken ben vdeo bıle acamıyorum e suda var telefonu wifide kullanıyorum ıs yerimde wifi acık wifi den mobıle gectigimde ekranda ustte mobıl baglantı ıkonu cıkmıyor 5dk 15dk beklıyorum yine cıkıyor telefonu kapatıp acıyorumcıkıyo ınternete baglanıyor bbu yazdıgım sorunları 1.5 aydır yasıyorum oncesinde hiç yasamamıstım
aturadaki telefonu aradım servisi calıyo acan yok BHZ İletisim trendyol musterihizmetlerini aradım gonderin sizin adınıza yaptıralım dediler bu arada telefon İTHAL mıs ben bunu yeni ogrenıyorum trendyolda alırken ıthal dir gibisinden bı bıldırım yoktu acıkcası cıdden ben bunu turkıye pazarlamadır diye almıstım ama oyle degilmiş gerci farketmez cokta
yazılım surumu: MIUI 11.0.2.0 Kararlı
Telefonu bir formatlayın. Olmadı miui 10'a geri dönün derim 11 globalde cidden sorunlu

Oyla:

MSÆ

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Salih
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
0
bende açmaktan vazgeçtim zaten bu arada psikolojikmi bilmiyom ama tam ekran hareketlerini kullanmayınca daha az dokunmatik sıkıntısı oluyo gibi
garantiye vermeyede korkuyom garanti ritzy ithalatçı garanti
son olarak miui 10 geçmeyi düşünüyorum bakalım ne olacak

Oyla:

Land_of_Fire

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Vüsal
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
0
Arkadaşlar sorun donanımsal, yazılımsal değil. Tanıdık bi telefoncu vardı, telefonun ekran ve sensörünü (manyetik) değiştirdi ve sorun tamamen çözüldü

Redmi 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Burakucak

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Burak
Cihazım
Resmi 5 plus
Konular
0
Arkadaşlar gerçekten sorun statik elektirklenmede eğer kılıf kullanıyosaniz ya da yünlü eldiven yünlü kazak gibi birşeyle yakınsa oluyo evet bu bı sorun ama ekran değiştirmek gibi masraflı birşeye gerek yok bence, kılıf kullanmayın veya elektriklenme yapmayacak bı kılıf alın ama para çoksa ekranda değiştirebilirsiniz:D

Oyla:
Üst Alt