Yardım Redmi 5 plus dokunmatik sorunu

ülgen

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
furkan
Cihazım
redmi 5 plus
Konular
29
Arkadaşlar dokunmatik teklemeye başladı.Ekran koruyucudan sandım değştirdim düzelmedi.Rom attım hala aynı sorun var.Çözüm önerilerinizi bekliyorum.

sinan3416

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
sinan
Cihazım
redmi
Konular
7
Ben bu sorunu son global beta romu yükleyerek çözdüm şimdilik başka bir yol bulamadim.su an bütün oyunlarda stabil bir şekilde sorunsuz çalışıyor.tennis clash oyununu oynayamaz hale gelmiştim.ama şuan sıkıntısız oynuyorum.

Oyla:

puura

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Xiaomi R5 Plus
Konular
0
Sorun çözüldü mü?

Oyla:

neonmax

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ercan
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
2
4 ay ve üzeri kadar süren bir servis macerasından sonra telefon için para iadesi çıkarttırdım...Redmi 5 plus komple donanım sorunlu, ve çözülemez şekilde.. servis önce yazılım attı, düzeldi dedi kontrol ettim bu tekleme yapıyor diye kabul etmedim, hhemen tekrar servise aldılar 1 hafta sonra oldu gel al dediler, pil değişimi yapılmış,test ettim fakat tel yazılım yükseltmiyor (anroid9) kalmıştı ve şebeke bağlanmıyordu gene kabul etmedim ve gene servise geri çektiler..1 hafta sonra oldu diye gene çağırdılar ve ben gene hemen test ettim ve beceremediklerini görünce deliye döndüm ağzıma geleni saydırdım, bu arada servis EVAFONE sağolsun sorumlusu iyi biri, gerçi ben teknisyenle dalaşmıştım.salak herif yaptığını sanıyor, ulan dedim tamirini yaptığınız aleti hiç mi test etmiyorsunuz da beni taaa İstanbul'un bir ucundan oldu diye çağırıyorsunuz diye...neyse sorumlu kişi ürün para iadesi çıkarttı bende ertesi gün evkurdan paramı geri aldım..
Redmi 5 plus olanlara tavsiyem imkanı olanlar heleki Evafone garantili olanlar tellerini elden götürüp elden test ederek alsınlar,kargo ile değil..
Redmi 5 pluslar donanım sorunlu ve mutlak para iadesi isteyin...Telefon kurcalamayın ve kurcalatmayın...ayrıca garantinin bitmesine 3 ay vardı bu sorun çıktığında..bende 2 adet vardı bundan..hatta bu mesajda ikinci 5plus ile yazıyorum ve bunda da sorun başladı..ekran takılıyor, donuyor,aptalca hareketler yapıyor..hatta bu kendi kendine kapanıp açılma yada başlar hatta pil bitince geç açılma sorunu gibi..

Oyla:

frthyt

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fırat
Cihazım
Resmi 5 plus
Konular
5
4 ay ve üzeri kadar süren bir servis macerasından sonra telefon için para iadesi çıkarttırdım...Redmi 5 plus komple donanım sorunlu, ve çözülemez şekilde.. servis önce yazılım attı, düzeldi dedi kontrol ettim bu tekleme yapıyor diye kabul etmedim, hhemen tekrar servise aldılar 1 hafta sonra oldu gel al dediler, pil değişimi yapılmış,test ettim fakat tel yazılım yükseltmiyor (anroid9) kalmıştı ve şebeke bağlanmıyordu gene kabul etmedim ve gene servise geri çektiler..1 hafta sonra oldu diye gene çağırdılar ve ben gene hemen test ettim ve beceremediklerini görünce deliye döndüm ağzıma geleni saydırdım, bu arada servis EVAFONE sağolsun sorumlusu iyi biri, gerçi ben teknisyenle dalaşmıştım.salak herif yaptığını sanıyor, ulan dedim tamirini yaptığınız aleti hiç mi test etmiyorsunuz da beni taaa İstanbul'un bir ucundan oldu diye çağırıyorsunuz diye...neyse sorumlu kişi ürün para iadesi çıkarttı bende ertesi gün evkurdan paramı geri aldım..
Redmi 5 plus olanlara tavsiyem imkanı olanlar heleki Evafone garantili olanlar tellerini elden götürüp elden test ederek alsınlar,kargo ile değil..
Redmi 5 pluslar donanım sorunlu ve mutlak para iadesi isteyin...Telefon kurcalamayın ve kurcalatmayın...ayrıca garantinin bitmesine 3 ay vardı bu sorun çıktığında..bende 2 adet vardı bundan..hatta bu mesajda ikinci 5plus ile yazıyorum ve bunda da sorun başladı..ekran takılıyor, donuyor,aptalca hareketler yapıyor..hatta bu kendi kendine kapanıp açılma yada başlar hatta pil bitince geç açılma sorunu gibi..
Bendede ayni problem vardi
İlk verisimde yazilim atildi,duzelmemis geri gonderdim(teknosadan yapiyorum islemleri)
Bu sefer ekran degisimi olmus yine ayni problem. Tekrar gonderdim
Ucuncude yazilim atmislar,bu sefer para iadesi icin gonderecektim,ha simdi ha yarin diye oyalandim,bigun hanım temizlik yaparken bi ses geldi,bi gittim sarzdaki telefonun uzerine demir kumbarayi dusurup ekrani catlatmis(ekranda koruyucu var,koruyucu saglam,telefonun kendi cami kirilmis)

Para iadeside yalan oldu,telefon duruyor o sekilde kenarda,sonra gitmis redmi note8pro almis bana,insallah bidaha evofone a isim dusmez,tam bir rezalet,yazilim guncellemek icin bile 25 gun bekletiyorlar.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Eraybarca

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eray
Cihazım
Redmi 5 Plus
Meslek
Çevirmenlik
Konular
3
Redmi 5 Plus için zaten Android 9 güncellemesi gelmedi?

Oyla:

issogl

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Redmi 5 Plus
Meslek
öğrenci
Konular
11
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız
Bu video da adam telefonun arka kapagini cikarip ekran soketini alkol ile fırçalayın düzeliyor demiş.
Dün akşam denedim ekran soketini söktüm kolonya ve diş fırçası ile üzerinden geçtim dün akşamdan beri sorunsuz çalışıyor. Tel Redmi 5 plus
şuanda sıkıntın devam ediyormu? aradan zaman geçmişte

Oyla:

Bugrahass

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Bugra
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
0
Ayarlar / Ek ayarlar /Erişebilirlik / Dokunma Ve Basılı tutma süresi / uzun. İnşallah düzelmiştir

Oyla:

uykucu976

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet
Cihazım
Redmi5 Plus
Konular
0
şuanda sıkıntın devam ediyormu? aradan zaman geçmişte
Aynı işlemi daha yeni yaptım sayılır. Sorun düzeldi gibi görünüyor şimdilik ama sürekliliği olur mu bilmiyorum. Ben komple söktüm telefonu sentetik tiner ile temizledim. Şimdi sorunsuz kullanıyorum ayrıca hızlı şarj adaptörü kullanıyordum bu işlemi yaptıktan sonra orijinal şarj adaptörünü kullanmaya başladım. Sorunun düzeldiğini gördüğüm için üye olup yazmak istedim. İyi forumlar.

Oyla:

hakmut

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hakan
Konular
1
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız
Bu video da adam telefonun arka kapagini cikarip ekran soketini alkol ile fırçalayın düzeliyor demiş.
Dün akşam denedim ekran soketini söktüm kolonya ve diş fırçası ile üzerinden geçtim dün akşamdan beri sorunsuz çalışıyor. Tel Redmi 5 plus

Aynı sorundan muzdariptim aylardır. Garantim bitmeden servise gönderdim ama "herhangi bir sorun tespit edilemedi" denerek sadece yazılım atıp geri göndermişler. Sonra bu yöntemi denedim ve 10.3.2 sürümünü yükledim. Bir haftadır hiç bir sorunum yok :)

Oyla:

ERASMUS

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Tamer
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
7
Bu dokunmatik beni deli ediyor. Oyun oynarken menüler arası geçişler de kasıyor. Bazen oluyor pubgde hic hareket bile ettiremiyorum. Ne biçim iş bu.

Oyla:
Üst Alt