Yardım Redmi 5 plus dokunmatik sorunu

ülgen

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
furkan
Cihazım
redmi 5 plus
Konular
29
Arkadaşlar dokunmatik teklemeye başladı.Ekran koruyucudan sandım değştirdim düzelmedi.Rom attım hala aynı sorun var.Çözüm önerilerinizi bekliyorum.

cripple

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
yavuz
Cihazım
redmi 5 plus
Konular
0
Tarih olmus 2020 ortasi konu hala güncel bircok sey denedim soketin ustune bant koyup kapagi kapattim soketi sıkıştırmasi amaciyla 3 4 gun guzel calisti evde yere dustu yine basladi en son şuanki denemem ARKA KAPAK TAKİLİ DEGİLKEN COK GUZEL CALİSİYOR. Telefonun arkasinda yayli pin gibi biseyler var kapak takilinca onlari bastiriyor kapakta bunlara karsilik gelen yerler var orada bant gibi biseler var deforme olmus ordan kisadevre oluyor olabilirmi diye düşünüyorum arka kapak aluminyum ya
Not: kapak takili degil bu kadar uzun bir mesaji tik demeden yazdi yoksa klavye çıldırtıyor malum :)

Ekli dosyalar

• IMG_20200525_222727.jpg
    IMG_20200525_222727.jpg
    7 MB · Görüntüleme: 36
Oyla:

onuc0bir

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
İlhan
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
0
Bizde de 2 tane var bu cihazdan. İkiside ikinci yılını doldurdu. Birisinin iki defa ekranı değişti. Dokunmada bir sıkıntı yaşamadık. MIUI 10 da bir ara yapar gibi oldu. Sonra düzeldi. Şuan MIUI 11 miroom kullanıyorum. Herhangi bir sıkıntı yok.

Oyla:

ERASMUS

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Tamer
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
7
Tarih olmus 2020 ortasi konu hala güncel bircok sey denedim soketin ustune bant koyup kapagi kapattim soketi sıkıştırmasi amaciyla 3 4 gun guzel calisti evde yere dustu yine basladi en son şuanki denemem ARKA KAPAK TAKİLİ DEGİLKEN COK GUZEL CALİSİYOR. Telefonun arkasinda yayli pin gibi biseyler var kapak takilinca onlari bastiriyor kapakta bunlara karsilik gelen yerler var orada bant gibi biseler var deforme olmus ordan kisadevre oluyor olabilirmi diye düşünüyorum arka kapak aluminyum ya
Not: kapak takili degil bu kadar uzun bir mesaji tik demeden yazdi yoksa klavye çıldırtıyor malum :)

Hocam valla deli ediyor mesela klavyede yazi yazarken kendi kendine klavye kayboluyor. Kendi kendine yazmıyor basıyorum basıyorum tık yok. Acaba eski sürümlere gevşek ordada mi yapıyordu miui 9 da valla sinir ediyor.

Oyla:

mehmet_bayram

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Poco X3 Pro
Konular
60
Hocam valla deli ediyor mesela klavyede yazi yazarken kendi kendine klavye kayboluyor. Kendi kendine yazmıyor basıyorum basıyorum tık yok. Acaba eski sürümlere gevşek ordada mi yapıyordu miui 9 da valla sinir ediyor.
hocam miui 12 yükleyin benim telde miui12 miroom yüklü sanki stabil rom gibi akıyor maşallah :D

Oyla:

mehmet_bayram

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Poco X3 Pro
Konular
60

hocam ilk başlarda bende çok korkmuştum fakat şimdi alışkanlık haline geldi.
Kurulum
-ekran şifrenizi kaldırın
- Bootloaderın açık ve TWRP(tercihen orangefox )yüklü olduğunu varsayıyorum
-TWRPden (Boot, Cache, Recovery, System, Data ve efs işaretliyoruz) ya da herhangi bir uygulama yedekleyici(root gerektirir-Swift backup öneririm) üzerinden uygulamalarınızı yedekleyin eğer resimleriniz mi clouda yedekli değilse bilgisayara atın(format data yapmazsanız silinmez fakat ne olur ne olmaz)
-yüklemek istediğiniz romu telefon hafızasına atın
- system,dalvik,cache,data wipeleyin (format data yaparsanız bütün verileriniz silinir temiz bir başlangıç istiyorsanız format data öneririm fakat tekrardan söylüyorum telefona attığınız rom da dahil HER ŞEY silinir.)(Format data yaparsanız mount kısmından mtp yi açarak romu tekrardan bilgisayardan telefona atın)
- verdiğim romu flashlayın(yükleme kısmında magisk kurulsun mu diye soracaktır ayrıyeten magisk yüklemenize gerek yok)
- eğer twrp den yedek aldıysanız backup kısmından sadece data kısmını restore ediyoruz
telefonu yeniden başlatın rom yeniden kullanım için hazır olmuştur.

benim telefonum orijinal imeili olduğu için rom ve root kısmında imei silinir mi düşüncesi içinde olmuyorum. eğer imeiniz yasal olmayan yolla kayıtlıysa bu yöntemle telefona gelebilecek zararı kabullenmem ona göre giggle~~

Oyla:

1yusufreizz

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Yusuf Ali
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
16
Ah Dostum ah yemin ederim aynı çile aynı dert. Telefonda tek bir oyun bile oynayamıyorum bak tek bir oyun bile oynayamıyorum. Bu sorundan bu kadar muzdarip insan varken firmanın birşey yapmaması cidden üzücü. Düzeltmeye çalışmıyorlar bile allah belasını versin bu telefonun bu firmanın bir dahaki tercihim kesinlikle xiaomi olmayacak bu ne ilgisizliktir, en iyi fiyat/performans cihazında genel olarak bir sorun var 1.5 senedir düzeltilmiyor. Oysa ilk aldığımda MIUI 9 ile uçuyordu telefon.

Oyla:

ERASMUS

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Tamer
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
7
Ah Dostum ah yemin ederim aynı çile aynı dert. Telefonda tek bir oyun bile oynayamıyorum bak tek bir oyun bile oynayamıyorum. Bu sorundan bu kadar muzdarip insan varken firmanın birşey yapmaması cidden üzücü. Düzeltmeye çalışmıyorlar bile allah belasını versin bu telefonun bu firmanın bir dahaki tercihim kesinlikle xiaomi olmayacak bu ne ilgisizliktir, en iyi fiyat/performans cihazında genel olarak bir sorun var 1.5 senedir düzeltilmiyor. Oysa ilk aldığımda MIUI 9 ile uçuyordu telefon.

Sen rom felan denemeden mi hocam? Ben hic denemedim.

Oyla:

DayDreamer01

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Berk
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
32
Rom yükleyince bu sorun ortadan kalkıyor mu? Mi 10 a geri dönersem de çözülür mü?

Oyla:

07ahmetozkan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Cihazım
IpXs
Konular
6
ben artık donanımsal olduğunu düşünüyorum
miui 11 den sonra olmustu bende de sanıyorum ki kullanılan malzeme kalitesinden kaynaklanıyor bi müddet sonra dokunmatik panel ya da flexler ler artık omrunu tamamlıyor
Bu da kronik sorun oldugunu cevaplıyor

Oyla:
Üst Alt