Rehber Quallcom İşlemci Cihazlarda VoLte-VoWifi PDC programı ile etkinleştirme

yanciess

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Zafer
Cihazım
Mi 9t
Konular
24
Teşekkürler hocam her telefonda modem dosyası açılmıyor galiba. Redmi note 7 için bulamadım.

aslann4

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Asla
Cihazım
Note 4
Konular
7
Teşekkürler hocam her telefonda modem dosyası açılmıyor galiba. Redmi note 7 için bulamadım.
Normal cit test ayarlarindan acilmiyorsa bu dedigim sistemle aciliyor ancak bir detay koymadim imel repair olmamis olmasi lazim olsa bile ben denemedim

memocaan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 8
Konular
1
Activty manager yöntemi her cihazda çalışmıyor mi8 gibi formda farklı birkaç yöntem daha var onları araştırabilirsiniz. Konudaki yöntem cihazınız için çalışmıyor ise ADB driver qualcomm driver veya CMD son satırda girilen diag komutu çalışmıyor olabilir (lineage paylaştığı açık kaynak kodlarına göre cihazınız konuda verilen komutu kullanıyor diag modu için çalışacaktır)

ukisla7

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Uğur
Cihazım
Mi9 se
Konular
4
Mi9se vodofone için gm8 dosyalarını denedim vowifi kararsız olarak geldi arada bir geliyor gidiyor. Mobil veri de görüntülü konuşurken kesilmeye başladı sürekli. Mi9 se için hangi dosyayı yapmalıyız

memocaan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 8
Konular
1
Mi9se vodofone için gm8 dosyalarını denedim vowifi kararsız olarak geldi arada bir geliyor gidiyor. Mobil veri de görüntülü konuşurken kesilmeye başladı sürekli. Mi9 se için hangi dosyayı yapmalıyız
Hocam geriye dönebiliyorsanız orijinal modem dosyalarinza dönüp konuda anlattığım yöntemi kullanın gm8 dosyaları uyumsuz olabilir sizin için

samettoker

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Xiaomi
Cihazım
Redmi Note 6 Pr
Meslek
Narkoz
Konular
1
Buradaki yöntemi deneyin

selimeliye1

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Selim
Cihazım
Mi6
Konular
2
Öncelikle telefonunuz Rootlu, usb hata ayıklama açık, EFS yedeği almayı unutmayın

, linkten program ve sürücüyü indirip kurun.
ben işlemleri (bu versiyon ile yaptım çalışmayanlar için tüm versiyonlar ) programı kurun.
komut satırında adb penceresi açıp sırası ile komutları girin
Kod:
adb devices
adb shell
su
setprop sys.usb.config diag,serial_cdev,rmnet,adb
msm8953 kullanan cihazlar
Kod:
setprop sys.usb.config diag,serial_smd,rmnet_qti_bam,adb
diag kodu olarak bunu kullanacaktır.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

komut satırı bu şekilde gözüküyorsa pdc programını YÖNETİCİ olarak çalıştırın.

aktive olarak gözüken operatörünüz üzerine sağ tıklayıp deaktive sub0 sub1 yapın
DT_Greece bulup setselectedconfig sub0 sub1 yapın pending yazılarını gördükten sonra aşağıda bulunan aktivate basın.
(Mi 9T Pro (Turkcell) için turkey-volte seçiniz)
(Stock rom redmi note 5 plus için Chungwa_Commercial seçiniz.)

Önce gözüken Turkey-Volte üzerine tıklayıp Remove yapın listede gözükmüyor ise işlem tamamlanmıştır.

İşlemleri Mi 8 eu 9.9.3 yüklü Vodafone hatlı cihazda yaptım. Turkcell için çok farklı olacağını sanmam.
MI5 de vowifi destekleyen profil bulmadığım için mi5 cihazlar da yöntem işe yaramıyor.
Not: Kendi operatör tanımınızı silmezseniz cihazı yeniden başlattığınız da eski haline dönüyor.
Merhaba benim cihazım mi8 ve imei repair edilmiş cihaz, VOLTE desteği edinmek istiyorum fakat imei desteği yok ben cihazdan VOLTE ve vowifi açtım şu an açık ama şebeke de değişiklik yok türk Telekom açmıyor bu seferde bir kaç yerde hattı VOLTE destekleyen başka tele tak volteyi etkinleştir sonra da kendi telefona tak bir kaç kod var onları yaz olur dediler şimdi bu işlem daha kolay geliyor ancak sizin bu yaptığınız ne işe yarayacak onu anlayamadım benim şimdi ne yapmam gerek aydınlatırsanız çok teşekkür ederim şimdiden.

LionKing17

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
S
Cihazım
Xiaomi Mi 9TPro
Konular
5
Merhabalar bir şey sormak istiyorum. Cihazım Mi 9T Pro hattım Turkcell kurulu Rom ArrowOS v11.0. Açıklamada ''aktive olarak gözüken operatörünüz üzerine sağ tıklayıp deaktive sub0 sub1 yapın'' denilmiş. Fakat bende active olarak hiçbir seçenek gelmiyor. Ben yine de ''DT_Greece bulup setselectedconfig sub0 sub1 '' yaptım ve vowifi geldi. Benim telefonumda neden ilk başta aktif olan hiçbir seçenek gelmedi? :D Bunu sormamın sebebi yarın bir gün ROM değiştirirsem vowifi tekrar gitmemesi için yapılan kendi operatörümü silme kısmını yapmamış oluyorum.
Çünkü konu başlığında şöyle bir bilgilendirme var: ''Not: Kendi operatör tanımınızı silmezseniz cihazı yeniden başlattığınız da eski haline dönüyor.''

fdduzen

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Feyz
Cihazım
Mi 9 lite
Konular
1
Paylaşım için çok teşekkürler. Denemediğim yöntem kalmamıştı sağ olun

Seto-Kaiba

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yunus
Cihazım
Mi 9SE
Konular
0
Mi10T pro flipinler romunda (fastboottan yüklenen) VoWifi çalışmıyordu. Listeyi kontrol ettiğimde bu romda "Turkey-Volte" ayarı yoktu. TR yazılımdayken volte-vowifi hiçbir ayar yapmadan çalışmıştı.Bu yazılımda Pdc üzerinden
"Commercial-Vodafone" yi seçerek başarılı bir şekilde volte/vowifiyi aktif ettim. Kullanan arkadaşlara duyurulur.

Diğer yandan, Bu mbn dosyaları modem.img yani modem partisyonunda tutuluyor. Güncel operatörünüzün mbnsi modemden efs ye otomatik olarak aktarılıp/açılıyor ve sistem buradan çalışıyor. Yani teknik olarak Tr yazılımının modem bölümünü flipinler romunun üstüne flaşlarsak türkiye için eksik olan mbnler modem bölüme ekleneceği için bu işlemi telefon otomatik olarak yapacak ve volte vowifi sorunu yaşatmayacak(sim kartı çıkartıp takmakta gerekebilir tabi), denemek gerekiyor fakat şuanda zaten aktif ettiğim için uğraşmak istemiyorum.angel~~

Üst Alt