Rehber Quallcom İşlemci Cihazlarda VoLte-VoWifi PDC programı ile etkinleştirme

caretta77

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Harun
Cihazım
Mi 10 Lite Zoom
Konular
2
Kuzenimle aynı sokakta oturuyoruz ikimiz de türknetin aynı paketini kullanıyoruz bende sürekli devre dışı kalıyor onun evinde hiç olmadı sorun belki iss kaynaklı ama daha çok modem kaynaklı gibi duruyor zaten destek kaydı açtım ilgilendiklerini söylediler umarım olumlu sonuç alırım yardımınız için teşekkürler memocaan
Hocam kopma sorunu devam ediyor mu acaba. Yoksa sorunu halledebildiniz mi. Ben de kopma yaşıyorum ara ara. Ayarlar bu şekilde
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

samettoker

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Xiaomi
Cihazım
Redmi Note 6 Pr
Meslek
Narkoz
Konular
1
Hocam kopma sorunu devam ediyor mu acaba. Yoksa sorunu halledebildiniz mi. Ben de kopma yaşıyorum ara ara. Ayarlar bu şekilde
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
ims kaydı yapalım, sonucu yazın lütfen
Wifi kapalı mobil veri açık olsun.
Sim Kart Mobil ağlar, Erişim noktası adları APN'ler sayfası
Altta Yeni APN tıklayın
Çıkan sayfada
***küçük harfle ims şeklinde***
Adı:ims
APN:ims
APN Türü:ims
yazın
Geri tuşuna basın Kaydet deyin.
Telefonu yeniden başlatın.

delavega66

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Oneplus 11
Meslek
Yazılım uzmanı
Konular
9
Geçen gün çok enteresan bir durum yaşadım. Enteresan derken bana garip geldi. Telefonum Mi9, EU Rom yüklü, VoLTE ve VoWiFi aktif.. sorunsuz kullanıyorum..

Pazar günü eve WiFi'ye bağlıyken telefonla görüşme yapıyordum ve o sırada elektrikler kesildi. Wifi bağlantım kopunca bi anda görüşme sonlandı. Sonra tekrar aradım, VoLTE üzerinden devam ettim. VoWifi aktifken Wifi bağlantısı koptuğunda böyle bi hat kesintisi çok enteresan geldi bana..

caretta77

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Harun
Cihazım
Mi 10 Lite Zoom
Konular
2
ims kaydı yapalım, sonucu yazın lütfen
Wifi kapalı mobil veri açık olsun.
Sim Kart Mobil ağlar, Erişim noktası adları APN'ler sayfası
Altta Yeni APN tıklayın
Çıkan sayfada
***küçük harfle ims şeklinde***
Adı:ims
APN:ims
APN Türü:ims
yazın
Geri tuşuna basın Kaydet deyin.
Telefonu yeniden başlatın.
Hocam dediğiniz şekilde yaptım ama hala seçili apn bu şekilde.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-12-22-17-19-57-141_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2020-12-22-17-19-57-141_com.android.settings.jpg
    129,4 KB · Görüntüleme: 33

acemimerakli

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özkan
Cihazım
mi5
Konular
2
Kuzenimle aynı sokakta oturuyoruz ikimiz de türknetin aynı paketini kullanıyoruz bende sürekli devre dışı kalıyor onun evinde hiç olmadı sorun belki iss kaynaklı ama daha çok modem kaynaklı gibi duruyor zaten destek kaydı açtım ilgilendiklerini söylediler umarım olumlu sonuç alırım yardımınız için teşekkürler memocaan
bu problem muhtemelen Turknet ile alakalı. telefonda sıkıntı yok. sağlamasını yapmak için vowifi açıkken başka bir Turknet dışı bir wifi şebekesine bağlanıp deneyin. orada çalışırsa, internette "port açtırma vb." diye aratın. Turknet müşteri hizmetleri ile görüşüp port açtırma vb. ismi olan bir işlemi yaptığınızda vowifi sıkıntısız çalışacaktır diye düşünüyorum.

HakanK

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hakan
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
0
kopma sorunum devam ediyor sorun modemden (huawei hg658v2) bahsettiğim kuzenim şuan türk telekoma geçti onun evinde yine bağlı kalıyor

Umur.S

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
U
Cihazım
Mi 8 lite
Konular
17
kopma sorunum devam ediyor sorun modemden (huawei hg658v2) bahsettiğim kuzenim şuan türk telekoma geçti onun evinde yine bağlı kalıyor

huawei modemler genel olarak sıkıntılı oluyor özellikle internet sağlayıcılarının kurulumda getirdikleri, cihazın kayıt kısmına girip bakarsanız buraya zaten bir sürü hata kodu attığını görürsünüz

aynı sorunla karşılaşmıştım, hatta konu açıp belirtmiştim Yardım - Superonline/Vodafone net HG255s Modem Vowifi Problemi

modem/router değişimi sonrası hiç bir sıkıntı yaşamıyorum

aslann4

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Asla
Cihazım
Note 4
Konular
7
Merhaba. Tüm yollari denememe karşın cözemediğim vowifi sorunsalını mi 10 vodafonda kesin ve kolay bir yolla çözmeyi basardım. Öncelikle cihazınizda root olması lazım sonra activty menager programini telefonunuza yükleyip aciyoruz pro sürümünü nette bulabilirsiniz. Sonrasında telefonu acıp arama ekranina modem yazinca modem test tool u seciyoruz. Sonrasinda ayarlar menusune yonlendirip tum sekmeleri secip root yetkisi veriyoruz. Sonra modem test tool a girip mbn config loading and activing tool tikladigimizda karsimiza secili modem cikacak ust arama yerine türkiye yazdiginizda hattinizi secip actvty tikliyoruz ve vowifi aninda acilacaktir. Telefonda yazilimda update etseniz bu varsayilan modem degismeyecektir. Dedigim gibi ben mi 10 miui eu beta 12 de vodafone hattinda denedim sonuc basarili

yanciess

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Zafer
Cihazım
Mi 9t
Konular
24
Merhaba. Tüm yollari denememe karşın cözemediğim vowifi sorunsalını mi 10 vodafonda kesin ve kolay bir yolla çözmeyi basardım. Öncelikle cihazınizda root olması lazım sonra activty menager programini telefonunuza yükleyip aciyoruz pro sürümünü nette bulabilirsiniz. Sonrasında telefonu acıp arama ekranina modem yazinca modem test tool u seciyoruz. Sonrasinda ayarlar menusune yonlendirip tum sekmeleri secip root yetkisi veriyoruz. Sonra modem test tool a girip mbn config loading and activing tool tikladigimizda karsimiza secili modem cikacak ust arama yerine türkiye yazdiginizda hattinizi secip actvty tikliyoruz ve vowifi aninda acilacaktir. Telefonda yazilimda update etseniz bu varsayilan modem degismeyecektir. Dedigim gibi ben mi 10 miui eu beta 12 de vodafone hattinda denedim sonuc basarili
Kardeşim eline sağlık paylaşım için
ekran görüntüsü ile anlatım yapma şansın varmı dır?

aslann4

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Asla
Cihazım
Note 4
Konular
7

Merhaba. Tüm yollari denememe karşın cözemediğim vowifi sorunsalını mi 10 vodafonda kesin ve kolay bir yolla çözmeyi basardım. Öncelikle cihazınizda root olması lazım sonra activty menager programini telefonunuza yükleyip aciyoruz pro sürümünü nette bulabilirsiniz. Sonrasında telefonu acıp arama ekranina modem yazinca modem test tool u seciyoruz. Sonrasinda ayarlar menusune yonlendirip tum sekmeleri secip root yetkisi veriyoruz. Sonra modem test tool a girip mbn config loading and activing tool tikladigimizda karsimiza secili modem cikacak ust arama yerine türkiye yazdiginizda hattinizi secip actvty tikliyoruz ve vowifi aninda acilacaktir. Telefonda yazilimda update etseniz bu varsayilan modem degismeyecektir. Dedigim gibi ben mi 10 miui eu beta 12 de vodafone hattinda denedim sonuc basar

Kardeşim eline sağlık paylaşım için
ekran görüntüsü ile anlatım yapma şansın varmı dır?
Zamanim yok ancak detayli anlatim yaptim zaten yarfimci olmami istersen ozelden yaz. Telefonlasalim

Üst Alt