Rehber Quallcom İşlemci Cihazlarda VoLte-VoWifi PDC programı ile etkinleştirme

hazar49

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hazar
Cihazım
Redmi note 7
Konular
2
Son güncellemeden sonra Türk Telekom vowifi note 7 de çalışmaya başladı.Note 7 telefonu olanlara duyurulur.

iskader

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
adem
Cihazım
Mi Note 3
Meslek
İK
Konular
0
Arkadaşlar telefonum mi 10t Android 11 global romda wowifi çalışıyor, ben miui arama ve mesaj icin endonezya rom yükledim ama wowifi gitti. Konuda anlatılan yontemle yulelemwleri yaptım fakat pdc programında seçim bölümü çıkmıyor. Tüm driver lar yüklü, pdc programını windows 10 ile kullanan varmı

M2007J3SC cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Edit: Başka bir bilgisayarda (win 7 yüklü) driver ların engüncel halini kurarak yaptım ve 9091 di pdc programı portu gördü.
Tanıtamayanlar için en son yüklediğim sürücüler qud_win_1_1_installer_10057_4 bu idi seçeneklerde 2 seçenek çıkıyor wwan ve diğeri her ikisnide sırayla ykledim. ayrıca adb installer ile de yükleme yaptım. ve pdc de telefonu gördü.

Mi 10t endonezya 12.5.1 yazılımı kullanıyorum. listede dt greece yoktu 2 mesaj üstte seto kaibanın söylediği şekilde Commercial-Vodafone yaptım.
Mi10T pro flipinler romunda (fastboottan yüklenen) VoWifi çalışmıyordu. Listeyi kontrol ettiğimde bu romda "Turkey-Volte" ayarı yoktu. TR yazılımdayken volte-vowifi hiçbir ayar yapmadan çalışmıştı.Bu yazılımda Pdc üzerinden
"Commercial-Vodafone" yi seçerek başarılı bir şekilde volte/vowifiyi aktif ettim. Kullanan arkadaşlara duyurulur.

Şuan için sıkıntı görünmüyor tüm emeği geçen arkdaşlara teşekkür ederim.
Hem mi arama ve mesaj, ses kaydı benim için çok gerekliydi, hemde evde telefon çekmediği için wowifi ikisi de çalışıyor.

Son düzenleme:

hako06

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
hakan
Cihazım
mi5
Konular
0
Arkadaşlar telefonum mi 10t Android 11 global romda wowifi çalışıyor, ben miui arama ve mesaj icin endonezya rom yükledim ama wowifi gitti. Konuda anlatılan yontemle yulelemwleri yaptım fakat pdc programında seçim bölümü çıkmıyor. Tüm driver lar yüklü, pdc programını windows 10 ile kullanan varmı

M2007J3SC cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Edit: Başka bir bilgisayarda (win 7 yüklü) driver ların engüncel halini kurarak yaptım ve 9091 di pdc programı portu gördü.
Tanıtamayanlar için en son yüklediğim sürücüler qud_win_1_1_installer_10057_4 bu idi seçeneklerde 2 seçenek çıkıyor wwan ve diğeri her ikisnide sırayla ykledim. ayrıca adb installer ile de yükleme yaptım. ve pdc de telefonu gördü.

Mi 10t endonezya 12.5.1 yazılımı kullanıyorum. listede dt greece yoktu 2 mesaj üstte seto kaibanın söylediği şekilde Commercial-Vodafone yaptım.

Şuan için sıkıntı görünmüyor tüm emeği geçen arkdaşlara teşekkür ederim.
Hem mi arama ve mesaj, ses kaydı benim için çok gerekliydi, hemde evde telefon çekmediği için wowifi ikisi de çalışıyor.
Bende restart atınca gidiyor wowifi, sizde durum ne

slm.ycl02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
48
Mi 9T Pro MIUI 12.5.1 Global işe yaradı teşekkürler.

ahmetakif616

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet Akif
Cihazım
Redmi 8
Konular
36
Öncelikle telefonunuz Rootlu, usb hata ayıklama açık, EFS yedeği almayı unutmayın

, linkten program ve sürücüyü indirip kurun.
ben işlemleri (bu versiyon ile yaptım çalışmayanlar için tüm versiyonlar ) programı kurun.
komut satırında adb penceresi açıp sırası ile komutları girin
Kod:
adb devices
adb shell
su
setprop sys.usb.config diag,serial_cdev,rmnet,adb
msm8953 kullanan cihazlar
Kod:
setprop sys.usb.config diag,serial_smd,rmnet_qti_bam,adb
diag kodu olarak bunu kullanacaktır.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

komut satırı bu şekilde gözüküyorsa pdc programını YÖNETİCİ olarak çalıştırın.

aktive olarak gözüken operatörünüz üzerine sağ tıklayıp deaktive sub0 sub1 yapın
DT_Greece bulup setselectedconfig sub0 sub1 yapın pending yazılarını gördükten sonra aşağıda bulunan aktivate basın.
(Mi 9T Pro (Turkcell) için turkey-volte seçiniz)
(Stock rom redmi note 5 plus için Chungwa_Commercial seçiniz.)

Önce gözüken Turkey-Volte üzerine tıklayıp Remove yapın listede gözükmüyor ise işlem tamamlanmıştır.

İşlemleri Mi 8 eu 9.9.3 yüklü Vodafone hatlı cihazda yaptım. Turkcell için çok farklı olacağını sanmam.
MI5 de vowifi destekleyen profil bulmadığım için mi5 cihazlar da yöntem işe yaramıyor.
Not: Kendi operatör tanımınızı silmezseniz cihazı yeniden başlattığınız da eski haline dönüyor.

tüm adımları takip etmeme rağmen boş ekran karşılıyor, üstelik birkaç kez denedim. Neden olmuyor?

Son düzenleme:

acemimerakli

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özkan
Cihazım
mi5
Konular
2

tüm adımları takip etmeme rağmen boş ekran karşılıyor, üstelik birkaç kez denedim. Neden olmuyor?
diag port açılmamış olabilir veya cihazın usb sürücüleri bilgisayarınızda yüklü olmayabilir

ismuta

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emin
Cihazım
Mi 8
Konular
1
Turkcell'de çalıştı. İki defa girip aktif etmek gerekiyor. Tek seferde olmadı, bildinize.

hilal52

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Görkem
Cihazım
Mi 10 t pro
Meslek
Zabıta Memuru
Konular
13
Rootlu cihazlarda activity manager pro sürümü ile sorunsuzca vowifi acılabiliyor ben mi 10t pro hındıstan global sürümünde actım vowifiyi

Üst Alt